VMI paskelbė 67,4 tūkst. įmonių sąrašą, kurioms taikys pagalbos priemones

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad Vyriausybė pritarė VMI pasiūlymui ir protokoliniu sprendimu iki 2021 m. balandžio 30 d. pratęsė mokestinės pagalbos priemonių taikymą nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms. VMI sudarė naują įmonių, nukentėjusių nuo pandemijos sąrašą, kurioms iki balandžio 30 d. ir dar du mėnesius nebus skaičiuojami delspinigiai, nevykdomi mokesčių išieškojimo veiksmai.

Norėdami sudaryti mokestinės paskolos sutartį (MPS) be palūkanų, į naują sąrašą įtraukti verslininkai prašymą VMI turės pateikti iki balandžio 30 d., kadangi MPS turi būti sudaryta iki birželio 30 d.

„Atsižvelgiant į rudens karantino metu nustatytus veiklos vykdymo ribojimus Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtino apribotų veiklų EVRK sąrašą, o remiantis juo, VMI sudarė bei paskelbė naują įmonių sąrašą, kurioms mokestinės pagalbos priemonės bus taikomos ir ateinančius pusę metų“, – sako VMI vadovė Edita Janušienė, pažymėdama, jog vieningas sąrašų naudojimas teikiant pagalbos priemones nukentėjusiems nuo COVID-19 padeda užtikrinti, jog finansinė parama būtų skiriama efektyviai ir tikslingai.

Sudarant naująjį sąrašą mokesčių administratorius atsižvelgė ir į kitus įmonės veiklos rodiklius. Pvz., į sąrašą nėra įtrauktos įmonės (PVM mokėtojos), kurių apyvarta 2020 m. spalio – lapkričio mėn., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m., nesumažėjo. Į jį nepateko įmonės, įtrauktos į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą, taip pat buvo vertinama, ar įmonė nėra bankrutuojanti, likviduojama ir kt. Be to, VMI pasilieka teisę patikrinti, ar įmonė, patyrusi neigiamą COVID-19 poveikį, iš tiesų susidūrė su realiais finansiniais sunkumais.

VMI nukentėjusių mokesčių mokėtojų sąrašą atnaujins kas mėnesį, įvertinusi įmonių (PVM mokėtojų) teikiamus deklaracijų duomenis.

Apie 50 proc. į sąrašą įtrauktų įmonių vykdoma veikla buvo apribota ir pavasarį įvesto karantino metu, ir dabar, tad joms mokestinės pagalbos priemonės yra pratęsiamos. Kita pusė įmonių į sąrašą pavasarį įtrauktos nebuvo, tačiau rudens karantino metu yra laikomos nukentėjusiomis – joms mokestinės pagalbos priemonės yra taikomos nuo 2021 m. sausio 1 d.

Kai įmonė nėra įtraukta į naująjį sąrašą

Įmonės, kurios pavasario karantino metu buvo laikomos nukentėjusiomis nuo pandemijos, tačiau dabar jų veikla nėra apribota, mokestinės pagalbos priemonės (mokesčių nepriemokai, susidariusiai iki 2020 m. gruodžio 31 d.) galioja iki 2021 m. vasario 28 d., per šį laiką jos gali kreiptis į VMI dėl MPS sudarymo.

Verslininkai, kurie į naują sąrašą nėra įtraukti, tačiau dėl COVID-19 taip pat patyrė finansinių sunkumų, dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo netrukus galės kreiptis į mokesčių administratorių. VMI šiuo metu rengia standartizuotą prašymo formą, kurią įmonės turės pateikti per „Mano VMI“. Nepriklausomai nuo prašymo pateikimo laiko, pagalbos priemonės patenkinus prašymą bus taikomos nuo sausio 1 d.

Informacija apie pagalbą verslui dėl COVID-19 skelbiama ir nuolat atnaujinama VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, skiltyje „Nukentėjusiems nuo COVID-19“. Šiuo metu visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 (spausti „5“) ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per „Mano VMI“.

Į naująjį sąrašą nepateko pusė įmonių, buvusių ankstesniame sąraše

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) teigia, kad į naująjį nukentėjusių nuo pandemijos įmonių sąrašą nepateko apie pusė įmonių, buvusių ankstesniame sąraše praėjusiais metais.

„Pakomentuojant, kodėl įmonės iškrito iš buvusio pernai sąrašo, tai yra pagrindinės dvi priežastys – viena, kad jų apyvarta išaugo. Mes vertinome kol kas apyvartas už 2020 metų spalio-lapkričio mėnesį. Tokių įmonių iš 29,6 tūkst., kurios iškrito iš 2020 metų sąrašo, buvo beveik 15 tūkst.“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje sakė VMI Audito ir paramos auditui departamento vyresnioji patarėja Rūta Giedrienė.

Jos teigimu, dar beveik 10 tūkst. įmonių neatitinka šiuo metu ribojamų ekonominių veiklų sąrašo.

„Dar buvo nemažas kiekis – per 4 tūkst. įmonių – kurios gruodžio 1 dieną neturi nei vieno darbuotojo, tai tokių įmonių mes į naują sąrašą taip pat netraukėme. Išėjo taip, kad 67 tūkst. įmonių sąraše apie pusė yra jau buvusių, kita pusė yra naujų“, – sakė R. Giedrienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių