„Vilniaus vandenys“ kviečia vaišinti klientus vandeniu iš čiaupo – siūlys kompensacijas

  • Teksto dydis:

Sostinės vandentvarkos įmonė „Vilniaus vandenys“ trečią vasarą kviečia restoranus ir kavines nemokamai vaišinti klientus vandeniu iš čiaupo bei žada prie akcijos prisijungusiems verslams kompensacijas.

Kaip ketvirtadienį pranešė bendrovė, kampanijos metu ją palaikantys maitinimo paslaugas teikiantys verslai savo klientus kvies nemokamai pasivaišinti stikline vandens iš čiaupo, o „Vilniaus vandenys“ kiekvienai prie kampanijos prisijungusiai kavinei ar restoranui kompensuos po 2 kubinius metrus vandens.

„Didžiuojamės, jog prieš porą metų mūsų įmonės parodyta lyderystė gyventojų, verslų atstovų ir kitų miestų kolegų buvo sutikta su stipriu palaikymu. Po trejų metų ši kampanija jau tapo tradicija, taigi, nors kasmet ją papildome naujomis, gyventojų dėmesį atkreipiančiomis, iniciatyvomis, pagrindiniai jos tikslai išlieka tie patys: paskatinti gyventojus gerti sveiką, sąlyčio su plastiku neturėjusį vandenį ir tausoti aplinką, kuri mus supa“, – pranešime cituojamas bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Saulius Savickas.

Pernai prie šios iniciatyvos prisijungė aštuonios vandentvarkos paslaugas teikiančios įmonės ir 80 įvairių verslų. Tikimasi, jog šiais metais prisijungusių prie kampanijos skaičius bus dar didesnis.

Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas pabrėžia, kad šie metai ypatingi sostinei minint 700 metų jubiliejų, čia vykstančiuose renginiuose tikimasi sulaukti daug svečių iš kitų Lietuvos miestų ir užsienio.

„Pavaišinti atvykusius vienu iš mūsų miesto turtų, nemokama stikline Vilniaus vandens iš čiaupo – sąmoningo ir gamtai draugiško miesto ženklas. Kviečiu jungtis prie kampanijos ir suteikti progą vilniečiams ir miesto svečiams atsigaivinti kokybišku, sveiku ir skaniu vandeniu iš čiaupo“, – pranešime cituojamas meras.

„Vilniaus vandenų“ vadovo teigimu, šiais metais vandens kampanijai buvo pasirinkta Vilniaus gimtadienio tema, todėl dalis iniciatyvų taps sveikinimu miestui.

Daugiau lauko gertuvių, atvers vandens saugyklą

Viena svarbiausių – šiuo metu remontuojamos Liepkalnio vandens saugyklos atvėrimas visuomenei.

„Vilniaus vandenys“ šiltuoju metų sezonu sostinės gyventojus ir miesto svečius ragina rinktis tvarius sprendimus ir atsigaivinti vandeniu plėsdami viešose miesto vietose įrengtų lauko gertuvių tinklą. Šiuo metu Vilniuje yra įrengta 31 lauko gertuvė, o vasarai įsibėgėjant jų skaičių planuojama padidinti dar bent penkiomis naujomis lauko gertuvėmis.

Pasak bendrovės, Vilniuje vanduo yra tiekiamas iš požeminių gręžinių, kuriuose vanduo apsaugotas nuo išorinės, cheminės ir mikrobiologinės taršos. Požeminio vandens atsargomis gali pasigirti tik maža dalis pasaulio šalių.

Siekiant užtikrinti tinkamą vandens kokybę bendrovė „Vilniaus vandenys“ vykdo įvairius vandens tyrimus. 2022 metais bendrovės vandens laboratorijoje iš viso buvo atlikta 22,5 tūkst. tyrimų, o jai priklausančiose vandenvietėse tirti 42 vandens kokybės rodikliai.

Informaciją, iš kurios bendrovės vandenvietės klientus pasiekia geriamasis vanduo bei kokie yra jo mikrobiologiniai, cheminiai ir jutiminiai parametrai galima rasti „Vilniaus vandenų“ internetinėje svetainėje.

Verslai ar vandentvarkos įmonės, norinčios prisijungti prie „Vilniaus vandenų“ kampanijos, skatinančios gerti vandenį iš čiaupo ir mažinti plastiko sunaudojimą, prisijungimo užklausą gali užpildyti kampanijos svetainėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

vaje

vaje portretas
koks dziaugsmas kad gaus stikline drumnzlino vandens dykai, kazin verslininkai del to nesubankrutuos, bus daugiau susirgusiu leginelioze tai irgi neblogai, bus daktarams daugiau darbo
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių