Naujas mokestis kavinėse kelia erzelį: kodėl turiu mokėti? Pereiti į pagrindinį turinį

Naujas mokestis kavinėse kelia erzelį: kodėl turiu mokėti?

2025-05-23 13:55

Vis dažniau kavinėse ir restoranuose klientai sąskaitose išvysta papildomą eilutę – paslaugos mokestį. Nors paprastai tai nebūna labai didelė suma, kyla klausimų, kam šie pinigai atitenka, kodėl ši praktika taikoma ne visur ir ar klientas turi teisę jos atsisakyti.

Neaiškumai: kai kuriose kavinėse taikoma nauja praktika – paslaugos mokestis, tačiau ne visada aišku, ką tai reiškia.
Neaiškumai: kai kuriose kavinėse taikoma nauja praktika – paslaugos mokestis, tačiau ne visada aišku, ką tai reiškia. / J. Lasauskaitės nuotr.

Klaipėdietė, apsilankiusi vienoje Klaipėdos senamiesčio kavinėje, teigė pirmą kartą susidūrusi su tokia situacija.

„Paslaugos mokestis buvo du eurai. Tai pirmas kartas, kai su tuo susidūriau. Ir nors suma visai nedidelė, kodėl turėčiau mokėti už kažką, kas net nebuvo nurodyta iš anksto?“ – retoriškai klausė moteris.

Klaipėdietė svarstė, kad galbūt tai panašu į iš anksto įskaičiuotus pinigus padavėjui už aptarnavimą, tačiau kodėl tada yra rekomenduojama dar papildomai palikti jiems arbatpinigių?

Klaipėdos viešbučių ir restoranų asociacijos narys Jevgenijus Sokolovas pabrėžė, kad paslaugos mokestis dažniausiai taikomas didesnėms klientų grupėms – ypač kai užsakymų nemažai, o aptarnavimas reikalauja daugiau darbo.

Jevgenijus Sokolovas. / Asmeninio archyvo nuotr.

„Nėra nuolatinio visur taikomo mokesčio, jis dažniausiai taikomas didesnėms kompanijoms. Tokiais atvejais klientams būna įtraukiamas 5–10 proc. paslaugos mokestis, kuris bet kokiu atveju visada atitenka padavėjams“, – teigė J. Sokolovas.

Pasak jo, ši praktika Klaipėdoje dar nėra plačiai paplitusi, tačiau po truputį atsiranda kai kuriose maitinimo įstaigose.

Kol kas tai pavieniai atvejai, bet tokie mokesčiai plačiai paplitę daugelyje išsivysčiusių šalių – galbūt ir pas mus tai taps įprasta.

„Kol kas tai pavieniai atvejai, bet tokie mokesčiai plačiai paplitę daugelyje išsivysčiusių šalių – galbūt ir pas mus tai taps įprasta“, – teigė pašnekovas.

Tačiau realybė ne visada tokia aiški – neretai klientai apie paslaugos mokestį sužino tik peržiūrėję sąskaitą.

„Apie papildomą mokestį sužinojau tik tada, kai man ir draugei atnešė sąskaitą, niekas prieš tai mūsų neinformavo ir nepaaiškino, kam mūsų pinigai bus skirti“, – teigė klaipėdietė.

Jeigu restorane yra taikomas paslaugos mokestis, padavėjai visada turėtų informuoti klientus prieš jiems užsisakant maistą, kad po to nebūtų nesklandumų.

Tokios dviprasmybės kelia vis daugiau klausimų, nes vieniems tai atrodo kaip teisingas atsidėkojimas padavėjui už gerą aptarnavimą, kiti jaučiasi apgauti.

Kol nėra aiškių nuostatų, kad tokia paslaugos mokesčių praktika būtų taikoma visoje šalyje, klientams lieka tik atidžiai skaityti meniu ir nedvejojant klausti padavėjų, už ką jie iš tiesų turės susimokėti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Goga

Nu matyt daug prosčių prisiveisė kavinėse. Matyt išvarė vokiečiai jas namolei... Todėl jos ir sugalvojo "PASLAUGOS mokestį" - niekaip negali senų įpročių atsikratyti. Jos negali nė piršto pajudinti, jei negauna už PASLAUGĄ, cha cha cha Jos nesuvokia, kad dirba darbą ir gauna atlyginimą. Ir kam tie arbatpiniai padavėjai, kuri dirba savo darbą??? Kodėl neduodame arbatpinigių kasininkei- ji dirba ženkliai sunkiau, nei padavėja kavinėje, kuri atneša kavos puodelį ir tikrai nepersidirba. Net kai organazavome namuose balių per mamos 50- metų jokių arbatpinigių nedalinome padavėjoms. Nusamdėme dvi virėjas, dvi padavėjas ir indų plovėją, sutarėme kainą, sumokėjome ir taškas. Į tą sumą kurią jos pasakė jos jau ir įtraukė viską, įskaitant ir arbatpinigius. Kaišioti po eurą ar du kavinėje yra tokia atgyvena, kad baisu... Man tai atrodo žmogaus pažeminimas. Numeti padavėjai lyg šuniui kauliuką, vaidini, kad tu ponas, o ji tavo tarnaitė... Tfu.
0
0
DajA

Bjauru...
0
0
Tauta

Apskritai, Lietuvoje nera tokio priimto istatymo imti, palikti nelegaliai pinigus. Bet kokie nelegaliai renkami pinigai yra pazeidimas, nusikaltimas. Tai kodel negalima palikti arbatpinigiu kirpykloms, mokytojoms, pardavejoms, vairuotojams ir t.t. ???
1
0
Visi komentarai (44)

Daugiau naujienų