Valstybinių studijų fondo vadovas: paskolų mokslui nesugeba grąžinti 2–2,5 proc. studentų

Vidutiniškai 2–2,5 proc. studentų per metus patiria sunkumų ir nesugeba grąžinti valstybės remiamų paskolų studijų kainai finansuoti ar gyvenimo išlaidoms, sako Valstybinių studijų fondo vadovas Ernestas Jasaitis. 

„Kiekvienais metais jau pastaruosius trejus-ketverius metus gerėja situacija – studentų, kurie negrąžina paskolų, paimtų mokslui, arba jas vėluojančių grąžinti studentų skaičius vis mažėja“, – penktadienį LRT radijui teigė E. Jasaitis.

Pasak jo, tokias paskolas yra paėmę virš 80 tūkst. studentų, o su tam tikrais sunkumais susiduria tik apie 4 tūkst. žmonių.

„Tai tas procentas nėra labai didelis – yra 2–2,5 proc. vidutiniškai per metus, kurie patiria sunkumus. Tai reiškia, kad kiti 98 proc. studentų tas paskolas sėkmingai grąžina“, – tvirtino jis.

Valstybinių studijų fondo vadovas pabrėžė, kad dažniausiai įsiskolina tie, kurie nutraukia studijas ir nebaigia mokslo. 

E. Jasaitis pranešė, kad yra svarstoma galimybė leisti mokymosi paskolas turintiems žmonėms jas pradėti grąžinti ne po metų, kai jie baugia studijas, o po dviejų.  

„Yra rengiamos pataisos, kad tas atidėjimas būtų net dar ilgesniam laikotarpiui – po dviejų metų studijų baigimo“,  – tvirtino E. Jasaitis.

Studentams, kurie mokosi valstybės nefinansuojamose vietose, gali būti suteikiamos valstybės remiamos paskolos studijų kainai finansuoti ar gyvenimo išlaidoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Vargšai už tokias žinias dar. mokėti?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių