V. Šapoka: Europos Sąjungos investicijos į ateitį, kurią vertins mūsų vaikai

Šių metų tradicinėje - jau dvyliktoje - Kontaktų mugėje šio renginio organizatorė Finansų ministerija ypatingą dėmesį skyrė investicijoms į vaikus ir šeimą, jų gerovę bei jų poreikių tenkinimą.

Tai yra labiausiai atsiperkančios sritys, generuojančios didžiausią socialinę-ekonominę naudą.

Renginyje daug kalbėta ir apie kokybės bei efektyvumo siekius, naudojant Europos Sąjungos investicines lėšas.

„Kai mes kalbame apie Europos Sąjungos investicijas, mes visada kalbame apie ateitį, kurią vertins mūsų vaikai ir anūkai“, - tokiais žodžiais finansų ministras Vilius Šapoka atidarė Kontaktų mugę, kuri skirta 2014-2020 m. periodo ES investicijomis finansuojamų projektų vykdytojų bendruomenei.

Tradicinis didžiausias Lietuvoje tokio pobūdžio renginys, pasak Finansų ministerijos pranešimo, skatina ES investicijų programoje dalyvaujančius verslo ir viešojo sektoriaus atstovus keistis patirtimi, aptarti projektų įgyvendinimo metu kylančias problemas ir ieškoti jų sprendimo būdų.

„Pirmaisiais metais, kai Lietuvai buvo skirtos Europos Sąjungos fondų lėšos, daugelis dalykų mums buvo nauja: griežtos ES reglamentų nuostatos, daug sudėtingų biurokratinių reikalavimų, kuriuos turėjome įvykdyti. Dabar, kai žaidimo taisykles jau gerai išmokome, keliame ambicingesnius tikslus - norime ne tik atitikti reikalavimus, bet siekti kuo didesnės kokybės ir efektyvumo“, - sakė Finansų ministerijos investicijų departamento direktorius Paulius Baniūnas.

Anot jo, atėjo laikas kokybiniam šuoliui. Turime ieškoti naujų originalių idėjų, būti kūrybingi, atviri, nebijoti stabdyti iniciatyvas, kurios neveikia, ir drąsiai ieškoti alternatyvų.

„Turime dirbti taip, kad kiekvienas euras prisidėtų kuriant Lietuvą, kurią norėtume palikti savo vaikams“, - sako P. Baniūnas.

Kontaktų mugės metu buvo pristatytos ir ES investicijų sėkmės istorijos, susijusios su vaikystės patirtimis, svajonėmis arba realiais vaikų poreikiais.

Ypatingo dėmesio, pasak pranešimo, sulaukė psichoterapeuto Eugenijaus Laurinaičio specialiai šiam renginiui paruoštas pranešimas.

„Vaikystė tai didelė žemė, iš kurios mes visi kilę... - tai Antuano de Sent Egziuperi žodžiai, kuriuos šiuolaikinis mokslas įrodo. Šis palikimas ne visada mums padeda gyventi suaugusiojo gyvenimą, kartais net labai trukdo“, - sako garsus Lietuvos psichoterapeutas prof. Eugenijus Laurinaitis.

Jis Kontaktų mugės metu kalbėjo apie aplinkybes ir įvykius, kurie daro įtaką mūsų raidai ankstyvoje vaikystėje.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietis

Pilietis portretas
ar galvoji ką sakai Šapoke,praskolinta Lietuva yra niekam nebeįdomi ir vertinti gerai negalima nei dabar ,nei vaikai užaugę galės pasakyti ką nors gero.Praskolinta ir viskas, tuo viskas pasakyta.Lietuvos nėra,pinigų jos nėra,baigta.

to Kęstas

to Kęstas portretas
Taigi, jei mokykloje mokytojai gerai paruoš mokinius, tai ką veiks korepetitoriai, taigi biznio nebus? O kas tie korepetitoriai, argi ne tie patys mokytojai?

Na jo

Na jo portretas
Mano nuomone, tai geriausiai " atsiperka " pašalpinės, pagimdo po kokį 10 vaikų, gyvena iš pašalpų " vaikų pinigų",aprūpintos būstais, o jų vaikai net neįsivaizduoja, kad galima dirbti, vos užaugę irgi užsiima vaikų gimdymu. Dar jų motinėlėms globos pinigai, nes viena kitos vaikus globoja. Tuo būdu ir lieka tų nereikalingų vaikų įvaikinimui į užsienį. Klausimas Šapokai- kodėl dirbantys žmonės privalo išlaikyti pašalpinius? Kodėl po šios reformos smarkiai buvo padidintas gyventojų pajamų mokestis, o sumažinta įmokos sodrai?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių