V. Čmilytė-Nielsen: pensijų kaupimo sistemą būtina koreguoti

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad antros pakopos pensijų kaupimas turėtų būti lankstesnis, o šis klausimas Seime bus sprendžiamas rudens sesijoje.

„Akivaizdu, kad poreikis turėti lankstesnę sistemą yra ir reikia, šiaip buvo parengti pasiūlymai iš (Socialinės apsaugos ir darbo – BNS) ministerijos, tą sistemą būtina koreguoti“, – trečiadienį Žinių radijui teigė Seimo pirmininkė.

„Manau, kad kitoje rudens seimo sesijoje grįšime prie to klausimo“, – pridūrė ji.

Anot V. Čmilytės-Nielsen, apskritai atsisakyti pensijų kaupimo sistemos nereikėtų, tačiau gyventojams suteikti didesnę pasirinkimo laisvę – būtina.

„Koreguoti numatant lankstesnį pasitraukimo būdą, iniciatyvų buvo įvairių Seime, tame tarpe ir atsisakymo apskritai tokios sistemos, tai, manau, yra per daug drastiška, bet koreguoti tokiu būdu, kad gyventojai turėtų daugiau pasirinkimo laisvės yra būtina“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

LRT užsakymu atliktos apklausos duomenimis, beveik devyni iš dešimties (88 proc.) Lietuvos gyventojų mano, kad turėtų būti leidžiama pasitraukti iš pensijų kaupimo dar nesulaukus pensinio amžiaus, o ir atsiimti sukauptus pinigus.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Durne Cmyl p..zd..nk NAX...U..I is Lietuvos ir tevo skroblus susirink...

… portretas
Nejaugi.. Juk nesanai minejo kad pensiju kaupimo sistema jokiu idu neturi…! O dabar jau butina koreguoti.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių