Tendencijos: kauniečiai perka kotedžus, vilniečiai – butus

Nekilnojamojo turto rinkai pradėjus rodyti pirmuosius augimo požymius, daugelis sukruto ir pradėjo ieškotis naujų būstų. Ekspertai pabrėžia, kad ieškant būsto svarbu išsirinkti ne tik gyvenamąjį rajoną, būsto dydį ar jam tinkančius baldus, bet ir laiką, kada jį pirkti.

NT rinka pradeda atsigauti

Pasak nekilnojamojo turto agentūrai „011“ vadovaujančio Manto Jaruševičiaus, šiuo metu situacija įsigyti būstui rinkoje vis dar yra palanki.

„Šiuo metu NT rinkoje yra palanki bankinių palūkanų situacija bei galimybė gauti paskolą, todėl sąlygos įsigyti būstui yra išties neblogos. Visgi tik labai maža dalis gyventojų būstą gali įsigyti be paskolos, todėl šis faktorius aktualus didžiajai daugumai pirkėjų,“ – sakė turto pardavimo ir pirkimo tarpininkas.

Jo teigimu, NT rinka dar tik pradeda atsigauti, todėl kainos nespėjo įsisukti į augimo pasiutpolkę.

„Taip pat būstų pasiūla nėra tokia didelė kaip norėtųsi, todėl nekilnojamojo turto agentūroms dėl kliento palankumo reikia kovoti. Galiausiai dėl to laimi pirkėjai, nes vystytojai, norėdami parduoti NT, deda daug pastangų gerindami būstų kokybę ir išbaigtumo lygmenį,“ – pasakojo M. Jaruševičius.

Nepalankiausias metas – vasaros pabaiga

Pasak NT specialisto, būstų kainos pamažu pradės kilti, todėl norint gauti geresnę kainą ilgai delsti nereikėtų.

„Jau dabar jaučiamas atsispyrimas nuo dugno, todėl neabejojame, kad būstų kainos palaipsniui pradės augti. Pavieniai vystytojai, matydami žaliavų kainų ir darbo užmokesčio augimą bei didėjantį pirkėjų susidomėjimą, palaipsniui kainas koreguos į didesniąją pusę. Tačiau paskolos šiuo metu namų ūkiams duodamos be didesnių problemų, o procentai yra tokie maži, kad beveik prilygsta infliacijai, todėl šia prasme paskolos pabrangimas namų ūkiui turėtų būti minimalus,“ – teigė M. Jaruševičius.

Pasak jo, didžiuosiuose miestuose nepalankiausias metas buto nuomos paieškai yra rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.

„Sostinėje, o ypač Kaune, yra labai daug studentų, ieškančių sau namų vasaros pabaigoje, todėl tuomet nuomojami būstai būna itin paklausūs ir sukelia trumpo laiko deficitą. Mes visada rekomenduojame, jeigu yra galimybė, suskubti ir būsto ieškotis iki birželio mėnesio arba luktelėti iki Kalėdų, nes tuo metu atsiranda daugiau ir įvairesnių pasiūlymų,“ – patarė specialistas.

Kaune daugiau nuosavų namų

Norėdami įsigyti būstą į nekilnojamojo turto agentūras dažniausiai kreipiasi 23-35 metų jauni žmonės, pageidaujantys sėslumo pagausėjus šeimai.

„Kaunas, palyginti su Vilniumi, yra nuosavų namų ir kotedžų kraštas. Laikinojoje sostinėje daug būstų pastatoma ir parduodama artimajame priemiestyje su vidiniais kiemeliais ir terasomis. Šiuo metu itin išpopuliarėjo ir vadinamieji racionalieji namai – apie 100 kv.m. su trimis miegamaisiais. Taip pat nuperkama daug 70-80 kv.m. kotedžų su 2-3 miegamaisiais. Kaune paklausūs ir naujos statybos būstai miegamuosiuose rajonuose, tačiau jie šiuo metu retai atsiranda pasiūloje,“ – sakė M. Jaruševičius.

Anot pašnekovo, Vilniuje daugiausia ieškoma butų, o Klaipėdoje nėra vienos aiškios linijos, ir pirkėjai pasiskirsto tolygiai. Tačiau pajūryje yra daugiausiai pirkėjų iš kaimyninių šalių: Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, kurie ieško prabangių būstų netoli jūros arba ekonominės klasės būstų. Įsigydami nekilnojamąjį turtą pajūryje kitų valstybių piliečiai nušauna du zuikius: įsigyjamas investicinis būstas, kuriame leidžiamas laisvalaikis, bei atsiranda galimybė nevaržomai keliauti po ES šalis.

Pasak M. Jaruševičiaus, lyginant dabartinį pirkėją ir tą, kuris buvo prieš penkerius metus, galima pastebėti, kad dabar bijoma, kad NT vystytojas bankrutuos, todėl vengiama įsigyti neužbaigtų statyti būstų, ko nebūdavo anksčiau.

„Žmonės tapo racionalesniais ir perka tik tiek, kiek reikia. Didesni nei 200 kv.m būstai – ne tokia paklausi prekė kaip, pavyzdžiui, 70-120 kv.m būstai,  jei kalbame apie šeimos poreikius atitinkančius būstus. Kaip visuomet yra populiarūs nedidelės kvadratūros 35-50 kv.m būstai, o pirkėjai, įsigyjantys virš 150 kv.m būstus, vadinami prabangiais klientais“, – tendencijas atskleidė NT eskpertas.


Šiame straipsnyje: būstasNTbutai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kkk

Kkk portretas
Putai pranks!

Brokeris

Brokeris portretas
Daug pardaveju jau susilaiko pardavineti, ypac namu geresnese vietose, laukia visi brangimo.

premjeras

premjeras portretas
nuskurdintoj saly mazi butai visada bus paklausesni...saziningai neuzsidirbsi, o i politika isitrint jau darosi neimanoma...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių