Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos vadovo pavaduotojas – T. Lamanauskas

 • Teksto dydis:

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) generalinio sekretoriaus pavaduotoju 2023–2026 metų kadencijai išrinktas Lietuvos atstovas Tomas Lamanauskas.

Tai pirmas kartas, kai Lietuvos atstovas išrenkamas į tokias aukštas pareigas Jungtinių Tautų Organizacijoje.

Ketvirtadienį Bukarešte vykstančioje ITU plenarinėje sesijoje naująja generaline sekretore išrinkta amerikietė Doreen Bogdan-Martin (Dorin Bogdan-Martin). Į šią poziciją kartu su T. Lamanausku taip pat kandidatavo Pietų Korėjos ir Samoa atstovai, pranešė Susisiekimo ministerija.

„Artimiausiu metu laukia svarbūs darbai, susiję su tarptautine informacinių technologijų ir telekomunikacijų plėtra visame pasaulyje, ITU efektyvumo, skaitmeninių inovacijų ir tvarumo skatinimu“, – pranešime teigė T. Lamanauskas.

Pasak susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio, ITU ypač svarbi dėl 5G plėtros ir skaitmeninio junglumo, galimybių šalies verslui.

Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino T. Lamanauską su naujomis pareigomis. Pasak Prezidentūros, šalies vadovas per pokalbį telefonu pasidžiaugė, kad pasaulio telekomunikacijų ir skaitmenizacijos plėtrai vadovaujanti bendruomenė sustiprėja puikiu profesionalu iš Lietuvos.

„Džiugu, kad Lietuva prisideda prie globalios telekomunikacijų ir skaitmenizacijos plėtros politikos formavimo aukščiausiu lygmeniu. Šios pareigos Tarptautinėje telekomunikacijų sąjungoje tik dar kartą įrodo, kad Lietuvoje turime puikių profesionalų, kurie gali konkuruoti tarptautiniu lygmeniu ir eiti aukštas pareigas tarptautinėse organizacijose“, – teigė G. Nausėda.

T. Lamanauskas yra sukaupęs daugiau kaip 20 metų patirtį informacinių ir ryšių technologijų (IRT) srityje. Jis anksčiau vadovavo ITU korporatyvinės strategijos padaliniui, pastaraisiais metais šioje organizacijoje dirbo specialiuoju patarėju krizių strategijai (COVID-19 klausimais) bei partnerystės iniciatyvoms.

T. Lamanauskas taip pat buvo Bahreino Karalystės telekomunikacijų reguliavimo tarnybos generalinio direktoriaus pavaduotojas, Didžiosios Britanijos Mergelių Salų telekomunikacijų reguliavimo komisijos generaliniu direktoriumi bei valdybos nariu, po to tapo Vanuatu Respublikos premjero tarnybos IRT politikos patarėju.

Naujoji generalinė sekretorė D. Bogdan-Martin pakeis nuo 2015 metų ITU vadovavusį Houliną Zhao (Houliną Zao).

1865 metais įkurta ITU užtikrina radijo dažnių išteklių, reikalingų radijo ryšio tinklams plėtoti, paskirstymą, skatina moderniausių ryšių technologijų plėtrą, nustatydama telekomunikacijų standartus, teikia pagalbą valstybėms plėtojant telekomunikacijas.

Kartu su Lietuva ITU priklauso 193 valstybės ir daugiau nei 800 privataus sektoriaus bei akademinės bendruomenės organizacijų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Angelina

Angelina portretas
O! Bet senelis buvo kolaborantas…

Dabar

Dabar portretas
jau mus varys i skaitmenini konclageri dviguba jega!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių