Taksi iškvietimas brangesnis nei kelionė

Taksi iškvietimas brangesnis nei kelionė

2008-07-15 09:00

Ar kada pagalvojote, kad viena pokalbio su taksi operatore minutė gali kainuoti net 3 litus? Nesunku suskaičiuoti, kad išsikviesti taksi trumpuoju telefonu gali atsieiti ne mažiau nei pati kelionė.

Visiems, bent kartą kvietusiems taksi, pažįstama situacija, kai operatorė pakelia ragelį ir palieka jus klausytis „centriuko“ garsų, vėliau klausia, iš kur ir kur vyksite, ir dar keletą minučių užtrunka, kol suranda mašiną. Jei pokalbis užtruko 5 minutes, už jį gali tekti mokėti net 15 litų. O jei vykstate, tarkime, iš centro į „Akropolį“, būtent tiek kainuos ir pati kelionė taksi.
Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ informavo klientus, kad nuo liepos 1-osios pasikeitė skambučių trumpaisiais taksi numeriais kainos. Pokalbis su „Martono taksi“ operatore numeriu 1422 nuo šiol kainuoja po litą už minutę, tiek pat atsieis paskambinti bendrovės „Vilniaus taksi plius“ numeriu 1441, o štai operatorė trumpuoju numeriu 1415 („Martono taksi“ ypatingiems klientams) su jumis kalbės net po tris litus už minutę

Skambučiai šiais trumpaisiais taksi numeriais iki lito už minutę brangsta ne tik „Bitės“, bet ir bendrovių „Omnitel“, „Tele2“ tinkle.

Įmonės pačios paprašė

Kaip aiškino bendrovės „Bitė Lietuva“ atstovė spaudai Rūta Latinytė, skambučių kaina trumpaisiais taksi numeriais padidinta ne „Bitės“ iniciatyva, o pačių taksi įmonių prašymu.
„Šiuo atveju taksi bendrovės nusprendė, kad jų paslaugos trumpaisiais numeriais – taksi iškvietimas ir kitos – turėtų kainuoti šiek tiek brangiau. Mes tik informavome klientus apie pasikeitusius tarifus“, –
kalbėjo ji. Pranešimus apie tai gavo visi bent kartą trumpaisiais iškvietimo numeriais naudojęsi klientai.
Bendrovės „Omnitel“ išorinės komunikacijos vadybininkas Tadas Jackus aiškino, kad trumpųjų taksi numerių tarifai buvo pakeisti susitarus su taksi įmonėmis, „siekiant sulyginti jų išlaikymo sąnaudas“.
„Trumpųjų numerių ištekliai labai riboti, jų poreikis nuolat auga. Tai, kad dauguma trumpųjų numerių yra apmokestinti didesniu nei mokėjimo plano tarifu, yra įprasta praktika rinkoje“, – kalbėjo pašnekovas.
Jis įvardijo ir sunkiai įžvelgiamus brangstančių tarifų pliusus. Pasak T.Jackaus, suvienodindama visų taksi trumpųjų numerių tarifus, „Omnitel“ suteikia daugiau aiškumo vartotojams.

Patyrė spaudimą

Bendrovės „Vilniaus taksi plius“ atstovai paaiškino, kad tarifai pakeisti ne jų iniciatyva, o pareikalavus mobiliojo ryšio įmonėms. Vežėjai negauna jokios naudos, kad pokalbiai apmokestinami, įmonei kur kas palankiau, jei pokalbiai su taksi operatorėmis būtų nemokami.
Ričardas Kriukovas, bendrovės „Martonas“ vadovas, taip pat aiškino, kad didinti skambučių trumpuoju numeriu 1422 kainą buvo priversti, tačiau nesiryžo atskleisti, kuris operatorius spaudžia įmones.
„Politika tokia, kad siekiama apmokestinti visus trumpuosius numerius, nesvarbu, ar tai taksi iškvietimas, ar picos užsakymas į namus. Žinoma, trumpojo numerio galima atsisakyti ir naudotis daugiaženkliu nemokamu numeriu“, – sakė pašnekovas. Kad būtų mažiau painiavos, „Martonas“ nusprendė, jog skambučiai iš visų tinklų turi būti apmokestinami vienodai, todėl dabar visų bendrovių „Bitės“, „Tele2“ ir „Omnitel“ klientai kviesdami šios įmonės taksi trumpuoju numeriu 1422 mokės po litą už pokalbio minutę.

Mokesčiai nemaži

Neoficialių šaltinių teigimu, egzistuoja praktika, kad dalis, dažniausiai mažesnioji, minutės kainos atitenka paslaugą teikiančiai įmonei, šiuo atveju taksi įmonei, o didesnė tarifo dalis keliauja mobiliojo ryšio bendrovei.
Mėnesiniai mokesčiai už trumpuosius numerius „Bitės“ tinkle yra vienodi, neatsižvelgiant į paslaugų tipą. Įmonei, norinčiai pradėti teikti paslaugas trumpuoju numeriu, pajungimo mokestis yra 1500 litų, o mėnesinis mokestis – 500 litų. „Paslaugų teikėjas, šiuo atveju taksi įmonės, pats nustato skambučių ar trumpųjų žinučių trumpuoju numeriu įkainius. Tai gali būti kainos pagal mokėjimo plano įkainius arba, paslaugų teikėjų sprendimu, specialios padidintos kainos visiems klientams“, – aiškino R.Latinytė.
Iki šiol už taksi iškvietimą minėtais trumpaisiais numeriais reikėjo mokėti pagal tarifą, numatytą mobiliojo ryšio paslaugų teikimo plane.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų