A. Svitojus: koks ateityje bus žemės ūkis ir maistas, šalims rūpi jau šiandien

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas, Baltijos labdaros fondo direktorius dr. Arūnas Svitojus, dalyvavęs 6-ajame Azijos ekologinio ūkininkavimo vietos valdžios – ALGOA (angl. Asian Local Governments for Organic Farming) aukščiausio lygio susitikime „Aljansų kūrimas už Azijos ribų“, diskutavo, kaip sukurti naują ekologiškesnę ekonominę sistemą, prisidedančią prie sveikatos ir socialinio sąžiningumo visame pasaulyje. Virtualus ALGOA susitikimas kelias dienas vyko Goesane, Pietų Korėjoje.

„Susitikime dalyvavo per 400 žmonių iš 46 šalių, ir net 4 dienas vykęs nuotolinis bendravimas, sesijos, diskusijos, darbas grupėse pagal atskiras temas inspiravo naujų idėjų ir minčių. Visų šalių atstovų nuomone, būtina atsakingai kurti ekologiškesnę ekonominę sistemą ir ieškoti būdų, kaip tai padaryti. Tad diskutavome, kaip to pasiekti, kokius metodus pasirinkti, kokias priemones taikyti ir kaip edukuoti visuomenę. Tik gaila, kad dėl COVID-19 pandemijos šis renginys vyko nuotoliniu būdu“, –- po tarptautinio susitikimo sakė A. Svitojus.

Jo teigimu, darbo grupėse kalbėta apie atsinaujinantį / ekologinį ūkininkavimą, agroekologiją, vietinių išteklių valdymą, energetiką, maisto perdirbimą ir paskirstymą bei vartojimą, maistą ir maisto saugą, turizmą ir gastronomiją bei daugybę kitų temų.

ŽŪR Kaimo plėtros ir komunikacijos skyriaus vadovė Sonata Kisielienė priminė, kad memorandumas dėl Pasaulio organinių rajonų aljanso (GAOD) sukūrimo pasirašytas Romoje (Italija). Jame numatyta keistis žiniomis ir gerąja patirtimi bei pakviesti kitas pasaulio šalis prisijungti prie Aljanso.

GAOD steigėjų parengtoje deklaracijoje teigiama,kad tvari maisto gamyba ir vartojimas – raktas į žmogaus sveikatą ir yra itin svarbus, siekiant įveikti tokius iššūkius kaip klimato kaita ir biologinės įvairovės nykimas. Pasaulio maisto ir ūkininkavimo sistemų pertvarkymas reikšmingas siekiant užtikrinti Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus (SDG), todėl labai svarbu sukurti veiksmingą partnerystę ir dalintis praktinių sprendimų pavyzdžiais. Šalys steigėjos, remdamosi vietos ir subnacionalinių vyriausybių veiksmais, sukūrė darbinius modelius ir gyvas laboratorijas, padedančias pereiti prie tvaraus maisto ir ūkininkavimo sistemų, integruoti valstybines ir privačias institucijas, pilietinę visuomenę, ūkininkus, mažąsias ir vidutines įmones.

„Bendradarbiaudami ir užmezgę ryšį su visais žemynais, mes taip pat stengsimės paremti panašaus mąstymo iniciatyvas viso pasaulio ir šalies lygmeniu, siekdami prisidėti prie klimato kaitos problemų sprendimo”, – pabrėžia Aljanso steigėjai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių