STT tiria galimą bakroto administratorių korupciją, įtarimai – devyniolika asmenų

  • Teksto dydis:

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį pranešė tirianti galimą bankroto administratorių korupciją, įtarimai pareikšti devyniolikai asmenų.

Įtariamieji – aštuoni bankroto administratoriai bei vienuolika bankrutuojančių įmonių vadovų ir atstovų, kreditorių bei debitorių. Tarp įtariamųjų yra ir du advokatai. Areštuotas galimai neskaidriu būdu įgytas turtas, pranešė tarnyba.

Pasak STT, tiriamos aplinkybės, kai bankroto administratoriai, kaip įtariama, galėjo piktnaudžiauti tarnyba, siekdami asmeninės naudos sau ar su jais susijusioms įmonėms, be to, įtariama, kad jie reikalaudavo bei priimdavo didelės vertės kyšius už palankių sprendimų priėmimą, dirbtinai sumažindavo turto vertę bei patys jį įsigydavo, taip galimai padarydami didelę žalą kreditoriams.

LNK reportažas:

Taip pat, pasak STT, bankroto administratoriai galimai reikalaudavo kyšių ir priimdavo juos iš suinteresuotų asmenų už tai, kad vilkintų bankroto procedūras, nekonstatuotų tyčinio bankroto, sudarytų sąlygas įsigyti bankrutuojančių įmonių turtą ne rinkos verte, sudarytų sąlygas padengti debitorinius įsiskolinimus už mažesnę vertę ar panašiai.

Asmenims skirtos kardomosios priemonės: vienas įtariamasis suimtas keturiolikai dienų, kitam skirtas 50 tūkst. eurų užstatas, o likusiems skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su nustatytais asmenimis.

Siekiant surinkti tyrimui reikšmingą informaciją, šiuo metu jau atlikta virš 100 kratų įtariamų asmenų gyvenamosiose ir darbo vietose, kuriose dalyvavo daugiau kaip 70 STT pareigūnų. Tiriami atvejai visoje Lietuvos teritorijoje.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba. Jį kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Senai laikas buvo papurtyti viena mafijos gaują papirktas teisejas, kuris perduoda administruoti neva atsitiktinės atrankos būdu paskirtam administratoriui, kuris perduoda dar kitam, kuris plauna pinigus. Toliau daro spaudimą ir taip pasisavina turtą 10-20 kartų mažesne kaina, nei reli turto vertė . Po to neva žmogelis kažkur dingo, siuntimai apie taisymo posėdžius jam nesuteikiami, išmetamas įmonės vadovas tiesiog į gatvę. Bankroto administratorius pasisavina visus dokumentus, o bendrovės vadovas nieko nežino ir reikalaujamų ataskaitų negali pateikti, nes jas užvaldė bankroto administratorius pasitelkęs antstolius. Pruskaiciuoja nebūtus pirkimo - pardavimo sandorius. Tiesa antstolis turi savo advokatą - turto vertintoją, kuris vertina neva bendrovės turtą, bet kartu apasižiūri ar daug turto turi bendrovės vadovas, jeigu nekilnojamas turtas geroje vietoja tada ieško preteksto tą turtą areštuoti ir parduoti per savo tarpininkus. Galite sodinti visą šią saiką pasakysiu didel Ačiū

Tindi rindi

Tindi rindi portretas
O tai tiek metų reikėjo laukti kol pagaliau imsis bankroto administratorių ? Visgi manau, kad imsis tik tų, kurie kažkam svarbiam “užlipo” ne ant tos vietos, tik klausimas ar kas toliau-“pasibarstys” šiek tiek daugiau ar mažiau pinigėliais ir viskas nurims teismams “konstatavus”, kad viskas teisėti. Taigi įvyks, kaip ir beveik visada tik pinigų perskirstymas ir tiek, iš vienų kišenių į kitas ir kaip sako “šuo loja, o karavanas važiuoja”, o dar sako, kad mažos pareigūnų ir teisėjų algos…

Anonimas

Anonimas portretas
eilinis spektaklis BUS !
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių