Siūloma nauja PVM lengvata – menstruacinėms higienos priemonėms

Siūloma numatyti, kad lengvatinis 5 proc. PVM tarifas būtų taikomas ir menstruacinėms higienos priemonėms.

Tai siūlančią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą parengė ir įregistravo Seimo narė Dovilė Šakalienė kartu su kitais Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos nariais.

Projekto rengėjai tikisi, kad tai leis padidinti šių priemonių prieinamumą, mažinti skurdo sąlygotą nelygybę tarp moterų ir mergaičių, sumažinti infekcijų riziką.

Menstruacinės higienos priemonės yra būtinybė, tačiau jos yra brangios ir prieinamos ne visoms moterims ir mergaitėms.

Vyriausybei siūloma tvirtinant higienos normas medicinos įstaigoms, mokykloms, vykdančioms bendrojo ugdymo programas, kitoms švietimo ir mokslo įstaigoms ir bibliotekoms numatyti, kad tualeto patalpose turi būti ne tik asmens higienos priemonių (tualetinio popieriaus, muilo, vienkartinių rankšluosčių ar rankų džiovintuvas), bet ir menstruacinių higienos priemonių.

Įstatymo pataisos iniciatoriai tikisi, kad pavyks atkreipti Vyriausybės dėmesį į esamą problemą.

„Nemažai valstybių kovoja su vadinamuoju menstruacijų skurdu. Menstruacinės higienos priemonės yra būtinybė, tačiau jos yra brangios ir prieinamos ne visoms moterims ir mergaitėms. Menstruacinių higienos priemonių neprieinamumas paauglėms gali sukelti stresą, sąlygoti praleistas pamokas, didinti infekcijos riziką, kai menstruacijų metu naudojamos netinkamos priemonės. Nemažai valstybių ėmėsi kovoti su šia nelygybės forma ir didinti menstruacinių priemonių prieinamumą. Tai padarė Škotija, Australija, Kanada, neseniai Didžioji Britanija, planuoja ir kitos šalys“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.  

Šiuo metu galiojantis Pridėtinės vertės mokesčio įstatymas nenumato lengvatinio PVM tarifo menstruacinėms higienos priemonėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sikaliene --nauja lengvata visiems LGBT pydarams

Sikaliene --nauja lengvata visiems LGBT pydarams portretas
ir lezbem nauja PVM lengvata vibratoriams ir guminem lezbibobom ir pidervyrams uzpirkti...

tokio --klaikiai debilisko SEIMO IR VYRIAUSYBES

tokio --klaikiai debilisko SEIMO IR VYRIAUSYBES portretas
su NUPARKUSIOM priedurniu galvom Lietuvoje per amzius niekados nebuvo.....

Lygios teisės visiems

Lygios teisės visiems portretas
Reikalaujam nulinio pvm skutimosi priemonėms vyrams, o pensininkams ir pensininkėms pampersams, o gaypyderams vazelinui, o vaikams soskėms.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių