Siūloma įvertinti, ar mažinant vaistų kainas nebus neigiamų pasekmių

 • Teksto dydis:

Konkurencijos taryba Sveikatos apsaugos ministerijai (SM) siūlo įvertinti, ar siekio sumažinti kompensuojamų vaistų kainas neatsvers galimos neigiamos pasekmės.

Konkurencijos taryba pranešė savo iniciatyva išnagrinėjusi SAM nutarimo projektą dėl kompensuojamų vaistų bazinių kainų ir paciento priemokų pakeitimo ir rekomendavo ministerijai „išsamiau įvertinti planuojamo reguliavimo poveikį konkurencijai bei svarstyti, ar siūlomi pakeitimai yra būtini“.

Nutarimo projektu kompensuojamųjų vaistinių preparatų priemokos apskaičiavimui naudojamo rodiklio – 20 proc. vidutinės recepto kompensuojamosios kainos – viršutinę ribą siūloma sumažinti iki 4,71 euro bei suvienodinti galimos priemokos dydį vieno, dviejų ir daugiau tiekėjų sudėtiniams vaistams.

„Nors SAM parengtoje pažymoje teigiama, kad siūlomi pakeitimai neturės poveikio verslui ir neturėtų pabloginti vaistų patekimo į Kompensuojamųjų vaistų kainyną sąlygų, Konkurencijos tarybos vertinimu, ministerijos pozicija turėtų būti tikslinama“, – siūlymą komentuoja taryba.

Konkurencijos tarybos nuomone, reguliavimas, kuriuo siekiama beveik trečdaliu – nuo 6,36 iki 4,71 euro – sumažinti paciento priemokai apskaičiuoti naudojamą rodiklį, galimai privers vaistų tiekėjus gerokai mažinti Lietuvai tiekiamų vaistų kainas ar bent jau jų nekelti, kad preparatai liktų kainyne, bet būtina įvertinti ir kitas tokių pokyčių rizikas.

„Konkurencijos taryba supranta ministerijos siekį atpiginti kompensuojamuosius vaistus vartotojams, tačiau mano, kad priverstinis kainų mažinimas gali sudaryti kliūtis vaistų tiekėjams patekti į kainyną ir taip neišvengiamai paveikti konkurenciją tarp jų rinkoje“, – rašoma Konkurencijos tarybos SAM adresuotame rašte.

Anot tarnybos, minėta aplinkybė gali lemti tam tikrų vaistų prieinamumo vartotojams sumažėjimą bei išaugusias išlaidas tiek valstybei, tiek pačiam vartotojui, kai, pavyzdžiui, eliminavus konkretų sudėtinį vaistą iš kainyno, vartotojas bus priverstas įsigyti kelis atskirus vaistus su tomis pačiomis veikliosiomis medžiagomis.

Ministerijai pasiūlyta atlikti „išsamią ir skaičiavimais paremtą analizę, kuri padėtų nustatyti siūlomo teisinio reguliavimo galimas pasekmes ir įvertinti, ar pakeitimai būtini ir proporcingi siekiamiems tikslams“.NAUJAUSI KOMENTARAI

BUS BUS !!!

BUS BUS !!! portretas
Gi musu tautieciai prades vaistus vietoj duonos ėst ! Gi taip Veryga galvoja.

antanas

antanas portretas
abejotinas kainyno teisėtumas, nes kaino keičiamos remiantis Vyriaisybės nutarimu, o ne įstatymu, kaip nurodė Administracinis teismas
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių