Siūlo drausti nemokamus vienkartinius puodelius ir lėkštes kavinėse

Laisvės frakcijos narys parlamentaras Kasparas Adomaitis siūlo drausti viešojo maitinimo vietose nemokamai dalinti vienkartines maisto ir gėrimų pakuotes. Jis siūlo, kad kavinėse būtų naudojama daugkartinė gėrimų pakuotė, išskyrus tuomet, kai jai taikomas užstatas.

„Labai dažnai sutinkama šiukšlė gamtoje – vienkartiniai puodeliai ir vienkartinė maisto tara. (...) Šiuo metu registruojame įstatymo projektą, kad ir tokie puodeliai neturėtų būti neatlygintinai dalinami. Ir restoranai, kavinės privalėtų pasiūlyti daugkartinę alternatyvą vartotojams“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė K. Adomaitis.

„Egzistuoja užstato sistemos, tai išbandyta užsienyje, Lietuvoje sunkiai kelią skinasi užstato sistemos daugkartinės pakuotės, nes trūksta atitinkamo teisinio reguliavimo. Tikimės, kad tokiu sprendimu paskatinsime viešąjį maitinimo sektorių pereiti prie daugkartinių pakuočių arba mažinti vienkartinių pakuočių pasiūlą“, – pridūrė jis.

Taip pat numatoma, kad vienkartinės pakuotės galėtų būti naudojamos, kai individualiam vartojimui skirtas maistas ar gėrimai supakuoti gamybos linijoje, o po to gabenami į prekybos vietą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Drausti

Drausti portretas
Bausti + neleisti + gasdinti + sekti = kgb.

Anonimas

Anonimas portretas
>>>>Klaipėdietis GALVOK KAS SKOLAS MOKES ! LOPE

Klaipėdietis

Klaipėdietis portretas
Seniai laikas atsipeikėti ir pradėti taikyti šią naują idėją nuolat! Žmonės, pradėkite galvoti ne tik apie save - o ir kaip gyvens būsimos mūsų kartos... Jūs- tie, kurie nuolat negali gyventi be vienkartinių maisto pakuočių!
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių