Seimas priėmė svarstyti prezidento pateiktus mokestinius siūlymus

Seimui ketvirtadienį pristatytos prezidento Gitano Nausėdos inicijuojamos įstatymų pataisos dėl pensijų ir dyzelino žemdirbiams akcizo didinimo bei gyventojų pajamų mokesčio (GPM) bazės išplėtimo.

Visas jas Seimas priėmė svarstyti ir toliau diskusijas dėl jų tęs lapkričio 21 dieną.

Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta teigė, kad spartesnis nei numatyta dabar bazinės pensijos indeksavimas leis „ištrūkti iš senyvo amžiaus žmonių skurdo spąstų“. Pasak jo, pernai skurdo 42 proc. senatvės pensininkų.

„Ilgesnėje perspektyvoje galėtų reikšmingai sumažins skurstančių senjorų skaičių“, – tvirtino S. Krėpšta.

Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas teigė suskaičiavęs, kad prezidento siūlomas pensijų indeksavimas leis jas papildomai padidinti 3,5 euro.

„Tai yra gerai, bet negana, todėl siūlau padiskutuoti, ar negalėtume papildomai padidinti tą indeksavimą“, – teigė M. Majauskas.

Prezidentas siūlo nuo kitų metų sparčiau didinti pensijas, 2020 ir 2021 metais taikant penktadaliu didesnį nei numatyta dabar bazinės pensijos indeksavimo koeficientą. Daugiau, anot S. Krėpštos, didinti pensijų neleidžia šalies finansai.

Lėšų spartesniam pensijų didinimui šalies vadovas siūlo gauti penktadaliu mažinant lengvatą žemdirbių dyzelinui bei didinant su ne darbo pajamomis susijusius GPM tarifus.

Dabar ūkininkai už vadinamąjį dyzeliną moka 56 eurų akcizą už 1 tūkst.  litrų, siūloma tarifą pakelti iki 146 eurų.

„Šiuo metu skirtumas tarp standartinio ir lengvatinio akcizo tarifo dyzelinui Lietuvoje yra daugiau kaip šeši kartai ir šis skirtumas žymiai didesnis nei daugelyje Europos Sąjungos šalių, o tarifas žemdirbiams 1 tūkst. litrų nuo standartinio tarifo skiriasi 291 euru“, – teigė prezidento patarėjas.

Jo duomenimis, 20 proc. sumažinus akcizo lengvatą ūkininkams, 1 litras dyzelino pabrangtų 8 centais.

Šalies vadovas taip pat siūlo prie standartinio 20 proc. GPM priartinti tarifus, taikomus gyventojo pajamoms iš kapitalo prieaugio ir dividendų, aukštoms pajamoms iš individualios veiklos. Joms dabar nustatytas 15 proc. GPM tarifas.

S. Krėpšta sako, kad siūlomi pakeitimai leis atsisakyti „mokestinės netvarkos“.

„Prognozuojama, kad siūlomi mokesčių tarifai sumažins paskatas aukštesnes pajamas gaunantiems asmenims selektyviai rinktis pajamų išmokėjimo formą siekiant minimizuoti mokesčius dėl šiuo metu egzistuojančių tarifų skirtumų“, – tvirtino S. Krėpšta.

Prezidento patarėjui parlamentarai priekaištavo, kad pagal naują apmokestinimą daliai asmenų, gaunančių nereguliarias pajamas, apmokestinimas pasieks 60 procentų.

„Nereguliarių pajamų apmokestinimas neturėtų būtu palankesnis negu asmenų, kurie dirba pagal darbo sutartis“, – aiškino S. Krėpšta.

G. Nausėdos siūlomų Akcizų, Gyventojų pajamų mokesčio ir Socialinio draudimo pensijų įstatymų pakeitimai Seime turėtų būti svarstomi kartu su kitų metų valstybės biudžetu.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis šią savaitę pareiškė, kad Seime bus pritarta prezidento mokesčių siūlymams, jei jie neprieštaraus Vyriausybės planams.

Vyriausybė siūlo kitąmet didinti akcizus alkoholiui, tabakui ir degalams, apmokestinti gyventojų nekilnojamąjį turtą, jeigu jo vertė pasieks 100 tūkst. eurų. Taip pat siūlomas transporto priemonių taršos mokestis, mažesnis negu planuota anksčiau neapmokestinamųjų pajamų dydžio didėjimas 2020–2021 metais ir didesnis progresinis GPM tarifas – 32 proc. vietoje 27 proc.

Valdantieji taip pat ketina apmokestinti komercinių bankų aktyvus ir didžiuosius prekybos tinklus.NAUJAUSI KOMENTARAI

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
Ar zinote , kad LiIETUVOS GEROVES VALSTYBES ISDAVILU Lansbirku sekta ismete 300 milijonu sudasparniu pirkimui????? diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/lietuva-uz-300-mln-euru-pirks-sesis-jav-sraigtasparnius-black-hawk-935622?komentarai

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
Ka cia svartyti, ar kas nors kada nors Grybauskaites siulymus svarste. Cia nera ka svarstyti, cia reikia vykdyti LIETUVOS GEROVES VALSTYBES VARDAN

Klaipėdiečiai!

Klaipėdiečiai! portretas
Atidžiai stebėkite kaip balsuos išrinktieji nuo Klaipėdos. Taip pamatysime kaip jie mums atstovauja ir ar tikrai yra verti savo vietos. Šiuos pasiūlymus, kur teikia Prezidentas, iš jų kiekvienas jau galėjo inicijuoti, bet net piršto nepajudino..turėjo ,,reikšmingesnių"darbų. Vieni susirūpinę tik Vydūno keliu labjausiai užterštame Klaipėdos uoste - moko žmones kaip sveikai gyventi, o kiti tik ir dairosi kas iš verslo atkiš kupiūros kampą už rankos pakėlimą. Tuoj rinkimai ir kiekvienas iš jų pradės lieti pasakėles kaip ir kiek daug gero jis gali padaryti jei bus ir šį kartą išrinktas.. Priremkime juos konkrečiai! Su faktais. Nepatigėkime, vietoje tuščio TV muilo pasižiūrėkime seimo posėdžius
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių