Seimo komitetas lauks pastabų dėl siūlymo drausti prekybininkams bausti tiekėjus

Inicijavęs pataisas, kuriomis norima griežtinti prekybininkų ir tiekėjų santykius, parlamentinis Kaimo reikalų komitetas jų imsis spalio pabaigoje. Iki to laiko komitetas lauks suinteresuotų asmenų ir Konkurencijos tarybos pastabų.  

„Prašome papildomų išvadų Konkurencijos tarybos“, – komiteto posėdyje teigė pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Lapkričio 14 dieną pataisos, kuriomis siekiama numatyti dar vieną draudimą prekybininkams, grįš į Seimo plenarinį posėdį.

Pakeitimais siūloma įpareigoti prekybininkus nebausti tiekėjų, kai jie negali pristatyti didelių produkcijos kiekių ir per labai trumpą laiką, jei dėl to nesusitarta raštu. 

Seimas prieš savaitę priėmė svarstyti tokias Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pataisas. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas tada teigė, kad pakeitimas yra svarbus.

Konkurencijos tarybos atstovė Irma Urmonaitė birželį komitete diskutuojant dėl pataisų reikalingumo teigė, kad reikia keisti reguliavimą ir įtvirtinti papildomą draudimą.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė yra sakiusi, kad baudas tiekėjams už prekių pristatymo trikdžius taiko du iš penkių didžiųjų prekybos tinklų – „Norfa“ ir „Rimi“. Pasak viceministrės, baudų nuo šių metų atsisakė „Maxima“ ir „Iki“. „Lidl“ tinklas, anot jos, tokių baudų niekada neskirdavo. NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių