Seimas padidino mažiausias vaiko priežiūros, motinystės ir tėvystės išmokas

  • Teksto dydis:

Seimas 92 eurais padidino mažiausias vaiko priežiūros, motinystės ir tėvystės išmokas, taip pat artimieji galės ilgiau prižiūrėti sergančius vaikus.

Seimo antradienį 75 balsais priimtos atitinkamos Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisos įsigalios nuo liepos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė yra sakiusi, kad pakeitimas dėl išmokų aktualus apie 5 tūkst. mažas pajamas gaunančių šeimų.

Pataisomis pratęstas laikas, kiek artimieji gaudami išmokas galės slaugyti šeimos narius, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Vienas svarbių šeimoms sprendimų – galimybė ilgiau slaugyti sergančius artimuosius ir gauti ligos išmokas: vaikus iki 14-os metų tris savaites, vietoje dviejų, o vyresnius – dvi savaites, vietoj vienos“, – pranešime cituojama M. Navickienė.

Pakeitimų bus ir slaugantiems vyresnius šeimos narius (sutuoktinį, motiną, tėvą ar vaikus virš 14 metų) – vietoje septynių kalendorinių dienų ligos išmoka bus mokama 14 kalendorinių dienų. Pokyčiui reikės 6,5 mln. eurų metams, tai bus aktualu apie 30 tūkst. šeimų.

Slaugant vaikus iki 18 metų, sergančius ligomis, dėl kurių nustatytas sunkus neįgalumo lygis, ligos išmoka bus mokama slaugant juos ne tik stacionare ar medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigoje, bet ir ambulatoriškai. Tokių prižiūrimų vaikų pernai buvo 3,5 tūkstančio. Pokyčiui prireiks 4 mln. eurų metams.

Didesnės išmokos numatytos ir mažas pajamas gaunantiems asmenims. Nuo liepos 1 dienos minimalios socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokos didės 92 eurais „į rankas“ – nuo 294 eurų neatskaičius mokesčių arba 276 eurų „į rankas“ iki 392 eurų neatskaičius mokesčių arba 368 eurų „į rankas“.

Pasak pranešimo, taip bus užtikrinta, kad motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros socialinio draudimo išmokos būtų didesnės nei šiuo metu galiojantis minimalių vartojimo poreikių dydis, kuris siekia 354 eurus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo

Jo portretas
Viską didina tik už benkartus, o ką padidino žmonėm vienišiem, neįgaliem ir kurie neturi benkartų.

Ha

Ha portretas
Cia nuo kada ismokoms taikomi mokesciai?

Klausimas

Klausimas portretas
Oi kokie geručiai,o kada bus atstatyta neteisybė ir 1995metai bus įtraukti į darbo stažą motinoms,tais metais auginusioms vaikus virš metų laiko.Vyriausybė ir seimas vis kažką keičia,vis tobulina,o čia uždėta didžiulė letena.GĖDA
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių