Savivaldybių asociacijos vadovė: apleistą NT būtų galima apmokestinti iki 9 proc. tarifu

Lietuvos savivaldybių asociacija siūlo nustatyti triskart didesnį nei dabar nekilnojamojo turto (NT) mokestį apleistiems, neprižiūrimiems statiniams. Tai, anot jos, sumažintų kliūtis vystyti teritorijas.

Pasak asociacijos vadovės Romos Žakaitienės tarifas galėtų siekti iki 9 procentų. Dabar leidžiamas tarifas tokiam turtui apmokestinti siekia 3–4 procentus.

„Galėtų būti didesnis mokestis apleistam, neprižiūrimam, nebaigtam statyti būstui. Tai didžiulė kliūtis vystyti teritorijas, kelią grėsmę saugumui, reikalauja nemažai finansinių išteklių. Savivalda dėl to griežtai pasisako. Tokį mokestį siūlome didinti net iki 9 proc.“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje sakė R. Žakaitienė. 

Asociacijos patarėjas finansų ir ekonomikos klausimais Giedrius Lingis pabrėžė, kad dabar galiojantis tarifas iki 4 proc. yra nepakankamas. 

„Labai maža vertė apleistų ir nebaigtų statyti, todėl net maksimalus tarifas iki 4 proc. yra nepakankamas“, – teigė G. Lingis.

Kaip numatyta Vyriausybės siūlymuose dėl NT mokesčio pertvarkos, savivaldybėms ketinama leisti nustatyti ir kelis konkrečius mokesčio tarifus atsižvelgiant į NT priežiūros būklę, priskyrimą apleistam ar neprižiūrimam turtui. Tokiam turtui jokios lengvatos nebūtų taikomos. 

Komerciniam turtui ketinama nustatyti 0,5–3 proc. tarifų žirkles, o konkrečius tarifus nustatytų savivaldybės. NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
dar duoti EU baigti statybas ? PIPIEC !!! niekas NEPLYS ?

jo

jo portretas
o jei tokius atstovus apmokestinus uz durnus pasiulymus tai ir nt mokescio nereiktu

Nesupratau

Nesupratau portretas
Tai kas vadovauja tai asociacijai- renkamas prezidentas, ar vadovė?
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių