Dėl antrosios pensijų pakopos – naujausia žinia Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl antrosios pensijų pakopos – naujausia žinia

2025-04-10 13:39

Projektus dėl antrosios pensijų pakopos pertvarkos Vyriausybei teikti planuojama balandžio pabaigoje, o į Seimą nešti jau gegužę, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė.

„Balandžio pabaigoje teiksime Vyriausybei sprendimui visą paketą – kai tik Vyriausybė apsisprendžia, greitu laiku, tai yra gegužės pradžioje, pas jus atsidurs Seime tolimesniam svarstymui komitetuose ir sprendimų priėmimui“, – Seime per Vyriausybės valandą ketvirtadienį kalbėjo I. Ruginienė.

Pasak jos, priėmus antrosios pakopos pokyčius, dalis jų įsigaliotų po pusmečio – tiek laiko esą ministerijai prireiks pasiruošti, suderinti turimas informacines sistemas.

„Planuojame, kad pakeitimai, susiję su apsisprendimu išeiti, pasiimti pinigus, turėtų įsigalioti nuo kitų metų sausio 1 dienos“, – pažymėjo ministrė.

Ši savaitė yra paskutinė, kai antrosios pakopos projektai yra pateikti viešam derinimui – kitą savaitę ministerija ketina susisteminti iš partnerių gautas pastabas.

Pirminius siūlymus antrosios pensijų pakopos sistemos pertvarkai ministrė pristatė sausio pabaigoje, tačiau prieš porą savaičių paskelbti kiek pakoreguoti projektai.

Planuojame, kad pakeitimai, susiję su apsisprendimu išeiti, pasiimti pinigus, turėtų įsigalioti nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Su pensijų fondais sutarta palikti 1,5 proc. užpraėjusių metų vidutinio darbo užmokesčio (VDU) dydžio valstybės subsidiją kaupiantiesiems – jos nebeplanuojama keisti įmokoms taikoma gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata.

Finansų ministerija ruošia įstatymo pakeitimus, kuriais ketina įpareigoti pensijų fondus daugiau investuoti Lietuvoje – esą investicijų dydis galėtų siekti kasmetinę valstybės subsidiją, kuri sudaro apie 330 mln. eurų.

Finansų ministras Rimantas Šadžius yra sakęs, jog bus siūloma išplėsti pensijų fondų investicijoms tinkamo turto rūšių sąrašą, į jį įtraukiant ir gynybos pramonės bendrovių leidžiamas obligacijas.

Pagal naujausius siūlymus, SADM taip pat siūlo atsisakyti dabar kas trejus metus galiojančio automatinio gyventojų įtraukimo į antrąją pensijų pakopą, vietoje jo įtvirtinti savanorišką kaupimo modelį.

Taip pat siūloma, kad pensijos dar nepasiekęs žmogus, atskaičius 3 proc. nuo išsiimamos sumos, vieną kartą per visą gyvenimą galėtų atsiimti 25 proc. sukauptų lėšų, bet ne daugiau negu įmokėta suma.

Langą norintiems pasitraukti iš kaupimo siūloma nustatyti kiek mažiau nei dviejų metų laikotarpiu – nuo 2026 m. sausio 1 d. iki 2027 m. rugsėjo 30 d.

Visas lėšas iki pensijos išsiimti, jų neapmokestinant gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), būtų leidžiama tais atvejais, kai žmogus netenka 70–100 proc. dalyvumo, jam nustatyta sunki liga, įtraukta į Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sudarytą ligų sąrašą, ar paliatyvios pagalbos poreikis. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Jonas

Didesnės piderastijos niekur nerasite kaip Lietuvoje ir sovietmečiu tokių korupcijai nebuvo Lietuva tapo antra valstybė po Ukrainos korupcijoje konservatoriai milijardus išvoge atėjo socdemai toliau tęsia jų korupcinous susitarimus visi pinigai skirti atseit Ukrainos karui yra pavagiami nes niekas neįrodys kur jie nuejo
3
0
Įdomu, nes neranda informacijos

O kaip su tais, kurie kaupė ,sulaukė pensijos? Ar tuos pinigus prichvatizuos, ar dalins kaip ubagams po 20 nuvertejusiu EU per mėnesį?
7
0
Sara

K..vos tie.
2
0
Visi komentarai (50)

Daugiau naujienų