Rengiamasi protestams prieš degalų kainas

Rengiamasi protestams prieš degalų kainas

2010-03-10 23:59
Planai: automobilininkai žada kur kas rimtesnius protestus nei surengti prieš pusantrų metų.
Planai: automobilininkai žada kur kas rimtesnius protestus nei surengti prieš pusantrų metų. / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Kosminėmis benzino kainomis pasipiktinę vairuotojai pradeda planuoti protesto akcijas. Jos esą būtų rengiamos jau dabar, tačiau protestuoti kliudo šalti orai ir slidūs keliai.

Neskuba dėl saugumo

2008 m. vasarą protestus rengęs Lietuvos "Audi" klubas laukia šiltesnių orų. Tuomet esą bus galima rengti naujus protestus. Kaip dienraščiui sakė "Audi" klubo prezidentas Ričardas Pūkas, šįsyk veikiausiai nebus apsiribota prieš pusantrų metų taikytomis priemonėmis, kai vairuotojai degalinėse masiškai pylėsi tik po vieną litrą benzino ir taip apsunkino jų darbą.

"Nežinau, ar tai pavyks padaryti, – sudvejojo R.Pūkas. – Bet jeigu kainos augti nesiliaus, galbūt pavyks. Tikrai neketiname tylėti, nebūsime pastumdėliai. Dar tikimės, kad mūsų valdžia ir naftininkai sustabdys kainų kilimą. Žmonės jau išreiškė norą dalyvauti protestuose, siūlo savo idėjas. Bet kol toks oras, keliuose slidu ir nesaugu, protesto akcijų tikrai nerengsime vien dėl saugumo. Atšilus orams galbūt vėl išriedėsime į gatves, padarysime šį tą rimtesnio nei 2008 m."

Automobilininkas teigė kol kas nenorįs atskleisti, kaip atrodys planuojami protestai. "Tai buvo graži pradžia, – prisimindamas 2008 m. protestus sakė R.Pūkas. – Kaip matome, mus nelabai suprato. O mūsų daugėja."

Naftininkai neįtikino

Pašnekovas neslėpė netikintis naftininkų pasiaiškinimais, neva degalai brangsta dėl pasaulinės rinkos tendencijų, žemės drebėjimo Čilėje ir pan.

"Jų teiginiai absurdiški. Matome, kas dedasi pasaulyje. Kažkodėl tik Lietuvoje kainos taip "gražiai" kyla, nors kitoms šalims tai jokios įtakos nedaro. Pakelti kainas jie sugeba tą pačią sekundę, o kai reikia jas nuleisti, tai užtrunka kelias savaites ar net mėnesius. Absurdiška", – piktinosi "Audi" klubo vadovas.

Degalų kainos ir toliau šuoliuoja aukštyn. Ypač smarkiai kyla populiariausio A95 markės benzino kaina. Antradienį naftos perdirbimo gamyklos "Orlen Lietuva" Mažeikių terminale 1 tūkst. l šio benzino kainavo 3,76 tūkst. litų, pasiektas dar vienas rekordas. Per mėnesį didmeninė populiariausio benzino kaina išaugo beveik 26 centais už litrą.

Kainos – naujose aukštumose

Didžiausias šalyje degalinių tinklas "Lukoil" taip pat kelia kainas. Antradienį prieš pietus daugumoje šio tinklo degalinių litras A95 markės benzino kainavo 4,01 lito. Vidudienį kaina šoktelėjo dviem centais. Kainų kartelę kilstelėjo ir "Statoil" – daugumoje šio tinklo degalinių antradienį litras populiariausio benzino kainavo jau 4,07 lito. "Orlen Lietuvos" degalinėse jo kaina šoktelėjo iki 4,05 lito už litrą.

Brangesnis benzinas su priedais kainuoja gerokai daugiau. "Orlen" degalinėse parduodamas "Verva 95" kainuoja jau 4,17 lito už litrą, "Statoil" benzinas "Euro 95 ultima" – 4,13 lito už litrą, o "Lukoil" benzinas "Ecto 95" už paprastą A95 markės benziną brangesnis tik 2–3 centais. A98 markės benzino kaina "Lukoil" tinkle jau persirito per 4,1 lito už litrą ribą, o "Statoil" ir "Orlen Lietuvos" tinkluose jo kaina jau siekia 4,19–4,22 lito už litrą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų