Protestuotojų reikalavimas Vyriausybei – atnaujinti praktinį vairavimo mokymą ir egzaminus

Keliuose šalies miestuose trečiadienį susirinkę protestuotojai reikalauja, kad valdžia atnaujintų praktinį vairavimo mokymą ir egzaminus.

Šį klausimą Ministrų kabinetas svarstys trečiadienį.

Sostinėje, šalia Nacionalinės Martyno Mažvydo Bibliotekos, susirinkę pora dešimčių egzamino ir mokymų laukiančių žmonių sako, kad teisė vairuoti jiems reikalinga darbo reikalais.

Čia taip pat atvyko keliolika vietos vairavimo mokyklų instruktorių, kurie teigia, kad sunku ketvirtą mėnesį gyventi be pajamų.

Virėja dirbanti Rūta Balavakaitė sako vairavimo egzamino „Regitroje“ laukianti nuo gruodžio, teisė vairuoti jai reikalinga darbo tikslais.

„Egzamino laukiu jau nuo gruodžio mėnesio, bet jis buvo atšauktas (...) Darbo reikalai – svarbiausia, nes į Vilniaus rajoną paskutinis autobusas yra dešimtą valandą, o grįžti namo, kai dirbi iki 23 valandos, nėra šansų“, – BNS sakė 40-ties metų moteris.

„Darbdaviai laukia, bet daugiau nelauks“, – pridūrė ji.

Dabar karantinas, negali susirasti darbo, nes vienas iš pagrindinių rodiklių ieškant darbo yra teisė vairuoti.

35-erių Tomas Kazickas BNS sakė teisę vairuoti anksčiau praradęs, gruodį registravosi laikyti egzaminą „Regitroje“, tačiau jis buvo atšauktas.

Vyras teigia, kad ir susirasti darbą neturint teisės vairuoti yra sudėtinga.

„Labai norėčiau, kad dabar galėčiau išsilaikyti B kategorijos egzaminą (...) Dabar karantinas, negali susirasti darbo, nes vienas iš pagrindinių rodiklių ieškant darbo yra teisė vairuoti“, – teigė statybininku dirbantis vyras.

Tuo metu 20-metė Kamilė Kondratjeva teigia laukianti praktinio egzamino vairavimo mokykloje, kurios šiuo metu uždarytos.

„Man reikia išsilaikyti praktiką vairavimo mokykloje (...) Šiuo metu ieškau darbo ir teisės pravestų“, – BNS sakė šiuo metu darbo ieškanti mergina.

Ji pridūrė nesuprantanti, kodėl negalima leisti dirbti vairavimo mokykloms.

„Žmonės viešuoju transportu važinėja ir taisyklių nesilaiko, grožio salonai dirba – sąlytis su žmogumi yra, o vairavimo mokyklos negali atsidaryti“, – teigė K. Kondratjeva.

„Tai yra nelygybė“

Vienas akcijos sostinėje organizatorių Arnoldas Žalkovskis BNS sakė, kad neteisinga, jog kai kuriems sektoriams leidžiama veikti, o vairavimo egzaminai ir mokymas yra uždrausti.

„Tai yra nelygybė, pavyzdžiui autobusuose gali važiuoti daugiau nei keli žmonės, o mokykliniuose automobiliuose negalima po vieną“, – teigė 26-erių kurjeris.

Jis sako kurjeriu šiuo metu dirbantis su kolega, kuris turi teisę vairuoti.

„Su autobusiukais vežioju siuntinius, draugas vairuoja, tai aš irgi turiu prisijungti ir padėti“, – tvirtino vyriškis.

Akcijos organizatorius taip pat teigė nuliūdęs, kad akcija neįvyko Kaune.

„Ne visuose, Kaunas labai nuliūdino, nes net sutikimo nedavė piketui. Tikiuosi, valdžia atkreips dėmesį ir atidarys ne tik „Regitrą“, bet ir vairavimo mokyklas“, – sakė A. Žalkovskis.

Protesto akcijos vyko Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, taip pat Marijampolėje.

Instruktoriai: prastovose išgyventi sudėtinga

Vairavimo mokyklos „Dorkanas“ instruktorius Artūras Bilotas sako jau keletą mėnesių esantis prastovoje – kaip ir kiti vairavimo instruktoriai.

„Valgyti norime. Nuo gruodžio 20 kažkur esu prastovoje“, – BNS teigė 52-ejų vyras.

Jis tvirtina, kad vairavimo mokyklos pasiruošusios užtikrinti tinkamas apsaugos priemones, kad būtų galima apsisaugoti nuo COVID-19.

Žmonės viešuoju transportu važinėja ir taisyklių nesilaiko, grožio salonai dirba – sąlytis su žmogumi yra, o vairavimo mokyklos negali atsidaryti.

„Per pirmą karantiną irgi valėme automobilius, yra dezinfekciniai skysčiai, patys su kaukėmis, mokiniai su kaukėmis, vėdiname mašinas“, – sakė A. Bilotas.

Jis pridūrė besitikintis, kad Vyriausybė atvers ne tik „Regitrą“, bet ir vairavimo mokyklas, nes mokiniams laikyti egzaminą „Regitroje“ po kelių mėnesių pertraukos yra „loterija“.

Saugos reikalavimų sako pasiruošę laikytis ir „Rigvedos“ instruktoriai.

52-ejų Pavelas Gulbinovičius teigia, kad per pirmą karantiną atvejų jų vairavimo mokykloje nebuvo.

Vairavimo instruktorius taip pat sako, kad nedirbant keletą mėnesių išgyventi sudėtinga.

„Labai sunkiai pavyksta išgyventi, nes sėdi namie, niekur negalima išvažiuoti – uždarytas kaip“, – BNS sakė P. Gulbinovičius.

Pagal Vyriausybės patvirtintą karantino švelninimo planą, praktinio vairuotojų mokymo ir vairavimo egzaminai bei vairavimo mokymai būtų atnaujinti, kai koronaviruso atvejų rodiklis nukristų žemiau 200 naujų užsikrėtimų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites ribos, o teigiamų testų dalis sudarytų ne daugiau nei 10 procentų.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu šis rodiklis Lietuvoje siekia 254,7 naujo atvejo 100 tūkst. gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

ainanx

ainanx portretas
Tai nereikėjo pragert bl

Cirkas

Cirkas portretas
O kosmare vėl Marytės pasipils po kialia vėl stabdys eismą vėl avarijos.....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių