Prezidentūra skeptiška: pensijos turi didėti nuolat, o ne 13-tomis išmokomis

Valdantiesiems siūlant įteisinti 200 eurų vadinamąją tryliktąją pensiją, prezidento patarėjas sako, kad pensijos turi didėti nuosekliai, o ne vienkartinėmis išmokomis. Simonas Krėpšta tikina, kad vidutinė pensija šalyje turėtų pasiekti 50-60 proc. vidutinio atlyginimo.

„Prezidentas pasisako, kad pensijos turėtų tam tikrą laikotarpį, kol vadinama pakeitimo norma, santykis tarp vidutinės pensijos ir vidutinio atlyginimo, kuris užtikrina orų gyvenimą senatvėje augtų, pasiektų 50-60 proc., taip kaip yra vakarų Europos valstybėse, bet tą reikia daryti nuosekliai ir ne vieną mėnesį per metus išmokant vienkartinį dydį, bet užtikrinant, kad pensininkai galėtų gerai gyventi 12 mėnesių per metus“, – interviu LRT radijui ketvirtadienį teigė S. Krėpšta.

Seimas praėjusią savaitę pradėjo svarstyti, ar įteisinti 200 eurų vadinamąją tryliktą pensiją ir toliau pakeitimus svarstys lapkričio 10-ąją, gavęs Vyriausybės išvadą.

Pataisų iniciatorius, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys Zbignevas Jedinskis sako, jog tai padės pensininkams lengviau atšvęsti Kalėdas. 

Premjeras Saulius Skvernelis ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis palaiko tryliktosios pensijos idėją.

Opozicija kaltino pataisų iniciatorius, kad taip jie nori įsiteikti rinkėjams. Valdantieji aiškino, kad pinigų 13-tai pensijai išmokėti užteks.

Nuo kitų metų pensijos bus indeksuojamos, kaip ir kasmet, tačiau Seime svarstoma, kaip pakeisti dabartinę pensijų indeksavimo formulę, kad jos ateityje didėtų, o ne mažėtų. Valdantieji siūlo formulėje nustatyti didesnę manevro laisvę.

Pensijos indeksuojamos kasmet nuo 2017 metų. Tuomet jos augo 6 proc., 2018 metais – 6,94 proc., 2019 metais – 7,63 proc., o šiemet – 8,11 proc. 2021 metais jos galėtų augti ne mažiau kaip 7,17 proc. – vidutinė senatvės pensija tokiu atveju padidėtų nuo 377 eurų iki 404 eurų, o vidutinė pensija su būtinuoju stažu – nuo 399 iki 428 eurų.

Pensijų indeksavimui kitąmet prireiktų 249 mln. eurų. NAUJAUSI KOMENTARAI

Da

Da portretas
per lito naikinimo reforma reikėjo pensijos pagal lito mokėtas palikti nejudinti vienas euras vienas pinigas pensijos lieka pensininkui, tada galima sakyti kad mes mažiau ka atsiliekam nuo europos sąjungos piliečiu valstybiu, jeigu aš gaudavau litais 875 litus reikėjo palikti ir tvarka būtų kito lygio mūsų neliesta, o dabar imkim ir padalinkim mano pensijos didi 875 litus padalinkime iš triju supuse euro matysim kokie skaičiai mano pensijos bet buvau dirbantys ir dirbau o reformos laikotarpiu atimant iš dirbančio sakė kad atiminės po 40 procentu iš pensijos bet ar aš vienas buvau dirbantis nukentėjo žiauriai visa lietuvos dirbančiu žmonių milijoninė grupė, juk pastovus pinigu keitimai ne reikėjo juk ir rublius nunešė, ir litus nunešė, o prie ko privedė, prie skurdo ir ubagystės, žebrokus juk lengviau valdyti, ir išmokas mėtyti, žiūrėkite mes jums stegiames dė bajerio, o kainos negalima vytis auga kas met, mokėsčiai vis naujo būdo sugalvoti, ir sukasi malūnas prie kelio , meloja

Bužė

Bužė portretas
O kada padidins invalidumas ir šalpos pensijas? Šitie žmonės badauja ir tyli. Nes jie yra išjuokti, palikti badauti ir išgyventi iš kelių eurų. Pašalpos menkos, kaip išgyventi už 120 eur? O daugelis yra valdininkų dėka nustumti už ribos. Palikti mirtį badu nors daug metų yra atidirbe. Valdininkai ardant ūkius pragane darbo knygelės ir žmogų paliko nežinioje. Kas pasirūpins tokiais?

Ir vis dėl to

Ir vis dėl to portretas
nedaug, bet pensininkams tų 3,5 EU Prezidento paskirtų prie pensijų nuo liepos 1-os, NEMATĖME. Tai juokinga suma ir pažadas, bet kiek buvo kalbėta... Tiesą pasakius - man jų ir nereikia. Tik šios Valstiečių valdžios dėka, pajutau, kad gyvenimas pagerėjo. Ačiū Jiems.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių