Pernai šalyje sumažėjo laisvų darbo vietų samdomiesiems darbuotojams

Pernai šalyje buvo 18,3 tūkst. laisvų darbo vietų samdomiesiems darbuotojams, palyginti su 2018 m., jų skaičius sumažėjo 0,9 proc., praneša Statistikos departamentas.

Per metus laisvų darbo vietų šiek tiek sumažėjo transporto – 0,2 tūkst., statybos, informacijos ir ryšių įmonėse – po 0,1 tūkst., o padaugėjo pramonės įmonėse – 0,2 tūkst.

2019 metais laisvų darbo vietų lygis šalyje sudarė 1,4 proc. ir išliko nepakitęs, palyginti su 2018 metais.

Aukščiausias laisvų darbo vietų lygis buvo viešajame valdyme ir gynyboje; privalomajame socialiniame draudime – 3,1 proc., finansinės ir draudimo veiklos įmonėse – 2,7 proc., informacijos ir ryšių įmonėse – 2,1 proc. Žemiausias laisvų darbo vietų lygis buvo švietime – 0,4 proc., kitoje aptarnavimo veikloje – 0,5 proc., profesinėje, mokslinėje ir techninėje veikloje – 0,8 proc.

Pernai ketvirtojo ketvirčio pabaigoje šalyje buvo 17,3 tūkst. laisvų darbo vietų samdomiesiems darbuotojams, 5,4 proc. mažiau nei 2019 metų trečiąjį ketvirtį, bet 7,7 proc. daugiau nei prieš metus.

Labiausiai – 0,5 tūkst. – laisvų darbo vietų sumažėjo prekybos įmonėse. Statyboje jų buvo 0,2 tūkst. mažiau, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų bei administracinės ir aptarnavimo veiklos įmonėse – po 0,1 tūkst. mažiau nei 2019 metų trečiąjį ketvirtį.

Laisvų darbo vietų šiek tiek padaugėjo transporto bei informacijos ir ryšių įmonėse ir buvo po 0,1 tūkst. daugiau nei 2019 metų trečiąjį ketvirtį.

Statistikos departamento duomenimis, pernai ketvirtojo ketvirčio pabaigoje laisvų darbo vietų lygis šalyje siekė 1,3 proc. – tai 0,1 procentinio punkto mažiau nei trečiąjį 2019 metų ketvirtį, bet, palyginti su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, laisvų darbo vietų lygis nesikeitė.

Aukščiausias laisvų darbo vietų lygis pernai ketvirtąjį ketvirtį buvo viešajame valdyme ir gynyboje; privalomajame socialiniame draudime (3 proc.), informacijos ir ryšių (2,5 proc.), finansinės ir draudimo veiklos įmonėse (2,4 proc.).

Žemiausias laisvų darbo vietų lygis buvo švietime (0,3 proc.), žemės ūkyje, miškininkystėje ir žuvininkystėje (0,5 proc.), kitoje aptarnavimo veikloje (0,6 proc.).

Daugiausia laisvų darbo vietų 2019 metų ketvirtąjį ketvirtį buvo pramonėje – 4,4 tūkst. (25,5 proc. visų laisvų darbo vietų), viešajame valdyme ir gynyboje; privalomajame socialiniame draudime – 2,5 tūkst. (14,2 proc.), prekyboje – 2 tūkst. (11,5 proc.).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių