Nedarbas Lietuvoje - beveik 11 proc. Pereiti į pagrindinį turinį

Nedarbas Lietuvoje - beveik 11 proc.

2009-11-06 07:57
Pasiūla: darbo birža spalį galėjo pasiūlyti 10,4 tūkst. laisvų darbo vietų.
Pasiūla: darbo birža spalį galėjo pasiūlyti 10,4 tūkst. laisvų darbo vietų. / Tomo Raginos nuotr.

Nedarbas Lietuvoje per mėnesį išaugo 0,6 proc. ir lapkričio 1 d. siekė 10,9 proc. Spalį, palyginti su rugsėju, darbo jėgos paklausa sumažėjo apie 15 proc.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, lapkričio 1-ąją užregistruota 235,5 tūkst. bedarbių, arba 10,9 proc. visų darbingo amžiaus šalies gyventojų. Didžiausias nedarbas buvo Druskininkų (15,6 proc.), Šalčininkų (15,1 proc.), Akmenės ir Ignalinos (po 15 proc.), o mažiausias – Neringos (3,8 proc.), Elektrėnų (6,5 proc.), Trakų (7 proc.) ir Kazlų Rūdos (8 proc.) savivaldybėse.

Iš didžiųjų miestų daugiausia bedarbių yra Panevėžyje (13,7 proc.), mažiausiai – Kaune (9,8 proc.).

Spalį į šalies teritorines darbo biržas ieškodami darbo kreipėsi 29,7 tūkst. bedarbių – 3,5 proc. daugiau negu rugsėjį.

Darbo biržoms tarpininkaujant spalį įdarbinta 11,4 tūkst. žmonių, o į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 4,7 tūkst. bedarbių. Darbo birža spalį galėjo pasiūlyti 10,4 tūkst. laisvų darbo vietų.

Per dešimt šių metų mėnesių darbo biržos padėjo įsidarbinti 103,9 tūkst. ieškančių darbo asmenų, 39,9 tūkst. nusiųsta į aktyvios darbo rinkos politikos priemones, apie 16 tūkst. asmenų pradėjo veiklą įsigiję verslo liudijimą.

Pasak pranešimo, spalį, palyginti su rugsėju, darbo jėgos paklausa sumažėjo apie 15 proc., tačiau palyginti su 2008 m. spaliu, dėl viešojo sektoriaus pastatų renovacijos didesnė buvo apdailininkams, statybininkų dailidžių ir stalių paklausa – darbo pasiūlymų jiems įregistruota apie 30 proc. daugiau.

Taip pat daugiau nei pernai laisvų darbo vietų buvo katilinių operatoriams ir kūrikams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams, apsaugos darbuotojams, kepėjams, konditeriams, mėsininkams ir žuvininkams. Šių profesijų poreikis buvo vidutiniškai penktadaliu didesnis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų