Ministerija nekeičia pozicijos dėl PVM lengvatos maistui: prekės dėl to nepigtų

Prezidentūrai pareiškus, kad Vyriausybė galėtų ir vėl ieškoti būdų mažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) maisto prekėms ir taip kovoti su aukštomis jų kainomis, Finansų ministerija kartoja, kad sumažinus mokesčio tarifą prekės vartotojams nepigtų.

Ministerijos teigimu, lengvatiniai PVM tarifai yra neefektyvūs, nes kainų mažėjimo jais nepasiekiama.

„Kaip rodo lengvatinio PVM tarifo taikymo praktika – prekės ir paslaugos, kurioms tiesiog sumažinamas PVM tarifas – iš esmės nepinga, arba nepinga tiek, kiek sumažinamas PVM tarifas. Tokios lengvatos pagrindinis tikslas – tiesioginė nauda vartotojams per produktų kainų mažėjimą – nėra pasiekiamas“, – teigiama ministerijos antradienį BNS atsiųstame komentare.

Anot jo, tai įrodo Covid-19 pandemijos metu Vyriausybės įvestos laikinos PVM lengvatos maitinimo, kultūros ir sporto sektoriams, bet dėl to kainos nesumažėjo.

Antradienį prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius teigė, kad kovojant su skurdu Lietuvoje reikia iš naujo apsvarstyti laikinas PVM lengvatas maisto produktams – taip, anot jo, būtų išspręsta maisto įperkamumo problema bei sumažintas skurdo lygis. Anot jo, kitų Europos šalių pavyzdžiai rodo, kad tokios lengvatos įmanomos.

Finansų ministerija teigia, kad kitose Europos Sąjungos valstybėse maisto produktams taikomos PVM lengvatos nustatomos atsižvelgiant į daug unikalių rodiklių, o vieningo pavyzdžio šalims nėra. 

„Nėra vieningos praktikos nustatant PVM lengvatas šiems produktams – kiekviena valstybė narė nustato lengvatinius PVM tarifus atsižvelgdama į valstybės mastu nustatytas prioritetines sritis, poveikį valstybės biudžeto pajamoms, valstybės finansines galimybes, prisiimtus įsipareigojimus ir kitas galimas pasekmes“, – nurodo ministerija.

Anot jos, aukštų maisto kainų problemą geriau spręsti didinant gyventojų pajamas: „Kaip ne kartą minėjome, viena taikliausių strategijų, norint kovoti su aukštomis kainomis – gyventojų pajamų didinimas“.

Ministerija sako, kad į tai jau atsižvelgta rengiant praėjusių ir šių metų valstybės biudžetus.

V. Augustinavičiaus teigimu, laikina PVM lengvata būtiniausiems maisto produktams Lietuvoje prisidėtų prie skurdo mažinimo, nes prekių kainos augo sparčiau nei gyventojų pajamos ir šią problemą būtina spręsti.

Jis taip pat sakė, kad atsiranda vis daugiau kainos sumažinimo užtikrinimo priemonių, kurios padėtų pasiekti, kad lengvatos naudą pajustų vartotojas.

Anksčiau Vyriausybė siūlymus maisto produktams taikyti lengvatinį PVM tarifą atmetė argumentuodama ir tuo, kad tokiu atveju daugiausiai naudos gautų prekybininkai, o valstybės biudžetas prarastų didelę dalį įplaukų.

Pernai spalį Seime nepriimtos svarstyti Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisos, kuria parlamentaras Petras Gražulis siūlė nustatyti nulinį PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams

Dabar maisto produktams galioja 21 proc. PVM.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Klpd.

Klpd. portretas
Bankomatas turėtų ne šiktelt kažkokiu vienu -kitu pasiūlimėliu o rimtai pareikalaut seimo ir vyriausybės REGULIUOTI IR KONTROLIUOTI ŠALIES ŪKĮ. Dabar versle vos ne ištisa anarchija, išnaudojimas, karteliai daro ką nori, juodoji buhalterija ir t.t. o prezidetas su Bobausybe :D) laksto susirūpinę ukrainiečiais ir papildomom sancijom Rusijai?:D) Svarsto naujų ir naujų mokesčių sugalvojimus, kaip pakeisti kanalizacijos dangčius su senaja sowietine simbolika ar rimtai siūlo už pasikėsinimą nuverst valdančiąją sistemą šalyje, bausmę iki gyvos galvos(!):D)

Kad

Kad portretas
Paziurekit kokie grynieji pelnai rinkvizituose ir jie auga didziausi ES , prekybos centru apyvartos dideles o algos vos 800 traukia , didziausia socialine atskirtis ES ir cia beda turintis daugiau pajamu lengviau gyvena , o mazesnes pajamos , paskolos , vaikai ziuri kaip isgyvent kol nebus socialinio teisingumo ar baziniu pajamu uztikrinimo ar nustatyto maisto krepselio kuri galetume nusipirkt teks taupyt ir isgyvent .

PELNAS SVARBIAU

PELNAS SVARBIAU portretas
Trumpai irv aiskiai, lietuvoje zmoniu mazeja, o pelnas tai neturi mazeti. Todel yra godumas prekybos centrai ir kainos dideles. Ir musu sudu vyriausybe, nieko nedaro kad kainos mazetu. Kaip sake STIERVA (PIS): kazkur vyksta karas, tai ir jus gyvenkite biedniau...
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių