Krizė smogė emigrantams Pereiti į pagrindinį turinį

Krizė smogė emigrantams

2009-09-08 18:59
Krizė smogė emigrantams
Krizė smogė emigrantams / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Prasidėjus ekonominiam nuosmukiui, smarkiai sumažėjo darbo užsienyje ieškančių žmonių skaičius, rodo ataskaita.

BBC „World Service“ užsakyto tyrimo duomenimis, jau išvykę į užsienį dažniau ten ir pasilieka, nei grįžta namo. Taip pat pastebėta, jog sumažėjo išvykusiųjų namie likusiesiems artimiesiems siunčiamų pinigų sumos.

Ataskaita pateikia gana skirtingą vaizdą, tačiau apibendrinant galima pastebėti, kad mažiau žmonių vyksta darbo ieškoti į užsienį. Pavyzdžiui, smarkiai sumažėjo į JAV atvykstančių meksikiečių.

Tyrimas taip pat parodė, kad atvykėliams kyla didesnė grėsmė prarasti darbą. Tai siejama su tuo, kad imigrantai dažniausiai dirba tose pramonės šakose, kurioms nuosmukis smogė labiausiai, - tai statybos ir aptarnavimo sfera.

Tačiau nepaisant daugeliui gresiančio pajamų praradimo, tyrėjai duomenų, liudijančių apie didelę namo grįžtančių migrantų bangą, neaptiko. Tam įtakos gali turėti faktas, jog daugelio migrantų namuose laukia dar blogesnės ekonominės sąlygos. Daugelis taip pat negali išvykti, nes vėliau bus sunkumų grįžt atgal, ypač tiems, kurie atvyko nelegaliai.

Tačiau šiems pavyzdžiams galima rasti ir stulbinančių išimčių. Daugelis iš Rytų Europos šalių į Airiją ar Jungtinę Karalystę atvykusių darbininkų jau sugrįžo namo. Mat kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Lenkijoje, ekonominės sąlygos taip smarkiai nepablogėjo. Be to, būdami Europos Sąjungos piliečiai, šie žmonės vėliau galės į šias šalis sugrįžti.

Kita išimtis - tai, kad emigrantų į Azijos šalis siunčiamų pinigų sumos išaugo. Nors tyrimas didžiausią dėmesį skyrė tarptautinei migracijai, taip pat buvo analizuojama milijonų Kinijos gyventojų migracija iš šalies gilumos į pakrantės miestus. Pastebėta, jog po kasmetinės kinų Naujųjų Metų šventės mažiau žmonių sugrįžo į pramonės miestus.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų