Knygynai nusivylę pardavimais: labai aštri konkurencija

Knygynų ir elektroninių knygų parduotuvių apyvarta prieš didžiąsias metų šventes šiemet neaugo tiek, kiek norėtų prekybininkai. Jų teigimu, šiek tiek mažiau jų knygynuose nuperkama, nes žmonės taupo, o  knygų pasiūlai augant prekybos centruose, mažiau pirkėjų užsuka į knygynus.

Interneto knygyno patogupirkti.lt pardavimų ir rinkodaros vadovas Giedrius Milašiūnas BNS sakė, kad šiemet, palyginti su 2021-aisiais, pardavimai mažesni apie 15 procentų.

„Su užpernai (2020 metais – BNS) neteisinga lyginti, nes buvo karantinas, fizinių prekybos vietų apribojimai. Todėl 2020 metais lapkričio pabaigoje ir visą gruodį pardavimai buvo išaugę du kartus ir daugiau nei įprastai šiuo periodu“, – tvirtino G. Milašiūnas.

Tačiau jis pabrėžė, kad net ir kritus bendriems pardavimams šiemet, palyginti su 2021-aisiais, išaugo knygų vaikams pardavimai, o populiariausios yra apie Kalėdas.

Įvairias enciklopedijas gerai perka, ypač vaikams, jaunimui.

„Vagos“ knygynų tinklo pardavimų vadovės Zitos Barusevičienės teigimu, šiemet ššventiniai knygų pardavimai labai panašūs, kaip ir pernai: „Tikėjomės geresnių, bet perka labai panašiai kaip pernai“.    

„Žmonės nusiperka knygų ir kitur. Labai aštri konkurencija. Labai daug knygų turi prekybos centrai. Ir akcijas dideles taiko“, – pridūrė „Vagos“ atstovė.

Pasak Z. Barusevičienės, dovanoms perkamos populiariausios, skaitomiausios, naujausios knygos ir laiko patikrintos, aktualios ne vienai kartai. 

„Pasitaiko, kad nuperka ir ne po vieną knygą, o krūvelę. Knygos dažniausiai paskutinės minutės pirkimas yra. Šiemet vėl ta pati tendencija jaučiama – paskutinėmis akimirkomis prieš šventes atskubės pirkėjai“, – sakė ji. 

„Pegaso“ knygyno darbuotoja Justina Karalytė sako, kad pirkėjai ypač laukia išpardavimų ir nuolaidų: „Atsižvelgia į akcijas. Renkasi labiau tas knygas, kurioms taikomos akcijos“.

Jis pabrėžė pastebinti, kad dovanoms ieškoma lavinančių ir pasaulėžiūrą plečiančių knygų.

„Įvairias enciklopedijas gerai perka, ypač vaikams, jaunimui. Vaikams lavinamųjų apskritai daug nuperka ir knygų, ir žaidimų, knygučių su garsais. Nebedaug atsilieka ir tokių knygų, skirtų suaugusiems, pardavimai“, – BNS teigė J. Karalytė. 

Be kita ko, ji pastebėjo, kad vis rečiau pirkėjai klausia, kada ir kokios akcijos bus taikomos konkrečioms knygos, dažniau jau renkasi iš tų knygų, kurioms taikomos nuolaidos. 


Šiame straipsnyje: knygosšventėsKalėdosvaikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

To Onte

To Onte portretas
Pas Onte bobiskas mastymas.

ONTĖ

ONTĖ portretas
Noriu pridurti, kad grožinės literatūros aš neskaitau. Paskutinę grožinę knygą skaičiau prieš 60 metų, kai mokiausi vidurinėje mokykloje. Grožinė literatūra - moterų užsiėmimas.

ONTĖ

ONTĖ portretas
Gerbiemi Kauniečiai, jei jau vaikščiojate po knygynus, pasiimkite popieriaus lapą ir susirašykite jums patikusių knygų pavadinimus ir autorius. Tai galite padaryti ir iš interneto. Aš pradėjau nuo gerb. DAKTARO Amšiejaus knygos apie sodus. Pagalvojau, kam mokėti 15 eurų, kai galima pasiimti iš bibliotekos. Dabar į biblioteką einu su 15 - 17 knygų sąrašu. Parsinešu 3-4 knygas. Ne visos būna, kitas užsisakau. Užlipi į antrą, trečią aukštą ir sąrašą parodai bibliotekininkei. Jos atrenka, ką turi ir atneša. Jos sako; PRAŠAU IR JŪS EIKITE PRIE LENTYNŲ. Kas patinka rinkitės ir imkite. Kauno apskrities biblioteka DARBO LAIKAS K. Donelaičio g. 8 I–V 9.00–20.00 VI 10.00–17.00
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių