Kas renkantis darbą lietuviui svarbiausia? Pereiti į pagrindinį turinį

Kas renkantis darbą lietuviui svarbiausia?

2009-10-06 13:22
Kas renkantis darbą lietuviui svarbiausia?
Kas renkantis darbą lietuviui svarbiausia? / "Scanpix" nuotr.

Daugumai apklaustų lietuvių (81 proc.) renkantis darbą svarbiausias yra atlyginimo dydis, parodė Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros (EU-OSHA) Europos mastu atliktos nuomonių apklausos rezultatai.

Saugios darbo sąlygos svarbios tik trečdaliui

Į klausimą apie naujo darbo pasirinkimą lemiančius veiksnius Europos Sąjungos piliečiai atsakė, jog darbo vietos išlaikymo ir atlyginimo dydis jiems svarbiau nei saugios ir sveikatai palankios darbo sąlygos; pastarosios yra trečioje vietoje pagal svarbą, ketvirtoje vietoje - darbo valandos.

Darbo užmokestis yra svarbiausias 81 proc. apklausoje dalyvavusių lietuvių, maža tikimybė prarasti darbą - 32 proc. lietuvių.

Saugios ir nekenksmingos darbo sąlygos ieškant naujo darbo būtų aktualios 29 proc. lietuvių, nors 51 proc. respondentų Lietuvoje atsakė, kad dirbamas darbas turi didelės įtakos žmonių sveikatos sutrikimams. Tai didžiausias skaičius visoje ES, kur taip manančių vidurkis yra tik 28 procentai.

Daugelio valstybių narių žmonės mano, jog yra gerai informuoti apie rizikos veiksnius darbo vietoje, o 57 proc. respondentų mano, kad per pastaruosius penkerius metus darbuotojų sauga ir sveikata pagerėjo.

Gerai ir prastai informuotų - apylygis skaičius

Lietuvoje, pagal tyrimo duomenis, apie darbo vietoje saugai ir sveikatai kylančius pavojus gerai ir prastai informuotų žmonių skaičius yra apylygis: gerai informuoti mano esantys 39 proc., prastai - 34 proc. apklaustųjų.

Kad yra labai gerai informuoti, atsakė 9 proc., kad visiškai neinformuoti - 10 proc. respondentų.

Apklausoje dalyvavo 27 tūkst. 106 vyresni nei 18 ir 18 metų gyventojai, kurių įprastinė gyvenimo vieta yra ES valstybių narių teritorijoje ir kurie laisvai kalba atitinkama nacionaline kalba.

Statistiniame tyrime dalyvavo 1000 žmonių iš kiekvienos ES valstybės narės.
Tyrimas, kurį atliko tyrimų bendrovė TNS Infratest 27 ES valstybėse narėse, atliktas 2009 metų kovo 24 - gegužės 12 dienomis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų