Karvių augintojų atstovas: dėl krizės pienininkai neteko 120 mln. eurų pajamų

Karvių augintojai šiemet dėl nepalankių ūkininkavimo sąlygų ir pieno krizės negavo 120 mln. eurų pajamų, sako Lietuvos pieno gamintojų asociacijos pirmininkas Jonas Vilionis. 

„Pienininkystė traukiasi, yra didžiulė krizė. Daugelis ūkininkų (dėl sausros – BNS) nepasiruošė pašarų žiemai, iš ūkininkavimo pasitrauk apie 3 tūkst. žmonių, karvių sumažėjo 7,6 tūkst. Ūkininkai, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šiemet negavo 120 mln. eurų pajamų“, – antradienį Seime spaudos konferencijoje teigė J. Vilionis.

Pasak jo, pieno gamyba šiemet susitraukė 3 procentais. 

J. Vilionis, be kita ko, įspėjo, kad perdirbėjai gali pritrūkti pieno, kai Estijoje ims veikti 1 tūkst. tonų pieno per dieną perdirbsianti įmonė.

Kooperatyvo „Pieno puta“ vadovės Jūratės Dovidėnienės teigimu, pieno sektoriuje kooperatyvams priklausančių ūkininkų yra labai mažai.

Pasak jos, yra 60 žaliavinio pieno supirkėjų, tarp kurių 27 kooperatyvai, iš kurių devyni pripažinti žemės ūkio bendrovėmis. Iš savo ūkininkų kooperatyvai superka 22 proc. pieno – 6 proc. daugiau nei 2018 metais, arba 8 proc. daugiau nevertinant įmonės „Pienas.lt“ dalies.

„Jokio pokyčio pieno sektoriuje kooperacijoje nėra – tie patys kooperatyvai yra metai iš metų“, – spaudos konferencijoje teigė J. Dovidėnienė.

J. Dovidėnienė skaičiuoja, kad perdirbėjai kooperatyvų ūkininkams už pieną moka 4 centais mažiau negu karvių turėtojams, patiekiantiems toną ir daugiau pieno. Ji taip pat įspėjo, kad perdirbimo įmonės uždaro pieno surinkimo punktus.

„Kas surinks tą pieną, nes kooperatyvai to negalės padaryti, nes jiems tai bus per brangu“, – svarstė J. Dovidėnienė.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas rugpjūčio pabaigoje paskelbė, kad visa 10,66 mln. eurų Europos Sąjungos parama pieno sektoriui bus išmokėta ūkiams, kurie už litrą pieno šių metų balandį-birželį gavo ne daugiau nei 40 centų.

Konkurencijos taryba sukritikavo ministerijos pasiūlytą šios paramos skirstymą pieno ūkiams dėl šiemet itin kritusių pieno kainų. 

Balandį-birželį iš ūkių, kurie liepos 1 dieną laikė bent vieną karvę, buvo supirkta 331,3 tūkst. tonų pieno. Tokių ūkių buvo 11,6 tūkst., o jų laikomų karvių skaičius – 202,8 tūkst.NAUJAUSI KOMENTARAI

prarandami ne milijonai bet sveikata ir gadinamas genofondas

prarandami ne milijonai bet sveikata ir gadinamas genofondas portretas
Praradimas yra ne milijonai apie kuriu spiegia apsimetėliai, bet sveikata, kai naikinama pieninkyste dėl žalios diktatūros ir siūloma valgyti šiaudų/ląsteliena ir pupų su lervomis, kurių gamyba kažin ar mažiau sukelia co2 emisijų. Su tokiu racionui alergijos ir ligos ankstyvame amžiuje garantuotos, jau dabar mažai vartojimą pieno ir rezultas: dauguma jaunuoliu arba nutukę nuo anglevandeniu arba distruofikai su snarglinemis kojomis ir rankomis, nes veganai, anais/ tarybiniai laikais tokios anomaliojos nebuvo, gadinamas genofondas.

M

M portretas
Dabar LT.galutinai valdantieji sunaikins karvių ūkius,mokedami centus,o kai neliks karvių,neliks ir pieno,pabrangins pieną,ur teigs,kad karvių neliko.Istorija,be pabaigos,viskas naikinama.

Mesčionis

Mesčionis portretas
Tai ką norit pasakyti-ar sausra ar lietus pieno kaina parduotuvėse apie1;5€,tik ,,balinta,, vanduo pigesnis-jau dabar iš lenkų veža prekybcentrei,jiems milijonų mažai,reikia milijardinių pelnų
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių