Įvertino pasiūlymą mažinti į namus nešiojamų pensijų: tai – absoliuti skaitmeninė diskriminacija

Lietuvoje nemažai daliai gyventojų senatvės pensijos bei kitos išmokos pristatomos į namus. Pernai gruodį tokių žmonių buvo 166 tūkst. – daugiau nei ketvirtadalis visų pensijų gavėjų. Kai kurie parlamentarai sako, kad šis skaičius yra per didelis ir reikia keisti tokią praktiką.

„Tai skaičiai tikrai yra dideli (...) Jeigu iš viso pensijų gavėjų yra apie 600 tūkst., – nepilnas trečdalis, daugiau negu ketvirtadalis (nešama į namus – BNS)“, – BNS teigė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.

„Galima tą skaičių suprasti – kai kam, atokiau gyvenantiems žmonėms patogiau, kai atneša pensijas, nes jiems gal susisiekimas yra sudėtingas“, – pridūrė komiteto vadovas.

M. Lingė teigė norintis išsiaiškinti, kodėl daliai žmonių pensijos mokamos ne į sąskaitas, o pristatomos grynaisiais. Tam jis ketina surengti pasitarimą.

Tačiau parlamentaras įsitikinęs, kad jau dabar reikia didinti žmonių kompiuterinį raštingumą, investuoti į būsimus pensininkus.

Tuo metu opozicinės Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Tomas Tomilinas abejoja, ar reikia kelti klausimą dėl žmonių skatinimo pensijas gauti į sąskaitas, o ne grynaisiais.

„Tai ne šešėlio pinigai, nėra argumentų, poreikio, misijos, dėl ko tai daryti. Tai yra absoliuti skaitmeninė diskriminacija. (...) Žmogus neprivalo būti skaitmenizuotas, puikiai valdyti technologijas – tokios prievolės, ypač senjorams nėra, mums reikia prisitaikyti, o ne jiems“, – BNS teigė jis. 

Tai yra absoliuti skaitmeninė diskriminacija.

Socialdemokratas Algirdas Sysas abejoja, ar valdantieji keistų pensijų pristatymo į namus tvarką. 

„Jau tų problemų yra per daug, kad aitrinti situaciją dėl tokių dalykų. Nemanau, kad valdantieji imtųsi tokių dalykų“,  – svarstė parlamentaras.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija BNS nurodė, kad galima pasirinkti, kaip turėtų būti pristatomos pensijos, ir nėra poreikio kažką keisti.   

„Ministerijos manymu, senjorai, gaunantys pensijas, visada turi teisę nuspręsti, kokia forma jiems būtų pristatomos pensijos – grynais pinigais ar pavedimu į sąskaitą. Dėl saugumo ir pinigų pasiekiamumo operatyvumo gyventojams rekomenduojame naudotis ne finansų įmonių paslaugomis“, – BNS teigė ministerija.

„Sodra“ BNS nurodė, kad pensijos į namus kasmet pristatomos vis mažiau gavėjų: 2021 metų spalį – 162 tūkst. žmonių, tą patį mėnesį 2020 metais – 179 tūkst., 2019 metais – 195 tūkst., 2018-aisiais – 203 tūkst., 2017-aisiais – 220 tūkst. gyventojų.

„Mažėjimo tendencija tolygi, jai neturi didelės įtakos pandemija ar kiti veiksniai. Gavėjų skaičius natūraliai mažėja kiekvienais metais, o naujų atsiranda nedaug dėl aiškiai apibrėžtų pensijų ir išmokų pristatymo į namus kriterijų“, – BNS teigė „Sodros“ Komunikacijos skyriaus patarėja Malgožata Kozič.

„Prognozuojama, kad ir toliau šis skaičius mažės vidutiniškai 10-15 tūkstančių gavėjų per metus“, – pridūrė ji. 

Į namus pristatoma vidutiniškai apie 700 mln. eurų pensijų ir kitų išmokų per metus. „Sodrai“ šis pinigų nešiojimas kasmet kainuoja apie 6 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Linge

Linge portretas
Geriau pasirūpink kodėl odontologai, kirpėjai, notarai gauna grynais ir neturi kasos aparatų

visdėlto

visdėlto portretas
teisingai , jei žmogus imi pinigus iš sąs. banke - turi mokėt už nusiėmimą. imkim po 5 eur ir padauginkim bent iš 600000 , graži sumelė jau atitenka bankui . Atneža į namus , duodi porą eur. paštininkui, bankui jau nuostoliai. taip kad jei žmogus neturi žalio supratimo kompiuteriuose , ar dėl tam tikrų priežasčių negali visko įsisamonint , vistiek juos reikia priverstinai išmokinti .

V,L

V,L portretas
to **OB** pats gyvenk kaip išmanai o kitiems savo nuomones nepiršk.......IR siulyciau nepamiršt parašyt kad tai tik tavo nuomone.....
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių