Inovatyvių vaistų gamintojai: siekiame išsaugoti vienas mažiausių kainų Europoje

Inovatyvių vaistų gamintojai kategoriškai atmeta kai kurių politikų kaltinimus, esą Seimo rinkimų laikotarpiu specialiai padidintos vaistų kainos. Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA) siūlo vaistų kainodarą Lietuvoje tobulinti atsižvelgiant į pasaulyje sukauptą patirtį ir galiojančią praktiką.

IFPA direktorė Agnė Gaižauskienė teigia, kad inovatyvių vaistų kainos Lietuvoje jau dabar yra vienos žemiausių Europoje ir ragina Sveikatos apsaugos ministeriją laikytis savo sukurtos politikos nuoseklumo arba ją tobulinti dialogo keliu.

„Kategoriškai atmetame bet kokias insinuacijas, neva specialiai didinamų kainų tema. Mūsų tikslas nesikeičia – siekiame ir toliau užtikrinti Lietuvoje vienas mažiausių kainų Europoje ir jų prieinamumą pacientams“, – i komentare žiniasklaidai teigia A. Gaižauskienė.

Pasak jos, politikų insinuacijos kyla dėl mūsų šalyje galiojančios ydingos vaistų kainodaros principų.

„Mes jų griežtai laikomės, todėl tikimės, kad sveikatos apsaugos institucijos taip pat laikysis savo sukurtos politikos nuoseklumo, neatsižvelgiant į politinį kalendorių. Tuo pačiu būtina kuo greičiau užtikrinti realų dialogą su ministerija dėl būtinybės tobulinti vaistų kainodarą, įtraukiant ir pacientų, ir gydytojų atstovus, atsižvelgiant į pasaulyje sukauptą patirtį ir galiojančią praktiką“, – sako A. Gaižauskienė.

Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė dešimties farmacijos kompanijų prašanti sumažinti vaistų kainas.

Pasak A. Gaižauskienės, vaistų gamintojams yra nustatyti griežti kainų reikalavimai, orientuoti į mažiausias kainas Europos Sąjungos šalyse.

„Vaistų gamintojai, vadovaudamiesi ministerijos nustatyta tvarka, naujausius vaistus, skirtus gydyti sudėtingiausias ligas, Lietuvai jau šiandien siūlo išskirtinai žemomis kainomis. Tačiau kiekvieną kartą, prieš paskelbiant kompensuojamų vaistų kainyną, išgirstame tą patį prašymą – dar labiau sumažinti kainas“, –teigia A. Gaižauskienė.

Pasak jos, nuolat bendraujama su sveikatos apsaugos institucijomis, ieškant sprendimų, kad šalies pacientams būtų sudarytos galimybės gauti naujausius gydymo metodus, tačiau pasigendama ministerijos veiksmų nuoseklumo ir konstruktyvaus dialogo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tete

Tete portretas
Akivaizdžiai meluoja Gaižauskienė! Tikriausiai atstovauja konservatorius!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių