I. Šimonytė: 2025-ųjų pradžioje logiškų argumentų atidėti sinchronizaciją neturėtų likti

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad 2025-ųjų pradžioje nebeturėtų likti logiškų paaiškinimų, kodėl sinchronizaciją su Vakarų Europa reikėtų atidėti.

Taip ji kalbėjo po Valstybės gynimo tarybos posėdžio, kuriame Vyriausybei pavesta artimiausiu metu sutarti su Latvija ir Estija dėl elektros tinklų sinchronizacijos su Vakarų Europa ir atsijungimo nuo rusiškos BRELL sistemos 2025 metų pradžioje.

Iki šiol šalys planavo tą padaryti minėtų metų pabaigoje.

„(...) toje eilėje dar yra keletas projektų, techninių dalykų, kurie turėtų įvykti 2024 metais. Ir tada jau sakyčiau, kad desinchronizacijai nuo IPS/UPS 2025 metų pradžioje jau tikrai jokių logiškų paaiškinimų nebeturėtų likti“, – interviu LRT televizijai pirmadienį sakė ministrė pirmininkė.

„Lietuva iš savo pusės, manau, yra padariusi praktiškai viską, ką turėtų padaryti techniniame lygmenyje“, – sakė I. Šimonytė.

Vienas iš jos minimų projektų yra „trečia linija tarp Estijos ir Latvijos, kuri turėtų būti pabaigta 2024 metais“.

„(...) ir tuomet bent jau kažkokių rimtų argumentų ar netgi rimtesnių argumentų kažkokioms tolesnėms diskusijoms iš tikrųjų būtų jau gerokai mažiau, nes tokie projektai kaip „Harmony Link“ ir visa kita tikrai gali būti įgyvendinti vėliau, jau Lietuvai, Latvijai ir Estijai sinchronizavus su kontinentine Europa“, – sakė I. Šimonytė.

Lietuva savo ruožtu siekė, kad sinchronizacija įvyktų dar anksčiau – 2024-aisiais, tačiau tam nepritarė Latvija su Estija, dėl to nuspręsta sinchronizuotis su Vakarų Europa metais vėliau.

Latvijos ir Estijos elektros perdavimo tinklų operatorės BNS sako, jog 2025-ųjų metų pradžia yra anksčiausia galima bei techniškai ir ekonomiškai tinkamiausia Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su Vakarų Europa data.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas.

Antanas. portretas
Sinchronizuoti buvo galima jau seniausiai, kai dar turėjome el. energijos perteklių. Tuomet atsijungus nuo BREL be problemų, atsikirai izoliuotoje Lietruvoje buvo galima nesunkiai pakelti dažnį iki Europinio, ir, nustojus sunchronoskopui suktis, įjungti jungtuvus su Europa. Dabar, kai savos el. energijos areale stinga - tap daryti reikšų pirmiausias automatika atjugntų visus el, energijos gamintojus, saugodama jų generatorius nuo perkrovimo. Toliau - tektų ilgai, keletą valandų juos palaipsniui prijunginėti prie bendros ES sistemos, kiekvieną generatorių atskirai. Ar galima sau tokią prabangą (palikti visą Leituvą, su jos ryšiu linijomis, geležinkeliu bei ligoninėmies, maždaug pusei paros palikti be el. energijos???

O pigesne

O pigesne portretas
kilovatvalande - ne argumentas!?

Vaidina

Vaidina portretas
Ukrainos rėmėjus bet be ruskių niekaip
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių