Hobis atskraidino daug pinigų, bet nepakeitė vertybių Pereiti į pagrindinį turinį

Hobis atskraidino daug pinigų, bet nepakeitė vertybių

2014-03-02 10:25

Seišeliai, Barselona, Dubajus, Tailandas, pažintys su valstybių vadovais, naujintelis  "Nissan GT-R", septintos klasės BMW. Vis dėlto prieš kelerius metus kardinaliai pasikeitęs gyvenimas projekto "Fotoskrydis" įkūrėjo Kęstučio Fedirkos vertybių nepakeitė.

Atakuoja daugybė pasiūlymų

"Daiktai – tik materija, o svarbiausi dalykai – vertybės, požiūris į gyvenimą ir šeimą, draugai liko tie patys", – teigė Kaune gyvenantis K.Fedirka.

"Prieš penkerius metus Kęstutis nusipirko radijo bangomis valdomą lėktuvėlį ir tiesiog susirgo šiuo pomėgiu. Gyveno palapinėse miškuose, kur radijo bangomis valdomų modelių gerbėjų suvažiavimuose susirinkdavo ir moksleiviai, ir žilagalviai. "Iš pradžių tai buvo tik hobis. Bet tikėjau, kad iš to galima padaryti verslą", – pasakojo Kęstutis.

Netrukus imlus, darbštus vyras nusipirko reikiamą techniką ir bene pirmasis pasaulyje išleido fotografijų albumą, kuriam nuotraukas darytos iš radijo bangomis valdomo lėktuvėlio.
Dabar K.Fedirkos mobiliojo ryšio telefonas nerimsta, o į elektroninį paštą atkeliauja įvairiausių projektų pasiūlymų.

Jis jau išleido 14 fotoalbumų, kitą dieną po mūsų pokalbio išvyko į Rygą, kur išleistas naujausias jo albumas apie Latviją (iš viso apie šią šalį K.Fedirka išleido keturis albumus).  Ant naujojo albumo puikuojasi buvusios Latvijos prezidentės Vairos Vykės-Freibergos įrašas.

Planai dešimčiai metų

Iš Latvijos grįžęs į Lietuvą, papildytą "Fotoskrydžio" albumą apie mūsų šalį K.Fedirka pristato "Litexpo" parodų rūmuose vykstančioje Vilniaus knygų mugėje.Jo planai jau sudaryti apie 10 metų į priekį. Lietuvio laukia Šri Lanka, Indija, Vietnamas, Madagaskaras ir kitos užsienio šalys.

"Jaučiuosi labai gerai, tačiau mano gyvenime aukštyn kojomis apsivertė tik finansai. Daugiau niekas nepasikeitė, – 37 metų Kęstutis su penkeriais metais jaunesne žmona Inga nesureikšmina pinigų. – Pinigai tik suteikė daugiau galimybių generuoti idėjas, plėtoti verslą ne tik Lietuvoje. Tačiau vertybės liko tos pačios."

Patinka pagreitis

"Džiugina ne materialūs dalykai. Daiktai, drabužiai nepadės tapti protingesniam ar gražesniam vidumi", – taikliai pastebėjo 13 metų kartu su Kęstučiu bendru keliu einanti žmona Inga, pagimdžiusi vyrui du vaikus. Dukrai Ugnei dabar vienuolika, sūnui Faustui – ketveri.

"Automobilis – puikus išradimas, bet jis laikinas daiktas, pabandei – pardavei, – K.Fedirkai vienas malonumų – adrenalinas, greitis. – Tiksliau, man patinka didėjantis pagreitis, o ne nuolatinis lėkimas 300 km/val. greičiu."

Todėl jis ramiai reaguoja, kai kiti pavydžiai žvelgia į kelis šimtus tūkstančių kainavusį "Nissan GT-R" ar naują septintos klasės BMW, kuriuo važinėja žmona Inga.

"Dabar jau galime nesidairyti į maisto kainas. Bet mieliau pinigus leidžiame naujausiai technikai, kurios reikia darbui ir kelionėms", – Kęstučio ir Ingos požiūris į gyvenimą ir pomėgius  sutampa.
"Kelionės praturtina sielą, susipažįsti su kitų šalių kultūra, – vyrą papildo žmona ir, prisiminusi vieną kelionę į Egiptą (per metus jie į šią šalį vyksta nardyti po tris keturis kartus), šyptelėjo: – Vis dėlto kartais patiriame ir nelinksmų nuotykių."

Egipte – kalėjimo grėsmė

Sutuoktiniai faraonų šalyje patyrė nuotykį, kai Kęstučiui net šmėkštelėjo mintis apie kalėjimą.

K.Fedirka paskraidino savo lėktuvėlį virš Hurgados ir pafotografavo miestą iš viršaus. Labai greitai pas jį atėjo arabas su jo asmens dokumento kopija.

Netrukus Kęstutis pamatė, kaip prie viešbučio privažiavo keturi furgonai su automatais ginkluotais kareiviais, turizmo departamento vadovu, vietos policijos bosu, viešbučio savininku. Iš viešbučio restorano tuoj pat buvo išprašyti lankytojai.

Vėliau Kęstutis sužinojo, kad prie Hurgados, Paradise saloje, yra didelė karinė bazė. Beje, vėliau vieno prabangaus viešbučio savininkas iš lietuvio nusipirko viešbučio panoramos nuotrauką, padarytą iš dangaus.

"Tavo darbas?" – apie lėktuvėlį danguje pasiteiravo pareigūnai lietuvio.

Plojo kaip vaikai

Sunerimęs Kęstutis linktelėjo ir paaiškino apie savo darbą, parodė į Egiptą atsivežtus kelis albumus, nuotraukas, kuriose jis įsiamžinęs ir su valstybių prezidentais.

"Ir kai restorane dar paskraidinau radijo bangomis valdomą lėktuvėlį, visi jau juokėsi ir plojo kaip maži vaikai", – gąsdinančiu adrenalinu padvelkęs nuotykis baigėsi linksmai.

O kada Kęstutis patyrė maloniausią adrenalino antplūdį? Kai prieš 6–7 metus dar nebuvo net skridęs lėktuvu, bet pirmą kartą gyvenime kariniu lėktuvu "L 410" pakilo į 4 600 m aukštį ir pirmą kartą gyvenime iššoko parašiutu.

"Patyriau apie pusantros minutės laisvąjį kritimą, – šyptelėjo K.Fedirka. – Tai buvo kažkas tokio!"

Trumpas traktatas apie meilę

Gražiausias jo ir žmonos matytas vaizdas? Jie atsako beveik vienu balsu: Seišeliai, Mahė. Nepaprasto grožio paplūdimys, smėlis, vanduo, spalvos. Ir Barselona – naktį, dieną. Montserato vienuolynas.
Nuostabiausi užfiksuoti vaizdai Lietuvoje? Reprezentacinis vaizdas – Trakų pilis, jūra ir Palangos tiltas, Kauno santaka ir Vilniaus Arkikatedros aikštė.

Akmenėje gimęs K.Fedirka apvažiavo beveik visus Lietuvos miestus ir miestelius, gyveno Vilniuje, Panevėžyje, Klaipėdoje, Šiauliuose. Kai atvyko į Kauną, Lietuvos širdimi pramintas miestas iš pradžių nepatiko.

"Nes to miesto nepažinojau, – paprastai aiškino Kęstutis ir netrukus šyptelėjo: – Nenoriu būti apšauktas nacionalistu, bet man tai – lietuviškiausias, šilčiausias miestas. Labai myliu Kauną ir turbūt, jei ne šis miestas, būčiau emigravęs. Be to, čia sutikau savo žmoną Ingą."

"Jis – išskirtinis, nuoširdus, žmogiškas, turintis savo nuomonę, o juk šiais laikais tiek daug veidmainių, keičiančių savo žodžius", – Inga švelniai pažvelgė į vyrą.

"Tai – intymu, aprašyti žmonai man neužtektų albumo", – ir mažai, ir daug apie Ingą pasakė K.Fedirka.

Pusnuogių merginų nuotraukos

Paprastas, nuoširdus ir geras. Taip apie K.Fedirką kalba draugai, tikindami, kad pinigai jo nepakeitė.

Vyras, kaip kartais būdinga staiga praturtėjusiems verslininkams, laiko kvailyste standartinę nuostatą, kad dabar turėtų ieškoti naujos, dvidešimtmetės, žmonos. "Laikina ir tuščia", – paprastai paaiškina "Fotoskrydžio" įkūrėjas.

Tuos pačius žodžius jis parašė ir socialiniame tinklalapyje "Facebook", atsakydamas merginoms, jam prisiuntusioms gundančių nuotraukų. Nusifotografavusios pusnuogės merginos ėmė lipti kaip bitės prie medaus, pamačiusios televizijoje Kęstutį su prabangiu automobiliu ir nesupratusios pokšto, kai jis į "Facebook" profilį įkėlė 94 tūkst. eurų kainuojančio žiedo nuotrauką iš Barselonos, kur neva pirko papuošalą.

"Gyvenime svarbu stabilumas, šeima, artimiausi ir ištikimiausi žmonės, tėvai, darbas. Ir – kad pasaulyje nebūtų karų, skurdo, bado", – tarė K.Fedirka.

Jis nelaiko širdy nuoskaudos, kad kitados bergždžiai mynė slenksčius nerasdamas savo projektams rėmėjų.

Dabar, kai yra galimybės, visada stengiasi padėti sunkiau gyvenantiesiems, o išmaldos neretai duoda ir alkoholikams: "Kiekvienas žmogus – atskira istorija, mes juk nežinome jų gyvenimo. Niekada nesijuokiau ir nesijuoksiu iš sunkiai gyvenančiųjų, skurdžių, benamių."

Po akimirkos vyras susimąstė ir prisipažino: anksčiau jis buvo kitoks. Ne, ne vagis, ne žudikas. Bet matė labai nemažai.

Nakvojo Geležinkelio stotyje

"Būdamas 17 metų mečiau mokslus, nes pusmetį prižiūrėjau labai sunkiai sergančią, galvos operaciją patyrusią mamą. Ji gulėjo apkarstyta kateteriais ligoninėje, o aš buvau greta jos. Vilniuje, kai neturėjau pinigų už buto nuomą, kartą nakvojau ir Geležinkelio stotyje, – K.Fedirka apie savo sunkiąją gyvenimo pusę kalbėjo nenoriai, nors galėtų apie tai parašyti knygą. – Reikėjo išgyventi. Bet tai dar nebuvo pačios sunkiausios mano gyvenimo dienos..."

Turbūt todėl jis nebijo, kad kiekvieną akimirką gyvenimas gali pasisukti ratu ir iš aukštumų jis gali vėl kristi į tamsą: nuo to neapdraustas nė vienas.
"Tam esu pasirengęs", – nuoširdžiai prisipažino "Fotoskrydžio" įkūrėjas.

Kas jam yra baimė? Kad nieko nenutiktų blogo vaikams, žmonai, tėvams, kuriuos Naujojoje Akmenėje jis aplanko kas dvi savaites?

"Taip, ir dar karo baimė, – rimtai jau ne pirmą kartą apie tai prisipažino Kęstutis. – Turbūt kai kurie žmonės nesuvokia, koks tai blogis ir tamsa."

Galbūt todėl jam didžiausios vertybės – pasitikėjimas, nuoširdumas, sąžiningumas, taika: "O kai kartą buvau arti mirties, suvokiau, kad gyvenimas duotas po savęs palikti ne tamsą, bet gerą, gražų pėdsaką."

Kontrabandininkams nepadėjo

K.Fedirka sunkiai gali nusakyti jausmą, užplūdusį pirmąkart į rankas paėmus savo darbų albumą, išvydus, kaip žmonės prašo autografų.

Taip, po to atsirado ir tokių, kurie teiravosi, ar galima prie jo lėktuvėlio pritvirtinti 3–4 kg svorį. "Pasirašome sutartį ir dirbame", – nuskambėjo pasiūlymas. Po neigiamo atsakymo įtartini užsakovai, kurie, matyt, norėjo gabenti kontrabandą, dingdavo.

Po moterų paplūdimius ar privačias teritorijas jo radijo bangomis valdomi lėktuvėliai nešnipinėja. Tiesa, kartą K.Fedirka buvo įspėjęs Saugos departamento vadovybę, kad bus fotografuojama ir Prezidentūra.
Kęstutis dabar tik juokiasi iš nuotykio, kai vienas pirmųjų Lietuvoje nusipirko vaizdo akinius, kad galėtų matyti savo pilotuojamą lėktuvą. Tą dieną jis lakstė užsidėjęs vaizdo akinius ir staiga valdomas lėktuvėlis dingo iš ryšio lauko.
"

Kur mano lėktuvas?! Kur mano lėktuvas?!" – lakstė K.Fedirka po miško laukymes, ieškodamas apie 20 tūkst. kainavusio lėktuvėlio.
Todėl, nors jo darbai suplanuoti beveik 10 metų į priekį, vyras tik šypsojosi: "Planuok, o Dievas tik pasijuoks. Ir nors tikiu likimu, tačiau ateitis, kai jos nežinai, tik daug žavesnė ir įdomesnė."

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų