Gegužę Vilniuje vyks svarbiausias Europos šilumininkų renginys

Gegužės 3-5 dienomis Vilniuje vyks 40-tasis Europos šilumininkų kongresas – svarbiausias sektoriaus renginys, kurį organizuoja tarptautinė asociacija „Euroheat & Power“ kartu su Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija.  

Kas antrus metus vis kitoje Europos šalyje vykstantis renginys pritraukia daugiau nei 350 dalyvių. Kongrese dalyvauja ne tik centralizuoto šilumos tiekimo bendrovių vadovai ar specialistai, bet ir Europos Komisijos bei daugelio šalių valstybinių bei savivaldybių įstaigų aukšto lygio pareigūnai, mokslininkai, investuotojai, įrangos gamintojai.

Renginio metu aptariamos svarbiausios technologinės ir organizacinės inovacijos, dalinamasi skirtingų šalių patirtimi, apžvelgiamos centralizuoto šilumos ir vėsinimo tiekimo (CŠVT) sistemų ateities perspektyvos. 

„Organizuoti tokio aukšto lygio renginį Vilniuje mums didžiulė garbė ir atsakomybė. Ypač, įvertinus laikotarpio, kuriame šiuo metu gyvename, iššūkius. Naujoji realybė diktuoja naują formatą, todėl daug ką teks daryti pirmą kartą. Šio kongreso metu didelis dėmesys skiriamas ne tik CŠVT inovacijoms ir problematikai aptarti, bet ir šalies pristatymui. Kviesime dalyvius susipažinti su Vilniaus miestu, organizuosime nuotolines ir gyvas ekskursijas po įdomiausius sektoriaus bendrovių objektus“, – sakė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas dr. Valdas Lukoševičius.

„Euroheat & Power“ kongreso programa pirmą kartą vyks hibridiniu formatu – pritaikyta ir nuotoliniam, ir gyvam susitikimui. Kongrese pranešimus skaitys Europos Komisijos Energetikos generalinio direktorato vadovė Ditte Jull-Joergensenas, aplinkosaugininkas, Europos Komisijos Pirmininko pirmojo pavaduotojo Fransas Timmermansas, kabineto vadovas Diederikas Samsomas, Akcinės Bendrovės (AB) Vilniaus šilumos tinklų vadovas Gerimantas Bakanas ir kiti. Kongreso metu dalyviai svarstys, ko labiausiai reikia šiuolaikiniams miestams, kaip aktyvinti investicijas į naujų šilumos infrastruktūros projektų diegimą, vertins penktosios kartos CŠVT tinklų perspektyvas. Startuolių bendruomenė turės galimybę pristatyti savo projektus CŠVT rinkos lyderiams.

„Manau, kad šis kongresas yra ne tik puiki proga pasidalinti skirtingų šalių praktika ir pamokomis, bet ir iš arti pamatyti, kaip atrodo šiuolaikinės CŠVT sistemų galimybės. Pastebiu, kad visuomenėje vyrauja nuomonė, jog šildymo, elektros energijos tiekimo bendrovėms stinga šiuolaikinių sprendimų, ar, kad jose nėra proveržio. Tiesa ta, kad pokyčiai mūsų sektoriuje vyksta ir pastaraisiais metais šis procesas vis greitėja. Kongresas bus naudingas Lietuvai, nes leis pasidalinti vertingiausia patirtimi. Užsienio ekspertus labai domina mūsų technologinė patirtis, inovacijos, privataus ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimas. Lietuvos šilumos ūkio rinkos dalyviai galės susipažinti su pažangių Skandinavijos ir kitų šalių šilumos tiekimo sistemų plėtojimo naujovėmis, užmegzti ryšius su šiuolaikinės įrangos gamintojais, vystytojais, o tai padės ateityje įgyvendinti naujus projektus, plačiau panaudojant aplinkos, saulės ir atliekų energiją“, – pažymėjo V. Lukoševičius.

Nuotoliniu būdu įžangines sesijas į kongresą renginio dalyviai galės stebėti nuo kovo mėnesio.NAUJAUSI KOMENTARAI

įdomu

įdomu portretas
kaip pakomentuos šilumos pardavima be apskaitos prietaisų, ES direktyva yra , skaitiklių nėra, ir tap ar ne po milijardą kasmet socialiai remtiniems , kad negali susimokėti už šildymą? Tad jei tą milijardą investuoti į apskaitą?skaitklius, tai žiūrėk kitąmet tas moliardas ir lieka mokesčių mokėtojų kišenėje/ biudžete. klausimas ar perdalijamas pagal atskira dedamųjų schemą?

Rinkėjas

Rinkėjas portretas
Manau, Europiečiams bus labai idomu pamatyti Lietuvos feodalinę sistemą, pagrįstą gyventojų apgaudinėjimu ir šantažu.Turbūt viena tokia Europoj likus...
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių