G. Skaistė: mokesčių pakete atsižvelgta į partnerių bei Prezidentūros siūlymus

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad paskutiniai mokesčių reformos paketo pakeitimai atlikti atsižvelgus į koalicijos partnerių – Laisvės partijos ir Liberalų sąjūdžio – bei Prezidentūros siūlymus.

„Tuos pasiūlymus mes esame girdėję iš įvairių subjektų. Bet, sakykim, nekilnojamo turto mokesčio modelio pakeitimai buvo turbūt išsakyti ir Laisvės partijos, ir Liberalų sąjūdžio, taip pat ir Prezidentūros“, – žurnalistams trečiadienį po Vyriausybės posėdžio, kuriame pritarta mokesčių pertvarkos paketui, sakė G. Skaistė.

„Aukštų pajamų apmokestinimas visgi yra mūsų koalicijos partnerių iniciatyva. Pelno mokesčio ribinio modelio įvedimas buvo ir Pasaulio banko rekomendacija, bet taip pat ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vienas iš prioritetų, kurį pavyko atliepti“, – teigė ministrė.

Aukštų pajamų apmokestinimas visgi yra mūsų koalicijos partnerių iniciatyva.

Ministerijos parengtame Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo projekte siūloma nuo 120 iki 180 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) padidinti bendrų metinių gyventojo pajamų ribą, kurią viršijus taikomas didesnis papildomas 7 proc. pajamų mokesčio tarifas.

Tuo metu Pelno mokesčio įstatymo projektu siūloma keisti tarifo skaičiavimą įmonėms, kurių metinės pajamos yra siekia iki 500 tūkst. eurų, tarifą apskaičiuojant pagal formulę, dėl ko efektyvusis tarifas nuosekliai ir proporcingai apyvartai didėtų nuo 5 iki 15 procentų. 

„Manome, kad apie aštuoni tūkstančiai įmonių po tokio sprendimo galės sklandžiau augti, organiškai augti ir mokės santykinai mažesnį pelno mokesčio tarifą“, – teigė G. Skaistė. 

Laisvės partijos pirmininkė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė trečiadienį teigė, kad pelno mokesčio pakeitimai turėtų teigiamos įtakos smulkioms įmonėms, o į tokį pos vadovaujamos ministerijos pasiūlymą buvo atsižvelgta šią savaitę.

„Taikytume palankesnį ir mažesnį pelno mokestį smulkioms įmonėms, kurių pajamos neviršys 0,5 mln. eurų. Dabar ši kartelė yra 300 tūkst. eurų. Dėl šio pakeitimo paskatos augti atsirastų apie 10 tūkst. smulkių įmonių“, – feisbuke rašė A. Armonaitė.

Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo projektu siūloma didinti pagrindinio būsto neapmokestinimo ribą nuo 1 iki 1,5 verčių medianos – tai reiškia, jog mokesčio nereikėtų mokėti už NT dalį, neviršijančią 1,5 konkrečios savivaldybės NT verčių medianos.

Pasak G. Skaistės, NT mokesčio už pirmąjį būstą nemokėtų du trečdaliai savininkų, o likusi dalis vidutiniškai mokėtų 16 eurų per metus.

Prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau yra teigęs, kad NT neapmokestinamasis 1 verčių medianos minimumas yra per mažai socialiai jautrus ir siūlė ją didinti iki 1,5.

Tuo metu Laisvės partijos pirmininkė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė į NT mokestį žiūrinti skeptiškai, o Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas siūlė apskritai jo atsisakyti.

„Man atrodo visi gi supranta, kad tokia reforma, kuri pasiūlyta dabar Vyriausybės, jinai tikrai Seime nebus priimta, jinai koreguosis ir tikrai koreguosis daugelyje aspektų“, – LRT laidai „Panorama“ sakė V. Mitalas.

Tikisi, kad paketas peržengs pateikimo stadiją

G. Skaistė tikisi, jog mokesčių reformos paketas Seime peržengs pateikimo stadiją, o paketas išliks subalansuotas.

„Ko labai tikiuosi iš diskusijų Seime, kad paketas išliks subalansuotas ir jeigu tam tikri pakeitimai bus daromi, jie bus daromi abejose pusėse. Jeigu bus mažinamos valstybės biudžeto pajamos, natūralu, kad kitos valstybės biudžeto pajamas mažinančios iniciatyvos, kurios dabar yra projekte, turėtų būti susiaurintos arba išimtos“, – teigė G. Skaistė.

Ministrė teigė, jog priimant mokesčių pakeitimus bus rastas kuo platesnis sutarimas su skirtingomis politinėmis jėgomis, taip pat ir su opozicija.

„Mokesčių sistemos pakeitimai yra ilgalaikiai. Norisi tikėti, kad jie bus tvarūs, todėl kuo platesnį sutarimą mes rasime, tuo tvaresnis jis bus. Esu pasiruošusi kalbėtis su visomis partijomis, kurios tik mane pakvies. Ne kartą teko lankytis kitose opozicinėse frakcijose, tikiuosi, kad teks ir iki pateikimo Seime“, – teigė G. Skaistė.

Ministrė negalėjo atsakyti, ar mokesčių reformai pritars ją kritikavusi valdančiojoje koalicijoje esanti Laisvės partijos frakcija.

„Vakar, kiek žinau, vyko koalicijos tarybos posėdis, kur buvo aptartas mokesčių paketas ir buvo sutarta, kad jis bus teikiamas Seimui. Kadangi asmeniškai nedalyvavau tame posėdyje, reikėtų klausti žmonių, kurie ten  buvo“, – teigė G. Skaistė.

Ministrė teigė, jog viešojoje erdvė esą sąmoningai formuojamas naratyvas, jog mokesčių reformos paketas yra nepalankus verslui.

„Aš viešajame diskurse pastaruoju metu labai dažnai girdžiu žmones vadinamus ekspertais, kurie mano nuomone yra ne kas kitas, kaip lobistai, kurie kalba dėl savo asmeninių interesų. Man lobistai visgi mokesčių darbotvarkės nediktuos“, – teigė G. Skaistė.NAUJAUSI KOMENTARAI

ekonomistas

ekonomistas portretas
Ką bepasiūlytų, vistiek bus negerai. Geriausia būtų perleisti vyriausybę, kurie turi tiek daug pasiūlymų, pažiūrėtume kaip jie tai įgyvendintų. Teisi premjerė: kam duoti pasiūlymų pilna, o iš ko davimui paimti pasiūlymų nėra ir net iš aukkšto ir gražaus. Mokesčių mokėti nieks nenori, o tiems kurie turėtų didesnius mokesčius mokėti- nusispjaut ant tų kuriems tikrai sunku gyventi

anonimas

anonimas portretas
dar pescio mokesti sugalvos ...

Anonimas

Anonimas portretas
pertneriai tie kurie Py da ra sai
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių