G. Skaistė apie prezidento siūlomą papildomą NPD už vaikus: reikia rasti ir šaltinius

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad prezidentui siūlant įvesti papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (PNPD) už vaikus, reikėtų pasiūlyti ir pajamų šaltinius.

Ministrė priminė, kad tokios lengvatos atsisakyta dar praėjusioje kadencijoje, kuomet Sauliaus Skvernelio Vyriausybė vietoje PNPD už vaikus pasiūlė mokėti vaiko pinigus.

„Ta sistema yra išlikusi, kasmet vaiko pinigai yra indeksuojami. 2024 metų biudžete numatyta per 600 milijonų eurų vaikų pinigams mokėti. Man atrodo, valstybė gali pasirinkti arba vieną, arba kitą priemonę, tačiau mokėti ir viena, ir kita nėra finansinių galimybių. Jeigu yra tokios iniciatyvos ir rūpestis iš tiesų yra nuoširdus, reikėtų pasiūlyti ir pajamų šaltinius“, – LRT televizijos laidai „Dienos tema“ pirmadienį sakė G. Skaistė.

2024 metų biudžete numatyta per 600 milijonų eurų vaikų pinigams mokėti.

Kaip pirmadienį pranešė Prezidentūra, šalies vadovas Gitanas Nausėda Seimui teikia Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisas, kuriomis siūlo tėvams įvesti papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) už vaikus.

Pasak Prezidentūros, NPD galėtų siekti 1044 eurus per metus, arba 87 eurus per mėnesį už vieną vaiką.

Teigiama, jog taip siekiama padėti vaikus auginančioms šeimoms, taip pat spręsti paskatų dirbantiems ir vaikus auginantiems žmonėms trūkumą.

Pasak Prezidentūros, papildomą NPD už vaiką prisitaikytų tiek pagal darbo sutartis, tiek ir pagal individualią veiklą dirbantys tėvai. Paramą tėvai galėtų gauti kartą per metus, teikdami metines pajamų mokesčio deklaracijas.

Bendrai prezidento siūloma lengvata valstybės biudžetui galėtų kainuoti 50–60 mln. eurų per metus.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė yra sakiusi, kad toks siūlymas yra populizmas, ji siejo tai su artėjančiais rinkimais.

G. Nausėda savo ruožtu TV3 televizijos laidai „Dėmesio centre“ pabrėžė, kad jo teikiamas pataisas būtina sieti ir su Seime svarstomu nauju nekilnojamojo turto mokesčio modeliu.

„Šitoje vietoje tai mes arba dar mėginame derinti šį (NT – BNS) mokestį su tam tikrais socialiniais pasiūlymais, kaip antai PNPD pateiktu siūlymu (...), manau, jei mes nepajėgiame šio įstatymo sieti su kitais įstatymais, kurie palengvina šeimų, socialiai pažeidžiamų žmonių finansinę padėtį, geriau tada jo nepriimti“, – kalbėjo prezidentas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Parazitai

Parazitai portretas
Nustokite mėtyti milijardus visokiems usrainiečiams ir bus pajamų šaltiniu ne tik NPD.

jo

jo portretas
o zydam saltiniu kiek tik nori...

Siaip

Siaip portretas
Sakykite, kad padarėme viską ką galėjome, kad būtų gerai užsieniečiams, o ne lietuviams. Svarbu yra tai, kad ubagas negali finansuoti turtuolio baliaus arba paremti didelę sumą kito vargšo, nes tokiu atveju bus priverstas skolintis. Tai čia panašiai remiame kitataučius. Tiesiog Valstybė prisiima įsipareigojimus, kurių nebegalima toleruoti, t.y. perdaug visokių mokestinių lengvatų pvz : šildymui , kuria gauna būsto savininkas, bet ne tas asmuo kuris isinuomavo ir patyrė šias išlaidas. Tas pats už vandenį, elektra ir t.t. reiškia Valstybė parėmė turtuolį, o ne vargšą. Toliau Valstybinės žemės naudotojai, kurioje stovi daugiabučiai nemoka jokio mokesčio už žemę, o privačios žemės valdytojai, kur stovi namas su keliais būdais, jau turi mokėti mokestį už žemę ( t.y. ) už nuosavą turtą. Tokiu atveju galėtų būti simbolinis mokestis už žemės nuomą daugiabučiame. Kai kurie darželiai ir mokyklos turi dideles teritorijas, kurios yra nenaudojamos ir tokiu atveju jų priežiūra kainuoja daug, o mažai
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių