G. Nausėda lankysis Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje

 • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį lankysis Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (HAE), Lietuvai skelbiant, kad ji neleis naudoti jokios savo infrastruktūros Baltarusijos Astravo atominės elektrinės reikmėms.

Vizito metu šalies vadovas bus išsamiai supažindintas su Kruonio HAE veikla, svarba Lietuvos ir regiono elektros energetikos sistemos patikimumui, planuojamomis jėgainės plėtros galimybėmis, bus aptartos Astravo AE keliamos grėsmės, pranešė Prezidentūra.

G. Nausėda taip pat dalyvaus diskusijoje su energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu, valstybės valdomos energetikos įmonės „Ignitis grupė“ bei elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ vadovais.

„Litgrid“ birželį pabrėžė, kad pagal Lietuvos teisės aktus Kruonio HAE infrastruktūra negali būti naudojama jokiais atvejais Astravo AE rezervų tikslais ir kad ten „netgi techniškai išmontuota automatika, kuri paprastai veikdavo, jeigu avariškai atsijungdavo tokio dydžio objektai kaip Astravo atominė elektrinė“. Operatorė penktadienį papildė vadovo žodžius, kad „išmontuota automatika, kuri suveikdavo tuomet, kai atsijungus didelėms elektrinėms persikraudavo tinklai“.

„Litgrid“ vadovas Daivis Virbickas BNS sakė, kad tokia pozicija ne kartą buvo paaiškinta ir Baltarusijai, tačiau aiškaus šios šalies atsakymo, kaip bus užtikrinami rezervai Astravo AE, negauta.

Kruonio HAE – vienintelė tokia elektrinė Baltijos šalyse – balansuoja elektros gamybą ir suvartojimą, užtikrina avarinį Lietuvos energetikos sistemos rezervą, gali per kelias minutes pasileisti po sisteminės avarijos (angl. blackout).

900 megavatų galios keturių agregatų elektrinę valdo „Ignitis grupei“ priklausanti „Ignitis gamyba“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aliui

Aliui portretas
Kruoniui netrūksta niekam nereikalingos naktinės elektros pardavėjų.Astravo AE elektra nebus niekuo pigesnė už visų kitų gamintojų. Ir galite nesijaudinti, nes niekas Astravo AE be rezervo sprendimo ir nepaleidinėtų. Jei paleidinėja, vadinasi sprendimas jau rastas.

nejuokaukite

nejuokaukite portretas
Ne aukso kalnus gudams kainuotų savo HAE pasistatyti. Ir nemanau, kad Astravą jie be rezervo paleistų.Todėl arba mums meluojama dėl Kruonio, arba gudai rezervą kur nors kitose šalyse rado. Dėl atstumo nuostoliai, žinoma, būtų didesni, bet geriau negu nieko. Vis dar labai daug paslapčių šioje istorijoje.

Alis...

Alis... portretas
linkiu mūsų Prezidentui įsigilinti į elektros pirkimo procedūras ir galimybes... mano nuomone, reikalinga Kruonį jungti su Astravu, perkant perteklinę labai pigią elektrą ir parduoti sukauptą elektrą kai ji yra žymiai brangesnė... be to, panaudojant Kruonio elektrinę galima žymiai padidinti Astravo elektrinės darbo saugumą... atsisakant pirkti Astravo elektrinės elektrą yra yra mažinamas Astravo darbo patikimumas, ir pildomos apsukrių spekuliantų kišenės,- dėl ko kentės mūsų visi vartotojai... kažin kas sugalvojo pirmiausiai atsisakyti savos atominės, o dabar dar ir kiršina kaimynus bei didina pavojų Lietuvai?...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių