„Eurobarometro“ apklausa: 63 proc. Lietuvos gyventojų atsisakytų vieno ir dviejų centų monetų

  • Teksto dydis:

63 proc. Lietuvos gyventojų pritartų, kad būtų apvalinama pirkinių suma ir atsisakyta vieno bei dviejų centų monetų. Tam nepritartų 34 proc., o likę neturi nuomonės, rodo „Eurobarometro“ apklausa.

Prekybos vietose atsiskaitant grynaisiais pinigais apvalinimui iki nulio arba penkių centų dažniau pritaria 55 metų ir vyresni žmonės – 70 proc., pranešė Lietuvos bankas (LB).

Už smulkiausių nominalų monetų atsisakymą dažniau pasisako didmiesčių ir kaimo gyventojai – atitinkamai 65 proc. ir 63 proc.

LB teigimu, kainos apvalinamos į mažesnę pusę iki nulio, jeigu suma baigiasi vienu–dviem centais, baigiantis trimis–septyniais centais – apvalinama iki penkių, o aštuoniais–devyniais – kaina apvalinama į didesnę pusę – iki dešimt.

Euro zonos šalių gyventojų nuomonė apie smukiausias euro monetas yra panaši: 64 proc. pritartų vieno ir dviejų centų monetų atsisakymui bei apvalinimui, 33 proc. nepritartų, likę 3 proc. neturėjo nuomonės.

Vieno ir dviejų centų monetos sudaro daugiau kaip pusę (58 proc.) visų Lietuvos apyvartoje esančių monetų, tačiau nėra aktyviai naudojamos mokėjimams – jas žmonės dažniausiai gauna kaip grąžą prekybos vietose, tačiau retai jas naudoja patys.

Apie 70 proc. LB į apyvartą išleistų šio nominalo monetų atgal į centrinį banką negrįžta, jos atsiskaitymams panaudojamos tik vieną kartą. Smulkiausios monetos pametamos ar nugula gyventojų taupyklėse, kišenėse, stalčiuose, automobiliuose, fontanuose.

LB teigia, kad šių monetų gamybos ir administravimo išlaidos tiek valstybei, tiek verslui yra santykinai didesnės nei jų nominali vertė.

Europos Komisijos užsakymu atlikta „Eurobarometro“ apklausa atlikta pernai spalį, jos metu apklausta 17,8 tūkst. euro zonos šalių gyventojų, tarp jų 1012 – Lietuvos. 


Šiame straipsnyje: centaiapklausaLietuvos bankas

NAUJAUSI KOMENTARAI

tfvbnm,loiuyg

tfvbnm,loiuyg portretas
Ko gero reikėtų atsisakyti ir 1 Euro, nes net vištų, kiaulių ar karvių maistas (visokios kruopos) kainuoja po kelis Eurus, nors net TSRS žlungant tai buvo ubagų maistas, pieno produktų iki paskutinės dienos netrūko ir kainos liko kokios buvo, net rusijos užkampiuose duonos ir kokių tradicinių pyragų užteko (pats buvau komandiruotėse). Matyt todėl, kad atimti paskutinį duonos kąsnį buvo tabu. Dabar aš jau renkuosi ką pirkti maistui, nes ir sąžinė neleidžia lėbauti, kai matau nemažai žmonių išsirinkus kelis menkus pirkinius. Pro mėsos ar žuvų ir jų produktų lentynas tenka praeiti kaip pro muziejaus ekspozicijas - tiesiog nepadoru pirkti dviženklių kainų/kg prekes, geriau atiduoti atlikusį Eurą anūkams

D.

D. portretas
Durniai jūs, durniai, kurie raginate atsisakyti tų "centukų" ! Juk centas prie cento - ir jau euriukas ! Ir viskas juk ne mūsų naudai :"apvalinimai" visada tarnauja turčiams, o ne paprastam žmogui. Be to cento, jei jo neturėsi, tau niekas nieko neduos,- sakys, matai, žmogau, tau neužtenka centuko... Tam, kuris čia komentaruose piktinasi 0,99 : tai vistiek gi reikės turėti tą centą, jei norėsi pirkti už 1,00 ! Ar supranti, kad esi lopas ir kitus skatini būti tokiais pat ?

>>>Norite \\\\\.../////

>>>Norite  \\\\\...///// portretas
>Norime,neliks kvailių mulkinimo sistrmos,-0,99.___Šlykštu,kai tave durnina,jog ne 1,o DAUG pigiau.
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių