ES biudžete Lietuvai siūloma papildomai 125 mln. eurų žemės ūkiui

Atnaujintame Europos Sąjungos biudžeto projekte Lietuvai šeštadienį pasiūlyta papildoma 125 milijonų eurų parama žemės ūkiui, kaip dalinė kompensacija dėl mažesnių tiesioginių išmokų ūkininkams, BNS pranešė diplomatiniai šaltiniai.

Papildomi pinigai numatomi devynioms šalims, joms siūloma išdalyti 1 mlrd. 700 mln. eurų anksčiau nepaskirstytų kaimo plėtros lėšų.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis) naują biudžeto projektą su nuolaidomis įvairioms šalims pateikė siekdamas duoti naują impulsą Briuselyje stringančioms vadovų deryboms dėl biudžeto ir atskiro ekonomikos gaivinimo fondo.

Baltijos šalių ūkininkai šiuo metu gauna mažiausias tiesiogines išmokas ES – jos siekia apie 170 eurų už hektarą, tuo metu ES vidurkis – daugiau kaip 250 eurų.

Lietuvai derybose atstovaujantis prezidentas Gitanas Nausėda žadėjo siekti, kad jau kitąmet išmokos būtų pakeltos iki 196 eurų.

Atnaujintame projekte taip pat pasiūlyta nuo 139 iki 189 mln. eurų padidinti finansavimą vadinamajai Specialiajai tranzito schemai, kuria naudojasi Rusijos piliečiai, keliaujantys per Lietuvą tarp pagrindinės Rusijos dalies ir Karaliaučiaus srities.

Kitais Lietuvai svarbiais klausimais – dėl vadinamosios sanglaudos paramos ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymo darbų finansavimo – pokyčių nenumatoma.

Vadinamoji sanglaudos parama 2021–2027 metais Lietuvai gali mažėti iki 24 proc., nes Lietuvos ekonomikos rodikliai priartėjo prie bendrijos vidurkio.

Šį nuosmukį gali šiek tiek sumažinti kompensacija dėl emigracijos sukeltų nuostolių – Lietuvai ji siektų apie 180 mln. eurų.

Ignalinos atominės elektrinės uždarymo darbams naujoje finansinėje perspektyvoje siūloma skirti 490 mln. eurų.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

O jūs girdėjote

O jūs girdėjote portretas
kokią nuomonę dėl Lietuvos žemės ūkio paramos turi mūsų deleguotą į ES parlamentą A. Maldeikienė? Ir kaip ji Eurūparlamente už tai balsavo? O BALSAVO ,,PRIEŠ" NES PAGAL JĄ, MŪSŲ ŪKININKAMS NEREIKIA DUOT PARAMOS, KADANGI JIE GALI PILNAI BE JOS APSIEITI. Ji teigia kad ES paramos pinigus gauna tik stambieji šalies ūkininkai, o mažiesiems nieks nieko neduoda. (Čia aiškiai taiko į Karbauskį, kadangi be viso šio apsurdo ji dar paminėjo kad Lietuvos žemė baisiai užteršta taršom..:D). DEBILĖ. Nors imk ir duok į snukį. Ir dar turi aukštąjį išsilavinimą! Štai koki mūsų inteligentai - runkelių runkeliai nesugebantys tiesiogiai pasidomėti tikrąją padėtim ir pūliuojantys vėjus .Kur bebūtų.

Taigi

Taigi portretas
Grąžins G.L andsbergis šitiek milijonų prisivogęs ir tapęs milijonieriumi

Faktas

Faktas portretas
Lietuva parsiduos už 125 mln. Pigiai kainuoja nepriklausomybė kurios nėra ir niekad nebus.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių