E. Daukantas: vilkikų eilės pasienyje mažėja dėl trūkinėjančių prekybos ryšių

Vilkikų eilės Lietuvos pasienyje su Baltarusija mažėja dėl kasdien vis labiau menkstančių vilkikų srautų sparčiai trūkinėjant prekybos ryšiams su Rusija ir Baltarusija, sako Lietuvos logistų ir ekspeditorių asociacijos „Lineka“ prezidentas.

„Pasienyje buvo techninių ir organizacinių priežasčių toms eilėms susidaryti, tai negalima sakyti, jog jos nebuvo sprendžiamos ir tai neprisidėjo prie eilių sumažinimo. Tačiau pagrindinė priežastis vis gi ta, jog vis mažiau įmonių nori arba dėl naujai paskelbtų sankcijų gali dirbti su Rusija ar Baltarusija“, – BNS sakė Edmundas Daukantas.

Anot „Linekos“ vadovo, didelės įtakos turi ir tai, jog masiškai mažėja baltarusiškų ir rusiškų prekių paklausa.

„Prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą visi girdėjome raginimus boikotuoti rusiškas prekes. Prekybos tinklai neilgai truko tų prekių atsisakyti visiškai. Savaime suprantama, kad jei tos prekės nėra užsakinėjamos, sunkvežimiai jų ir neveža. Nevertėtų pamiršti ir to, jog panašūs sentimentai figūruoja ir kitoje sienos pusėje“, – pridūrė „Linekos“ vadovas.

Lietuvos pasienio kontrolės punktų direkcijos duomenimis, Medininkų pasienio punkte leidimo įvažiuoti į Baltarusiją ketvirtadienį laukė 69 vilkikai, Šalčininkų – 58, Raigardo – 10, Lavoriškių punkte – 30.

Eilės iš Baltarusijos pusės taip pat gerokai trumpesnės nei buvo pastaruoju metu. Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto duomenimis, Vidžių kontrolės punkte leidimo įvažiuoti į Lietuvą laukia apie 250 vilkikų, Kotlovkoje – daugiau nei 260, Kamieny Lohe – 230, Pervalke – daugiau kaip 250, Benekainių punkte – daugiau kaip 260 vilkikų.

Važiuojant iš Baltarusijos į Latviją patikros laukia daugiau kaip 900, į Lenkiją – apie 1,8 tūkst. vilkikų.


Šiame straipsnyje: vilkikaiVilkikų eilėsLineka

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių