D. Kreivys: Europoje būtina didinti investicijas į vandenilį ir šilumos siurblius

  • Teksto dydis:

Varšuvos saugumo forume dalyvaujantis energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europoje būtina didinti investicijas į vandenilį ir šilumos siurblius.

„Europoje turime išlaikyti lyderystę tose technologijų srityse, kuriose jau turime pranašumą, kaip vandenilis ir šilumos siurbliai. Privaloma didinti investicijas į šias sritis ir imtis panašių priemonių, kokių imasi JAV su Infliacijos mažinimo įstatymu“, – antradienį ministerijos pranešime cituojamas D. Kreivys.

Jo teigimu, Europai taip pat reikalinga lyderystė inovacijų, naujų energetikos technologijų ir jų taikymo srityse.

„Tam būtina ilgalaikė ES energetikos sistemos pertvarkymo strategija, taip pat mažesnės biurokratinės procedūros ir lengvesnės galimybės mūsų verslui gauti finansavimą“, – teigė D. Kreivys.

Ministras pabrėžė, kad per pastaruosius metus Europos Sąjungoje (ES) pasikeitė požiūris į energetinį saugumą, o  Rusijos invazija į Ukrainą ir jos energetinis šantažas privertė suvokti, „kad galimybė gauti energiją ir nenutrūkstamas jos tiekimas nebegali būti laikomi savaime suprantamu dalyku“.

Varšuvos saugumo forume taip pat dalyvauja užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Nuo 2014 metų Varšuvoje kasmet vykstantis forumas yra viena iš didžiausių Europos saugumo konferencijų, skirta transatlantiniam bendradarbiavimui ir saugumui, ypatingą dėmesį skiriant Vidurio ir Rytų Europai.

Šiemet vyksiantis 10-asis forumas bus skirtas visiems transatlantinio saugumo aspektams – užsienio politikai, gynybai, energetikai ir demokratiniam atsparumui.NAUJAUSI KOMENTARAI

vandenilis

vandenilis portretas
dar jis nesedi ,keista ? O vandenilis labai didelis buna BUM !

elena

elena portretas
negaliu ziureti i ta fizionomija is karto reikia vaistu darosi negera

kreiva' \\\\\.../////

kreiva' \\\\\.../////   portretas
Galvi,ar suskaičiuji kiek už mūsų išvogtus pinigus,mamos vardu per visą Lietuvą prsistatei "Moki wagi" knaipių?___Tau to vandenilio praskiesto su siera į subinę,va tai šiluma gautusi.___Aš,"Moki wagi" nei surūrijusio šriubo neperku,siūlau ir kitims tai daryti.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių