Centrinis knygynas įkurtuves atidėjo

Centrinis knygynas įkurtuves atidėjo

2007-12-28 09:00

Atnaujintas Vilniaus centrinis knygynas, žadėjęs pradėti veiklą gruodžio viduryje, prieš šventes durų taip ir neatvėrė. Koją pakišo nenumatyti darbai.

Pasak knygyno direktorės Editos Pivoriūnienės, atidarymo data nukelta užtrukus kanalizacijos tiesimo darbams.
„Patalpos turėjo būti priduotos naudoti iki gruodžio 15 dienos, bet žinot, kaip būna ką nors statant, vis lieka kas nors neužbaigta. Be to, teko koreguoti planus, nes atsirado keli papildomi darbai. Vienas pagrindinių – nutiesti kanalizaciją“, – įkurtuvių vėlavimo priežastis aiškino E.Pivoriūnienė.

Ji apgailestavo, kad knygyno nepavyko atidaryti iki šv. Kalėdų. Šventės buvo puiki proga pritraukti klientų ir parodyti, kad atsinaujinęs Vilniaus centrinis knygynas yra pasirengęs dirbti.
„Praradome nemažai, nes prieš šventes galėjome pasiekti nemenką apyvartą“, – pripažino knygyno vadovė.
Tačiau sausio pradžioje knygyne jau tikrai bus galima prisėsti, išgerti kavos ir paskaityti knygą. Visi remonto darbai jau baigti, beveik sumontuoti baldai ir aparatūra – teliko nušluostyti statybų dulkes, atgabenti knygas bei žurnalus ir įsikurti.
Vilniaus centrinis knygynas priklauso savivaldybei, tačiau remontas nei miesto valdžiai, nei pačiam knygynui nekainuos, nes dalį patalpų nuspręsta išnuomoti kavinei, kuri savo lėšomis atlieka renovacijos darbus ir dar mokės nuomą.
Pasak E.Pivoriūnienės, nuomos sutartis su bendrove „DC Holdingas“, valdančia kavinių „Double Coffee“ tinklą, sudaryta iki 2011 metų.
Knygyno patalpų nuomos kaina yra 60 Lt/kv. m, tačiau tol, kol atsipirks investicijos, skirtos knygyno remontui ir įrangai, „DC Holdingas“ mokės perpus mažiau – 30 Lt/kv.m.
„DC Holdingo“ investicijos į knygyno renovaciją sudaro apie 2 mln. litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų