Brangstant šilumai nori suteikti daugiau galimybių reguliuotis šildymą

Brangstant centralizuotam šildymui, žmonės vis dažniau skundžiasi, kad negali patys reguliuoti patalpų temperatūros, pripažįsta energetikos ministerijos ir šilumos tiekėjų atstovai.

Todėl Seime ir Vyriausybėje svarstoma, kaip paspartinti vadinamosios mažosios namų renovacijos įteisinimą.

Kai kurie Seimo nariai įsitikinę, kad padėtis pasikeis tik tuomet, kai bus iš esmės renovuoti daugiabučiai. 

Energetikos viceministras Vidmantas Macevičius šią savaitę vykusiame Energetikos ir darnios plėtros komisijos posėdyje dėl energetinio skurdo pripažino, kad „žmonės negali patys reguliuotis šilumos“.  

„Gilesni socialiniai tyrimai rodo, kad ne šilumos kaina svarbiausias veiksnys, (...) o pagrindinis skundas žmonių yra negalėjimas kontroliuoti ir reguliuoti šildymo pagal savo poreikius ir galimybes ir priklausymas nuo kažko“, – komisijos posėdyje sakė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos vadovas Valdas Lukoševičius.

Pasak jo, miestuose, kur vyrauja centralizuotas šilumos tiekimas, juntama daugiau nepasitenkinimo.

Svarbiausi yra šilumos atidavimo ir reguliavimo įrenginiai, jų renovavimas duotų didelį efektą ir žmonės patys reguliuotų šilumą, kaip norėtų.

Komisijos pirmininko „valstiečio“ Virgilijaus Poderio teigimu, vien šilumos punktų atnaujinimui priešinasi Aplinkos ministerija, teigianti, kad tai leistų sutaupyti mažiau šilumos negu viso namo atnaujinimas.

„Seniai siūlome Aplinkos ministerijai remti inžinerinę renovaciją, kaip yra finansiškai paskatinama „kailinių“ renovacija. Kad būtų sutvarkomas namuose centrinis vamzdis, šilumos punktas pertvarkomas taip, kad būtų galima gyventojams patiems reguliuotis šilumą“, – BNS teigė V. Poderys.

Pasak jo, jeigu gyventojai galėtų tikėtis tokios pat paramos šilumos punktams, kaip ir viso namo atnaujinimui, jie sutiktų investuoti patys ir vėliau už šildymą mokėtų mažiau.    

„Apsimoka inžinerinė renovacija, ji 10 kartų pigesnė negu kompleksinė“, – tikino parlamentaras.

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika BNS teigė, kad vietų, kur labiausiai prarandama šiluma, renovacijos rėmimas būtų efektyviausias.

„Svarbiausi yra šilumos atidavimo ir reguliavimo įrenginiai, jų renovavimas duotų didelį efektą ir žmonės patys reguliuotų šilumą, kaip norėtų“, – sakė jis.

Pasak jo, mažosios renovacijos pataisos Seime jau skinasi kelią – komitetas, atmetęs Vyriausybės neigiamą išvadą, joms yra pritaręs. K. Mažeika mano, kad reikia skubinti jų priėmimą.

Statistikos departamento duomenimis, užpernai beveik 8 proc. gyventojų negalėjo laiku susimokėti komunalinių mokesčių, o net 30 proc. teigė neišgalintys būsto šildyti pakankamai.

Lietuvoje yra apie 14 tūkst. nerenovuotų daugiabučių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
NESUPRANTANČIAM PRIMENU,KAD STATANT BUTE SKAITIKLIUS IR YRA KEIČIAMA VISA SISTEMA IR RADIJATORIAI.TAI PATS GERIAUSIAS VARIJANTAS,NES SIENŲ APKLIJAVIMAS DEGIOMIS MEDŽIAGOMIS LABAI PAVOJINGAS DAUGIABUČIAMS.SIENAS APKLIJUOTIME SULAUKĘ KOKYBIŠKŲ MEDŽIAGŲ

...

... portretas
Atšaukit šiluminę baudžiavą, LEISKIT atsijungt nuo tų centralizuotų tinklų ir - nei kažkokių neveiksmingų reguliatorių ar BRANGIŲ šilumos skaitiklių, KIEK norėsim, TIEK ir šildysimės, IR - vien dėl to mokėsim MAŽIAU. Nes - dar rudenį Vilniaus šilumos tinklai gyrės kad jų šiluminės trasos 'LABAI efektyvios' (nuostoliai ESĄ neviršija 13%), ir kad jų pelnus ESĄ 'įstatymai riboja' (teoriškai - 30%, realiai - kaip pavyksta; KADA mums Kauno energija grąžins ką prisigrobus?). Taip kad - NET ir idealiai teoriškai mes už šilumą PERMOKAM 43% (realiai matyt ir visus 70%), ir AIŠKU kad po visų 'modernizacijų' šilumos įkainiai DAR išaugs (jau nekalbant apie paskolas ir kitas pridėtines išlaidas - IŠMANŪS tie šiluminiai grobikai), taip kad mums JOKIA renovacija (tokiomis sąlygomis) neatsipirks. Ir DAR nepamirškim kad 'gudručiai' naudoja šilumos siurblius bendrą šilumos sistemą naudodami kaip antrinę grandinę; 'Šilumos tinklams' tai naudinga, o mums - TIK papildomas šaltis IR - papildomi mokesčiai.

zelemunčikas

zelemunčikas portretas
Anonime,o kodėl Klaipėdoje,Naujakiemio-5 vietoj buvusio šilumos paskirstymo centro stovi neįteisinti dviaukščiai rūmai?
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių