Aplinkos ministras: daugiabučių administratorių laukia naujovės

Aplinkos ministerija nusiteikusi sukurti skaitmeninę platformą, į kurią būtų perkelta kuo daugiau informacijos, susijusios su daugiabučių namų priežiūra. Lėšų jai žadama ieškoti Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fonde (RRF).

Ministras Simonas Gentvilas neslepia, kad taip siekiama mažinti šešėlį daugiabučių sektoriuje,  padėti savivaldybėms kontroliuoti, kaip valdomi daugiabučiai, ir sudaryti sąlygas gyventojams lengvai rasti informacijos apie jų nuosavybę.

„Dabar labai daug yra šešėlyje... Mano vienas iš tikslų – perkelti kuo daugiau dokumentų į skaitmeninę erdvę. Jeigu turite bendriją arba administratorių, kad visi duomenys apie perkamus objektus, visos ataskaitos gulėtų kažkur debesyje ir būtų prieinami visam namui. Apsisprendimai ir balsavimai vėl ten pat  – debesyje“, – šią savaitę Seimo Darbo partijos frakcijoje teigė S. Gentvilas. 

Dabar labai daug yra šešėlyje... Mano vienas iš tikslų – perkelti kuo daugiau dokumentų į skaitmeninę erdvę.

Pasak ministro, informacijos apie daugiabučių priežiūrą skaitmenizavimu rūpintis ministerija.  

„Tikrai ministerija turėtų investuoti, sukurti tą lengvai valdomą platformą, kur namo gyventojai galėtų prisijungti ir matyti“, – teigė  jis. 

S. Gentvilas tam lėšų tikisi rasti RRF, o platforma būtų sukurta per metus.  

Ministro teigimu, bendrijų pirmininkai ar administratoriai būtų įpareigoti į ją įdėti  informaciją apie pirkimus, ataskaitas, techninius pastato būklės duomenis, avarinius pažeidimus, konkursų dokumentus.

„Nes dabar kažkur kažkokiuose stalčiuose viskas yra. Dabar gyventojai nežino, kur jų pinigai, pavyzdžiui, kaupiami renovacijai, kiek sukaupta“, – aiškino jis. 

Lietuvoje dabar yra apie 40 tūkst. daugiabučių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gyventojai

Gyventojai portretas
Renovaciją -kapitalinį atnaujinimą turėjo jau du kartus daryti,namai 1961m ,Amortizacinės lėšos daug metų mokėtos ,savivaldose pradingo-pavogė..Litai nuvertinti dėka buv.prezidentės ir ekonomistų -bankininkų...klano .Turi gyventojai vėl mokėti auksinėmis kainomis,parama sumažinta ,Darbai atliekami rangovų pigiomis medžiagomis,ataskaitose kitos ,dažnai su broku..darbininkai iš kitų šalių,firmos bankrutuoja,keičia pavadinimus..vnž.

zalias

zalias portretas
lai patikrina tuos "zalius admin" administratorius va ten tai butu prie ko prikipti. tas ipac ryzas barzdotas pacukas labai jau naglas dirba pas ju. kaip ir straipsnyje buvo parasyta is debesu saskaitos..

Įdomu

Įdomu portretas
kaip galima žmonėms kurie yra visiškai neprieko įkišti įstatymą kad jeigu tu renovuoji daugiabutį tai paskui turi tame daugiabutyje išskirti plotą SOCIALINIAM BŪSTUI.Kaip čia liberalai kurie net miegodami kartoja frazę kad viskas turi būti tik mokama, šioje vietoje šaltu snukiu kiša pas žmones asocialus?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių