2024 metų biudžeto apžvalga: 15 svarbiausių skaičių

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė 2024 metų valstybės, „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetams, dabar projektai keliaus į Seimą.

Naujienų agentūra BNS pateikia 15 svarbiausių šių projektų finansinių rodiklių ir dydžių.

17,009 mlrd. eurų – planuojamos valstybės biudžeto pajamos, 9,4 proc. didesnės nei patvirtintos šiems metams.

14,522 mlrd. eurų – planuojamos pajamos, neįskaitant ES ir kitų tarptautinės finansinės paramos lėšų, 7,4 proc. didesnės nei realiai numatoma gauti šiemet.

13,191 mlrd. eurų – keturių pagrindinių mokesčių (pridėtinės vertės, gyventojų pajamų, akcizų ir pelno) pajamos, 8,1 proc. didesnės nei numatoma gauti 2023 metais.

20,502 mlrd. eurų – planuojamos valstybės biudžeto išlaidos, 10 proc. didesnės nei patvirtintos 2023 metų biudžete.

17,328 mlrd. eurų – planuojamos išlaidos, neįskaitant ES ir kitų tarptautinės finansinės paramos lėšų, 15 proc. didesnės nei patvirtintos 2023 metų biudžete.

977 mln. eurų – papildomos išlaidos socialinei apsaugai. Vyriausybė teigia, kad jos bus skirtos pensijų ir kitų išmokų indeksavimui.

304 mln. eurų – papildomos išlaidos mokytojų ir aukštųjų mokyklų dėstytojų atlyginimams.

 

304 mln. eurų – papildomos išlaidos mokytojų ir aukštųjų mokyklų dėstytojų atlyginimams. Vyriausybė žada, kad jų algų vidurkis atitinkamai nuo kitų metų rugsėjo pasieks 130 proc. ir 150 proc. vidutinio Lietuvos darbo užmokesčio.

2,1 mlrd. eurų – išlaidos gynybai, pirmą kartą viršysiančios 2 mlrd. eurų. Didžiąją dalį šių lėšų sudarys biudžeto asignavimai, likusi dalis bus skirta iš surinkto bankų solidarumo įnašo, bet pastaroji galės būti leidžiama tik infrastruktūrai. Gynybos biudžetas kitąmet pasieks 2,71 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

2,9 proc. BVP – valdžios sektoriaus deficitas, 1 procentiniu punktu didesnis nei realiai laukiama šiemet (1,9 proc.). Patvirtintame 2023 metų biudžete buvo projektuojamas 4,9 proc. BVP deficitas.

39,8 proc. BVP – prognozuojama valstybės skola 2024 metų pabaigoje.

33 proc. – 2024 metais per biudžetą perskirstoma BVP dalis, šiemet siekianti 32,1 procento.

747 eurai – neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD) uždirbantiems iki 1 vidutinio atlyginimo, 20 proc. arba 122 eurais didesnis nei šiemet.

644 eurai – vidutinė socialinio draudimo pensija (turint būtinąjį stažą), 70 eurų didesnė nei šiemet.

96,25 euro – vaiko pinigų dydis, 10,5 euro daugiau nei šiemet.

176 eurai – valstybės remiamų pajamų dydžio, 19 eurų arba 12 proc. daugiau negu šiemet. Nuo šio dydžio priklauso piniginė socialinė parama nepasiturintiems – socialinė pašalpa, būsto šildymo, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijos. Pagal jį taip pat nustatoma teisė į socialinę paramą mokiniams, papildomą išmoką prie vaiko pinigų, paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti bei kitą socialinę paramą.NAUJAUSI KOMENTARAI

O

O portretas
Anglijoj nuo 3io vaiko vaikų pinigai mažėja, nes jei nori turėt daug vaikų tai norėk ir dirbt, o čia didėja absurdas, kas mėgsta tratintis turi mėgt ir dirbt ir duot naudos valstybei mokesčius mokėt, nes nėra naudos iš tokių kur niekad nedirba o tik dauginasi, tai nuostolis valstybei.

T

T portretas
vaikų pinigų nereikėjo didint ir taip visokie veltėdžiai veisiasi po 3 gimdo benkartus kasmet , kad tik nedirbt. Arba bent nemokėt vaikų pinigų tom kurios turi vyrą , nes su vyru užsidirbt gali , o ne melžt iš mokesčių mokėtojų sėdi abu bedarbiai ir tik dauginasi kad tik nieko nedirbt, šlykštu į tokius žiūrėt dykaduonius kur gimdo dėl išmokų ir pašalpų.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių