Ministrė: ortopedijos priemonės bus išduodamos tik po radiologinių tyrimų

 • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė sako, kad norint pažaboti piktnaudžiavimą skiriant ortopedijos priemones, daliai pacientų tampa privalomi specialūs radiologiniai tyrimai.

„Mūsų sugriežtintoje tvarkoje yra aiškiai įvardyta, kad dažniausiai suaugusiems kompensuojamos priemonės skiriamos bus griežčiau - tik atlikus radiologinius patikrinimus. Populiariai kalbant, reikalinga rentgeną atlikti, kad būtų matyti, ar tikrai tam žmogui turi būti skirta ir atitinkamai įrašas ligos kortelėse ir dokumentuose toks turės būti. Man atrodo, kad skaidrumą tikrai tai padės užtikrinti“, - teigė R.Šalaševičiūtė.

Anot ministerijos, tokie tyrimai bus reikalingi, kai bus norima išduoti iki šiol dažniausiai kompensuotus ortopedijos gaminius suaugusiems, kurių kompensavimo srityje būdavo fiksuojami pažeidimai.

Ketvirtadienį per spaudos konferenciją ministrė bei laikinasis Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktorius Gintaras Kacevičius paragino gyventojus, kuriems išduotos nereikalingos ortopedijos priemonės, grąžinti šiuos gaminius. Be to, VLK ir Lietuvos samariečių bendrija pasirašė bendradarbiavimo sutartį siekiant skatinti žmonių sąmoningumą, kad jie netoleruotų korupcijos šioje srityje.

„Iš tų pažeidimų, kuriuos mes nustatėme, akivaizdžiai matyti, kad (...) kompensuojamos priemonės net gydytojų skiriamos ne tiems, kam reikia, arba net tiems, kur visiškai nereikia. Net yra tokių atvejų (...), kur net pilietis nežinojo, kad jam buvo skirta ir jam tokių kompensacinių ortopedinių priemonių visiškai nereikėjo“, - tvirtino ministrė.

Gyventojai raginami atiduoti ir mirusių artimųjų naudotas ortopedijos priemones. Grąžintos kokybiškos priemonės kartu su samariečiais bus išdalytos jų laukiantiems.

„Reikia įvardyti ir ramentus, ir lazdas, nes iš tiesų mes turime, aš bent kiek žinau, net ir didžiosiose Vilniaus ligoninėse benamių, vienišų, kurie nevaikščioja, nes neturi ramentų arba lazdų“, - kalbėjo ministrė.

Pastaraisiais metais ortopedijos priemonėms kompensuoti VLK skiria maždaug po 10 mln. eurų per metus. Dėl nustatytų pažeidimų įsisavinant valstybės lėšas šiuo metu sustabdytas dviejų gamintojų priemonių kompensavimas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, dar dėl dviejų gamintojų VLK tyrimai tebevyksta, juos numatoma baigti rugsėjį.

„Ortopedijos įmonės turbūt būtų vienos problemiškiausių partnerių. Susidaro įspūdis - tikrai nenorėčiau sakyti, kad visoms, bet kai kurioms iš jų turbūt pelnas labiau rūpi negu pacientų poreikių tenkinimas. Mes, žinoma, imamės priemonių - tų, kurios yra mūsų galioje, kad piktnaudžiavimams užkirtume kelią, ir tai stengiamės daryti ne tik kotroliuodami ortopedijos įmones, bet ir įtaukdami visuomenę į tą veiklą“, - sakė G.Kacevičius.

Seimo Antikorupcijos komisija yra gavusi informacijos, kad ortopedinės avalynės gamintojai naudoja standartinius serijiniu būdu pagamintus gaminius, tačiau juos nurodo kaip individualiai pacientui pagamintus ir taip gauna gerokai didesnį apmokėjimą iš PSDF biudžeto lėšų. Dėl šių ir kitų pažeidimų komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama ginti viešąjį interesą.

Anot G.Kacevičiaus, anksčiau į teisėsaugą kreipėsi ir pati VLK, tačiau tyrimai nebūdavo pradedami. Jis taip pat sakė neturintis informacijos, kad skirstant finansavimą ortopedijos priemonių gamintojams būtų piktnaudžiavę VLK darbuotojai.

„Gerbiamas Seimo narys Vitalijus Gailius mini tokias kaip ir užuominas apie tai, kad galbūt ir VLK tarnautojai, ir pareigūnai kažkaip ne visai tinkamai sprendžia tuos klausimus, tai aš tikiu, kad tikrai žmonės dirba profesionaliai ir atsakingai, bet jeigu paaiškėtų, kad yra kitaip, tai, be jokios abejonės, mes tada imsimės priemonių, kurias teisės aktai numano. Kol kas tokių faktų, kurie leistų įtarti, kad mūsų darbuotojai dirbo netinkamai, aš neturiu“, - teigė G.Kacevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

seimos daktares siuntimu

seimos daktares siuntimu portretas
su siuntimu i ortopedini ir niekas nekainuos

as

as portretas
mokejau uz vaikiskus batus 700 evru niekas nieko nekompensavo o kur kompensuoja tokiu padaryti nesugeba vaikui9m sunki negalia va taip baisus bardakas niekas nieko nedaro tik graziai raso

as

as portretas
mokejau uz vaikiskus batus 700 evru niekas nieko nekompensavo o kur kompensuoja tokiu padaryti nesugeba vaikui9m sunki negalia va taip baisus bardakas niekas nieko nedaro tik graziai raso
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių