Nesąžiningos medikės darbdavys prašo jai nerengti linčo teismo

 • Teksto dydis:

Šiandien socialiniuose tinkluose paskelbta Andriaus Tapino žinia, kad medikė, kuri turėjo perduoti kaukių ligoninei, jas ėmė pardavinėti, sukėlė audrą.

„Laisvės TV“ iniciatorius ir įkūrėjas paskelbė, kad šią savaitę medikei Gabijai Valauskaitei buvo perduoti 100 respiratorių, kuriuos ji turėjo perduoti Respublikinei Vilniaus psichiatrijos ligoninei.

„Vakar mūsų stebėjimo tinkle pasirodė informacija, jog Gabija pardavinėja tokio tipo priemones po 10 eurų. Vienas iš kontrolės darbuotojų susisiekė su ja, sutarė dėl kainos ir paprašė nuotraukos. Gavęs nuotrauką palygino su mūsų sandėlio nuotraukoms, įsitikino, kad atitinka ne tik vizualiai, bet ir serijos numeriai“, – rašė A. Tapinas.

Netrukus socialiniai tinklai paskendo nuo neigiamos reakcijos šios merginos adresu.

Kai kurie komentatoriai abejojo, ar reikėjo paviešinti merginos tapatybę, gal būtų pakakę aprašyti atvejį anonimiškai. Taip pat prašė švelninti pasisakymus, nes toks masinis pasmerkimas, jauną žmogų, jų manymu, gali privesti net ir prie savižudybės.

"Viena vertus nepateisinamas ir labai savanaudiškas jos poelgis, taip pat svarbu tuo dalintis, kad kitiem nekiltų ranka taip elgtis. Kita vertus dabar žmogus gauna ir gaus labai daug hate'o, patyčių, palinkėjimų "paspringti", "numirti" ir panašiai. Jei ji nusižudytų, ar "Laisvės TV" prisiimtų atsakomybę, kad tai įtakojo?  Kaip ir sakiau, jokiu būdu nepateisinu jos šio elgesio ir smerkiu, tuo pačiu metu ir gaila suklydusio žmogaus, kuris dabar turės iškentėti didžiules patyčias dėl šio viešumo", – išsakė nuomonę vienas internautų.

"Nepažįstu šitos merginos. Labai negražiai pasielgė. Ir tikiuosi iš šios pamokos pasimokys. Tačiau, ne mums bausti, o atitinkamoms institucijoms. Nebūkim žiaurūs, nes žmonių žiaurumas neduoda nieko gero, o jaunas žmogus gali palūžti. Mergina dar jauna, pirmų metų rezidentė, tikiuosi ir linkiu pasitaisyti", –teigė kita komentuotoja.

"Mergaitė prisižaidė, faktas. Dabar reikėtų atskiro įrašo visiem čia teisiantiems ir siūlantiems susidoroti. Adekvatumo tikrai neturi daugiau nei mergina", – pastebėjo dar vienas. 

Susizgribo ir A. Tapinas: „Tuo pačiu noriu paprašyti ir šiek tiek emocijų suvaldymo. Paviešinti privalėjome, teisėsauga ir akademinė bendruomenė sureaguos ir jau reaguoja, įstaigos taip pat. Nereikia tempti malkų į laužus ir rašyti žinučių, kurių po to patiems nesinorės skaityti“.

A. Tapino feisbuko nuotr.

Pareiškimą šia tema išplatino ir merginos darbdavys, Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės vadovas Arūnas Germanavičius. Šiai ligoninei ji ir turėjusi perduoti minėtus 100 respiratorių, pirktų už geros valios žmonių suaukotus pinigus.

Tikime, kad savo pamoką minimas asmuo jau labai skaudžiai išmoko, visa kitą spręs atsakingos susijusios institucijos.

„Vis dėlto, COVID-19 kontekste svarbios ne tik apsaugos priemonės: svarbus išlieka ir mūsų visų, likusių kitoje barikadų pusėje, žmogiškumas. Todėl labai prašome visuomenės nerengti linčo teismo: negrasinkite, nežeminkite žmogaus viešai, komentaruose, jo socialiniuose profliuose. Tikime, kad savo pamoką minimas asmuo jau labai skaudžiai išmoko, visa kitą spręs atsakingos susijusios institucijos (taip pat ir mūsų įstaiga), atsakomybė nebus pamiršta. Savo ruožtu, kaip psichiatrijos paslaugas teikianti ligoninė, mes esame pasiruošę minimai rezidentei suteikti emocinę pagalbą. Tuo norime atkreipti dėmesį ne tik į šią problemą, bet ir į medikų savijautą pandemijos kontekste apskritai“, – atkreipė dėmesį A. Germanavičius.

Jis prašė išlikti skaidriems, taktiškiems ir pozityviems. „Ieškokime būdų, kaip galime vieni kitiems padėti“, – ragino ligoninės atstovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
Iprato lietuviai kikvieną menkniekį atsivežti iš svetur.O kodėl tokias kaukes negali siūti mūsų siuvyklos.Pinigai paliktų Lietuvai.Mūsų verslininkai siūlė skubiai pagaminti dezinfekuojančio skysčio,bet laidimui priimti reikėjo laukti ilgai .Biurokratizmas dar klesti Lietuvoje,ir vargu ar jis būs išgyventas,

Kol

Kol portretas
Nebus seime vietoj trybunos pastatyta Elektros kėdės tvarkos nebus Neta Chebra !

Pilietis

Pilietis portretas
Darbdavys turbūt liepė parduoti ,todėl ir prašo kad nebaustu.
VISI KOMENTARAI 73
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių