A. Veryga: Lietuva pasiekė koronaviruso plitimo piką

Lietuva pasiekė koronaviruso ligos plitimo piką, teigia Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Lietuva piką, mes vertiname, jau yra pasiekusi, nes didesnio plitimo jau nebėra tikrai ilgesnį laiką. Nustatoma naujų atvejų, atsiranda vienas kitas ligos plitimo židinys, kuris yra lokalizuojamas, bet jei vertintume bendrąją statistiką, tai augimas yra nuoseklus, stabilus, nebėra didesnių šuolių“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė A. Veryga.

Vis dėlto, anot ministro, duomenis reikia vertinti atsargiai.

„Bet kada ta situacija gali pakrypti į blogąją pusę, viskas priklausys nuo mūsų sąmoningumo, kaip laikysimės karantino sąlygų“, – kalbėjo A. Veryga.

 

 

Penktadienio duomenimis, ketvirtadienį nustatytas 21 naujas COVID-19 atvejis, trečiadienį – 37, antradienį – 21, pirmadienį – aštuoni.

Sveikatos apsaugos ministras sakė, kad vasarą suplanuotų švenčių atšaukti „nereikėtų skubėti“, tačiau teigia negalintis garantuoti, jog virusas nepradės vėl plisti.

„Turėkite galvoje, kad rizika, jog jos (vasarą suplanuotos šventės – BNS) gali neįvykti – išlieka. Neskubėkime nusivilti per greitai, bet būkime realistiški, supraskime, kad viruso plitimas yra sunkiai nuspėjamas, niekas jokių garantijų, kad jis nepradės vėl plisti, negali duoti“, – kalbėjo A. ministras.

Nors koronavirusas nustatytas ir Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojai, ministras kraujo donorus ragina nenustoti aukoti.

„Kraujo donorystė yra nesustabdyta, nes kraujo pakeisti niekuo kitu nėra galimybės, raginčiau donorus ateiti, duoti kraujo“, – kalbėjo A. Veryga.

Anot jo, tokios įstaigos yra „padidinto dėmesio zonoje“, o jų darbuotojai masiškai testuojami dėl COVID-19.

Lietuvoje, penktadienio duomenimis, nustatyti 1149 koronaviruso atvejai. Mirė 32 užsikrėtusieji, 210 – pasveiko.

Sveikatos apsaugos ministras sako, kad penktadienį bus suformuotos rekomendacijos viešojo saugumo pareigūnams, policijos patruliams bei įvairių parduotuvių savininkams, kurios ragins atkreipti dėmesį į lauke prie prekybos ar paslaugų vietų laukiančius žmones.

Vis dėlto, ministro teigimu, žmonių laukimas šalia parduotuvės parodo, kad įmonių vadovai atsakingai vertina rekomendacijas dėl žmonių skaičiaus patalpos viduje.

„Dėl parduotuvių ir žmonių – galiu tą informaciją vertinti tik iš vaizdų, kuriuos teko matyti televizijoje, (...) bet tos eilės, susiformavusios lauke, kur yra prekybos centrai, pardavimo vietos bando riboti klientų patekimą, rodo, kad visgi pardavimo vietos ėmėsi priemonių ir įgyvendina rekomendacijas arba nurodymus, (...) kad į vidų nepatektų per daug lankytojų, nebūtų žmonių buriavimosi“, – penktadienį Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje pastebėjo A. Veryga.

Ministras patikino, kad būtina prižiūrėti, jog žmonės, laukiantys prie prekybos ar paslaugų vietų lauke, nesiburiuotų.

„Šiandien išeis paraginimas tiek policijos pareigūnams, tiek NVSC, tiek viešosios tvarkos priežiūros institucijoms daugiau dėmesio atkreipti į žmones, kurie vis tik ateina, ten laukia ir, galų gale, toms pačioms pardavimo vietoms – kad kreiptų dėmesį ne tik į klientus, kurie ateina į vidų, bet ir į tuos, kurie laukia lauke, kad būtų laikomasi tinkamo atstumo, nesiburiuotų, būtų su asmens apsaugos priemonėmis. Tai tokios rekomendacijos tikrai bus“, – patvirtino A. Veryga.

Kartu jis priminė, kad visos anksčiau nustatytos taisyklės dėl saugaus atstumo laikymosi bei asmens apsaugos priemonių naudojimosi karantino metu toliau galioja.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

anekdotas

anekdotas portretas
Armėnų radijo klausia " Koks skirtumas tarp psichiatro ir psichinio ligonio?"...Armėnų radijas atsako: " Skiriasi tiki chalato spalva".....

AŠ Manau

AŠ Manau portretas
Paskubėjai su savo spėlionėmis Veryga.Nereikia bereikalo malti liežuvių .Reikia dirbti.Tikrinti visus taškus kur yra didelis žmonių sergančių slaugos namuose.Reikėjo ministerijos darbuotojams ne kėdes šildyti,o kontroliuoti kaip vyksta viskas tikrumoje.Mat dirba be poilsio jo ,,vargšai,, darbuotojai.bet štai ir pasimatė jų darbas.Tegu dabar stoja prie sergančių lovų hospiteliuose patys ministerijos ponai kuriem pakėlė atlyginimus.

Pavojinga solidarizacija

Pavojinga solidarizacija portretas
Taigi jo plikė-solidarizavimasis su Skvernelio plike.Bet Skverneliui lyg ir ima želti,o Verygai greit,ko gero, ir oda nuo galvos nuslinks.Su visom likusiom smegenėlėm.
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių