I. Šimonytė kviečia pranešti apie „AstraZeneca“ vakcinos poveikį, ramina – ji saugi

Premjerė Ingrida Šimonytė kviečia gyventojus pranešti apie galima šalutinį „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso poveikį, bet pabrėžia, kad ją naudoti yra saugu.

Anot Vyriausybės vadovės, visi galimi šalutiniai poveikiai aprašyti vakcinos informacinėje medžiagoje.

„Nesaugių vakcinų tikrai neleistumėme naudoti, bet situaciją stebime. „AstraZeneca“ vakcinavimas yra prasidėjęs tik praktiškai šiomis savaitėmis, todėl kad ji pati atkeliavo į Lietuvą visiškai neseniai. Išsamaus vertinimo neturime, kokia dalis žmonių, kurie pajuto tuos simptomus, nuo bendros skiepijimų imties. Bet praktiškai nuo bet kurių vaistų naudojimo kažkuri imtis, kažkuri dalis žmonių paprastai būna“, – spaudos konferencijoje kalbėjo I. Šimonytė.

Nesaugių vakcinų tikrai neleistumėme naudoti, bet situaciją stebime.

„Todėl labai svarbu, kad žmonės apie tuos pojūčius praneštų, na, ar savo direktoriui – čia jų pačių sprendimas. Bet pirmiausiai – toms institucijoms, kurios atsakingos už kontrolę“, – sakė premjerė.

Klausimų dėl vyresnių gyventojų skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina kilo, kai Europos vaistų agentūra sausio pabaigoje leidusi naudoti šią vakciną atkreipė dėmesį, jog kol kas nėra pakankamai tyrimų rezultatų, ar vakcina suteikia efektyvią apsaugą vyresniems nei 55 metų žmonėms.

Diskusijas pakurstė ir kai kurių pasiskiepijusių žmonių socialiniuose tinkluose pasidalyti įrašai apie šalutinius vakcinų poveikius.

Sveikatos apsaugos ministerija šią savaitę paskelbė, jog „AstraZeneca“ bus skiriama visiems suaugusiems, nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Lietuvoje gautos pirmosios vakcinos siuntos, ja daugiausia skiepijami mokyklų, darželių darbuotojai.NAUJAUSI KOMENTARAI

JULIUS USELIS

JULIUS USELIS portretas
Perduodu sia vakcina ,,simonytei ,, nemokomai

Vytas

Vytas portretas
Šimonytė užtikrina kad Astra Zeneka saugi.Todėl jei dėl šios vakcinos kam nors bus komplikacijos ,reikia reikalauti kad kompensacijas sokėtų iš savo asmeninių lėšų

Anonimas

Anonimas portretas
Jeigu ši vakcina saugi.ir vyresnio amžiaus žmonėms tai kodėl didžioji dauguma valstybių ja neskiepija vyresnių žmonių? kodėl vyresnių mokytojų Lietuva irgi neskiepijo šia vakcina, o šia vakcina skiepijo tik jaunesnius? O kai atėjo eilė seniokams ji pasidarė saugi ir senesniems.
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių