Depiliacijos procedūras geriau patikėti profesionalams Pereiti į pagrindinį turinį

Depiliacijos procedūras geriau patikėti profesionalams

2004-04-08 09:00

Grožis ir sveikata

Depiliacijos procedūras geriau patikėti profesionalams

Šiais laikais reta moteris nešalina pažastyse, ant kojų ir bikinio srityje augančių plaukelių. Dabar moterimis neskustomis pažastimis daugelis tiesiog pasibaisėtų, nors ne per seniausiai turėti plaukelius visur, kur davė gamta, buvo visiškai normalu. Šiandien net medikai pataria nuo kai kurių kūno vietų šalinti plaukus ne tik dėl grožio, bet ir higienos sumetimais. Svarbu išsirinkti labiausiai tinkantį ir mažiausiai žalingą plaukų naikinimo būdą.

Pažastis geriau skusti

Klaipėdos apskrities ligoninės Odos ir veneros ligų centro gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė sakė, kad kiekvienos moters oda yra labai individuali ir į įvairius plaukų šalinimo būdus reaguoja skirtingai, todėl negalima visoms patarti, koks depiliacijos būdas yra tinkamiausias. Gydytoja, kurios klientės klausia, kaip šalinti kūno plaukelius, paprastai pataria išbandyti visus ir atrasti labiausiai tinkamą bei mažiausiai žalojantį odą.

Vis dėlto pažastų plaukelius A.Kajutytė labiau rekomenduotų skusti, nes tai mažiau traumuoja šios srities odą. Prieš skutant plaukus būtina nusiprausti ir atlikti šią procedūrą vienkartiniu skutimosi peiliuku, kad į prakaito liaukas nepatektų infekcija ir žmogus nesusirgtų hidradenitu - prakaito liaukų uždegimu, galinčiu komplikuotis į pūlingą infekciją, kurią gydant kartais prireikia netgi chirurgo intervencijos. Prieš skutimą odą rekomenduojama tepti specialiu plaukelius minkštinančiu kremu.

Kremai – neefektyvūs

Bikinio sritį ir kojas A.Kajutytė pataria depiliuoti karštu arba šaltu vašku. Šio depiliacijos metodo didžiausias privalumas yra tas, kad kiekvieną kitą depiliaciją plaukai atauga vis plonesni ir silpnesni, todėl juos šalinti kaskart būna vis lengviau. A.Kajutytė labiau rekomenduoja naudoti karštą vašką, nes jis sukelia mažiau skausmo. „Paprastai pačiai moteriai yra gana sudėtinga taisyklingai nusidepiliuoti bikinio zoną, todėl šią procedūrą geriau patikėti kosmetologams, bent jau pirmą kartą, kad moterys suprastų, kaip tai reikia atlikti. Neretai moterys nuo bikinio srities plaukus tiesiog nuskuta, tačiau čia plaukai atauga labai greitai ir būna dar storesni bei tiesesni. Tai labai erzina odą ir sukelia niežėjimą. Jeigu moteris nuspręstų bikinio sritį skusti, tai reikėtų daryti beveik kasdien. Nors skusti plaukelius nuo kojų ir bikinio zonos yra patogiausia ir greičiausia, tačiau šalinant juos tokiu būdu į odą labai lengvai patenka antrinė infekcija ir susidaro įvairūs pūlinukai, šašai. Plaukai gali netgi įaugti į odą. Ant odos atsiradusių pūlinukų geriau nekrapštyti ir nespaudinėti, bet kreiptis į gydytoją dermatologą ir, kol nepraeina išbėrimas, depiliacijos nedaryti“, - patarė dermatovenerologė.

Be depiliacijos vašku ir skutimo, plaukus galima šalinti specialiais depiliacijai skirtais kremais. Šis būdas, pasak A.Kajutytės, nėra labai efektyvus, nes kremai ne visada gali pašalinti storus ir stiprius plaukus.

Po depiliacijos gydytoja nepataria mūvėti ir labai aptemptų kelnaičių, ypač sintetinių, taip pat itin aptemptų džinsų, nes tada oda yra papildomai traumuojama ir dirginama. Po ką tik atliktos depiliacijos, bent jau tą pačią dieną, nereikėtų naudoti ir purškiamų dezodorantų. Jie gali sukelti odos uždegimą.

Apgamų geriau neliesti

A.Kajutytė prisipažino, kad ji, kaip gydytoja, yra už depiliaciją, nes tai yra ne tik gražu, bet ir higieniška. Nedepiliuoti plaukai, ypač pažastų ir bikinio srityje, aplimpa prakaitu ir įvairiais mikrobais. Visa tai skleidžia itin nemalonų kvapą, o depiliuotas kūnas atrodo švarus ir gaivus. Be to, gydytoja prisipažino, kad moteris su depiliuota bikinio sritimi jai yra lengviau apžiūrėti ginekologiškai.

Gydytoja pataria susirūpinti moterims, kurių tam tikrų vietų, ypač veido srities, plaukuotumas yra ryškesnis, nei įprasta. „Tokioms moterims reikėtų ne pulti šiuos plaukus šalinti, bet kreiptis į ginekologą bei endokrinologą ir išsitirti, ar padidėjęs plaukuotumas nėra kokios nors ligos požymis. Paprastai tai rodo galimus hormonų pusiausvyros, kiaušidžių arba antinksčių funkcijų sutrikimus. Plaukuotumas moterims ant veido neretai padidėja klimakterinio periodo metu, kai kiaušidės pradeda gaminti mažiau moteriškų hormonų.

A.Kajutytė įspėjo jokiu būdu nedepiliuoti ant pigmentinių dėmių esančių plaukų, nes dirginant šitų vietų odą rizikuojama susirgti melanoma. Jeigu yra plaukuotų apgamų, reikia eiti pas onkologą, kuris tokius apgamus ištirtų ir, esant reikalui, išoperuotų. Ant krūtų spenelių atsiradusius plaukelius gydytoja pataria patrumpinti žirklutėmis, bet ne pešioti. Taip pat žirklutėmis trumpinti plaukus ji pataria ir toms moterims, kurios negali atlikti depiliacijos dėl alergijos.

Atauga lėčiau

Grožio salono „Surask save“ kosmetikė Ilona Lukošienė savo klientėms depiliaciją atlieka karštu maždaug 35-37 laipsnių temperatūros vašku, kuris ant odos yra tepamas vienkartiniais pagaliukais ir vėliau plėšiamas prieš plauką. Kosmetikė tvirtino, kad depiliacija vašku nėra labai skausminga, tačiau pačioms moterims ją atlikti būtų pakankamai sudėtinga ir tai truktų ilgiau nei grožio salone. Pati šalinanti vašku plaukus moteris gali netgi apsiplikyti odą.

Depiliaciją vašku reikėtų atlikti maždaug kas tris savaites. Savo klientėms kosmetikė pataria plaukus šalinti prieš mėnesines, nes savaitę po jų oda būna jautresnė. „Kai kurios moterys depiliaciją atlieka tik per jaunatį, nes mano, kad tada ji yra mažiau skausminga“, - sakė I.Lukošienė.

Šalinti plaukus vašku patogu yra keliaujančioms moterims. Taip depiliuoti plaukai neatauga apie 10 dienų. Moterys, pradėjusios depiliuoti plaukus vašku, turėtų tai daryti nuolat. Tik tada plaukeliai atauga vis plonesni ir retesni, o depiliacija kas kartą būna vis mažiau skausminga. Svarbu išlaukti ir kol plaukai ataugs, nes trumpesni nei centimetro plaukai tiesiog neišsirauna.

Tamsius ir stiprius kūno plaukus galima šalinti ir fotoepiliavimo metodu, taikant šviesos bei šilumos energiją. Šis plaukų šalinimo būdas tinka, kai plaukai įauga į odą ir sukelia uždegimą. Taip plaukus šalinti gali tik gydytojai kosmetologai. Kaip pasakojo medicinos centro „Lorna“ gydytoja kosmetologė Ramunė Jankauskienė, fotoepiliavimo metodu neįmanoma pašalinti žilų ir šviesių plaukų. Šalinant plaukus fotoepiliavimo metodu plaukai, jeigu nėra endokrinologinių pakitimų, neatauga visus metus. Šitokiu būdu plaukų šalinti negalima jaunesniems nei 18 metų asmenims, nėščiosioms, geriantiems antibiotikus, sergantiems epilepsija ir kai kuriomis kitomis ligomis. Prieš kiekvieną fotoepiliacijos procedūrą pacientui būtina pasitikrinti sveikatą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų